درمان طلایی اختلالات خواب!

درمان طلایی اختلالات خواب و بی خوابی!

 

درمان طلایی اختلالات خواب و بی‌خوابی، به ویژه بر اساس توصیه‌های آکادمی متخصصین خواب آمریکا، رفتار درمانی شناختی (CBT-I) است. این رویکرد درمانی، که بر اساس شواهد علمی پایه‌ریزی شده است، به افراد کمک می‌کند تا الگوهای فکری و رفتاری مخرب مرتبط با خواب را شناسایی و تغییر دهند، به این ترتیب کیفیت خواب و زندگی آنها بهبود می‌یابد.

چرا رفتار درمانی شناختی (CBT-I) بهترین گزینه است؟

  1. مبتنی بر شواهد: CBT-I یکی از پرتحقیق‌ترین روش‌های درمانی برای اختلالات خواب است و مطالعات بالینی نشان داده‌اند که برای بسیاری از افراد مؤثر است.
  2. بدون عوارض دارویی: در حالی که داروها ممکن است با عوارض جانبی همراه باشند، CBT-I به عنوان یک روش غیردارویی، از این جهت مزیت دارد.
  3. درمان پایدار: CBT-I به افراد مهارت‌هایی می‌آموزد که می‌توانند در طولانی مدت برای مدیریت خواب خود از آن‌ها استفاده کنند، در نتیجه اثرات مثبت آن پایدارتر از درمان‌های دارویی است.

سایر گزینه‌های درمانی:

  • دارو درمانی: ممکن است برای برخی افراد و در شرایط خاص توصیه شود، اما به دلیل پتانسیل وابستگی و عوارض جانبی، معمولاً به عنوان گزینه اولیه پیشنهاد نمی‌شود.
  • جراحی: در موارد خاصی که اختلالات خواب ناشی از مشکلات فیزیکی مانند آپنه خواب شدید است، ممکن است جراحی توصیه شود.
  • بیوفیدبک: یک رویکرد درمانی است که به افراد کمک می‌کند تا برخی از فرآیندهای بدنی غیرارادی مانند ضربان قلب و فشار خون را تحت کنترل درآورند و می‌تواند برای مدیریت استرس و بهبود خواب مفید باشد.

نتیجه‌گیری

درمان طلایی اختلالات خواب، به ویژه رفتار درمانی شناختی، نه تنها برای بهبود خواب بلکه برای افزایش کیفیت زندگی عمومی افراد مؤثر است. با این حال، انتخاب درمان مناسب باید با در نظر گرفتن شرایط خاص هر فرد و با مشورت پزشک انجام شود.


بزرگترین گروه فوق تخصصی پزشکان مغز و اعصاب و متخصصین روانپزشکی در ایران

 

شاید دیگر کمتر کسی اطلاع نداشته باشد که در مجموعه بزرگ پزشکان جایروس بهترین فوق تخصص های مغز و اعصاب و اعصاب و روان و برترین فارغ التحصیلان آمریکا،اسپانیا و آلمان حضور دارند و خدمات مغزواعصاب و روان که در این مجموعه ارائه می شود با کیفیت ترین در تمام ایران است!

کادر درمانی جایروس از لحاظ تخصصی در حیطه های اعصاب، در تمام کشور بی نظیر است


شماره تماس های نوبت گیری سریع

مشاوره های تلفنی و ویزیت آنلاین ویدئویی نیز ارائه می شود.

واحد مغز و اعصاب و روان ☎ 22616377_021

 واحد ویزیت متخصص اختلالات خواب و نوبت انجام تست خواب ☎ 02122648627

واحد مشاوره و روانشناسی  ☎ 22636863_021


درمان بی خوابی در منزل بدون دارو

 

اگر بی خوابی دارید، علاوه بر خدمات حضوری در کلینیک، میتوانید با تهیه دوره جامع درمان بیخوابی که توسط دکتر مصطفی امیری فلوشیپ اختلالات خواب تهیه شده است، بی خوابی تان را بدون دارو و در منزل درمان کنید.

درمان بی خوابی بدون دارو با ۱۱۳ روش علمی و خانگی (برای شروع، اینجا کلیک کنید)


درمان افسردگی بدون دارو آنلاین

اگر دچار افسردگی هستید یا میخواهید احساس شادی و لذت را در زندگی تان تقویت کنید، میتوانید بصورت حضوری توسط متخصصین روانپزشکی یا روانشناسان مجموعه جایروس ویزیت شوید و علاوه بر خدمات حضوری، میتوانید با تهیه دوره آنلاین درمان افسردگی در خانه که توسط مجموعه پزشکان جایروس تهیه شده است، افسردگی تان را در منزل و بدون دارو درمان کنید (برای دیدن ویدئو معرفی دوره، کلیک کنید)

درمان افسردگی در منزل بدون دارو (برای شروع، اینجا کلیک کنید)

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *