سایت تخصصی پزشکی و دارو | متخصص مغز و اعصاب |متخصص روانپزشکی | کلینیک روانشناسی | مرکز مشاوره ازدواج | زوج درمانی | تست خواب | درمان خروپف

درمان خروپف با لیزر موثر نیست! چرا؟ کلینیک خروپف

درمان جدید و موثر برای خروپف (آپنه خواب)

جدیدترین درمان خرخر
لیزر درمانی خروپف
کلینیک لیزر خروپف

جدیدترین درمان خروپف ( درمان خروپف با لیزر )

 

تبلیغات زیادی در مورد درمان خروپف با لیزر در اینترنت وجود دارد ولی بطور خلاصه این درمان چند نقص مهم دارد و در اغلب بزرگسالان به هیچ عنوان خط اول یا حتی خط دوم درمان هم به شمار نمی آید.

البته این درمان کاملا بدون کاربرد هم نیست و در درصد کمی از افرادی که خروپف می کنند, روش های جراحی و روش های لیزری می توانند کمک کننده باشند.

در ادامه در مورد درمان خروپف با لیزر بیشتر بدانید:

 

1- لیزر درمانی روی صدای خروپف موثر است و روی آپنه اثر چندانی ندارد

 

شاید صدای خروپف برای همسرتان خیلی آزار دهنده باشد ولی حقیقت اینست که این صدا برای ما پزشکان چندان هم مهم نیست ، چیزی که برای پزشکتان مهم تر است آپنه (قطع جریان تنفس) حین خواب است.

آپنه خواب به اندازه فشار خون و قند خون بالا و حتی بیشتر خطرناک است و البته بخوبی قابل درمان است اما نه با لیزر!

در مطالعات متعدد نشان داده شده که درمان های جراحی و لیزری حلق و حنجره معمولا بهبودی موقت ایجاد می کنند و ضمنا فقط خروپف را درمان می کنند و اثر چندانی روی آپنه ندارند! درمان با لیزر در آپنه خواب جزو گایدلاین انجمن پزشکان خواب آمریکا نیست و در کشورهای پیشرفته روش های جراحی و لیزری از خط اول درمان به خط چندم درمان در سالهای اخیر رفته اند. علت این امر هم عدم پاسخ به درمان و همچنین موارد بسیار بالای بازگشت علائم پس از چند سال از گذشت درمان است.

 

2- به چندین نوبت جراحی و لیزر نیاز است

 

در مطالعات متعدد نشان داده شده که بطور متوسط به 3-4 نوبت جراحی های متنوع و درمان لیزری برای کسب اثربخشی قابل قبول نیاز است که با توجه به مرگ و میر و عوارض جراحی این تعداد جراحی و اینهمه هزینه و عارضه درمان، استفاده از این روش در اغلب افراد منطقی به نظر نمی رسد.

 

3- درمان های بهتر در دسترس اند

 

اگر درمان های بهتری برای خروپف و آپنه خواب در دسترس نبودند شاید هیچ چاره ای جز جراحی وجود نداشت ولی با توجه به وجود آپشن های درمانی متعدد و بسیار بی خطر مانند دستگاه CPAP انجام جراحی و لیزر برای اغلب بیماران پیشنهاد نمی گردد. در ایران هزینه درمان خروپف با لیزر از اغلب روش های دیگر در نهایت گران تر تمام می شود چون به چندین جلسه فقط برای بهبود حدودی خروپف نیاز است. و اغلب افرادی که لیزر می کنند طی سالهای بعدی مجبورند درمان های استاندارد آپنه خواب را هم شروع کنند.

 

4- عدم تاثیر یا تاثیر اندک درمان های لیزری و حتی جراحی برای خروپف و آپنه شدید

در مواردی که در تست خواب میزان آپنه شدید یا حتی متوسط دیده شود ( بیش از 15 یا 30 آپنه در ساعت در تست خواب) معمولا درمان های لیزری و جراحی اثر گذاری ندارند و تنها گزینه موثر درمانی، استفاده از دستگاه CPAP یا گاهی وسایل خاص داخل دهانی است.

 

 خلاصه :  بایستی در قدم اول،  افراد مبتلا به خروپف (یا تنگی نفس در حین خواب یا هرگونه مشکلات خواب) به متخصص اختلالات خواب مراجعه نمایند و ویزیت و در صورت نیاز تست خواب انجام شود و سپس با توجه به نوع مشکل و تشخیص متخصص برای درمان تصمیم گیری شود و انجام کارهایی مثل جراحی و لیزر بدون ویزیت فوق تخصصی متخصص خواب، توصیه نمی گردد. زیرا برای اغلب افراد این روش های لیزری و… در طولانی مدت موثر نخواهند بود.

♦ دکتر مصطفی امیری متخصص متخصص مغز و اعصاب – دارای بورد تخصصی از کالج علوم پزشکی تهران

♦ فلوشیپ بیماریهای خواب از اسپانیا

♦ مدیر بخش بیماریهای خواب مجموعه پزشکی و سلامت جایروس

ویزیت فوق تخصصی و انجام و تفسیر تست خواب (پلیسومنوگرافی) در کلینیک خواب جایروس توسط دکتر مصطفی امیری

 


گروه پزشکان جایروس (آلومینا) حاصل بزرگترین کار گروهی فوق تخصصی مغز و اعصاب و روان در ایران

شاید دیگر کمتر کسی اطلاع نداشته باشد که در مجموعه بزرگ پزشکان جایروس بهترین فوق تخصص های مغز و اعصاب و اعصاب و روان و برترین فارغ التحصیلان آمریکا،اسپانیا و آلمان حضور دارند و خدمات مغزواعصاب و روان که در این مجموعه ارائه می شود با کیفیت ترین در تمام ایران است!

نقطه قوت مجموعه پزشکان جایروس نه لوستر های زیباست و نه تزییات راهرو! بلکه پزشکان و روانشناسان قوی است، کادر درمانی جایروس در تمام کشور بی نظیر است

ما از سال 1388 آغاز کردیم و اکنون گروه پزشکان جایروس با معرفی برترین کادر درمانی در مناطق مختلف تهران و شهرستان های مختلف کشور حضور دارند و در رفع مشکلات جسمی در حیطه های مغز و اعصاب و روان و ارتوپدی و توانبخشی و مشکلات روانپزشکی بزرگسالان و کودکان به شما مردم عزیز خدمت رسانی می کنند.

بدون نظر
  1. متخصص مغز و اعصاب و فلوشیپ اختلالات خواب می گوید

    امتیاز بینندگان:5 ستاره

  2. مدیر ارشد دپارتمان تحقیقات توجه و تمرکز می گوید

    امتیاز بینندگان:5 ستاره

  3. ناشناس می گوید

    امتیاز بینندگان:5 ستاره

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

error: