خواب را جدی بگیرید

 

sleep

به بیشتر دانشجویان روانشناسی دو ساعت و یا کمتر در خصوص موضوع خواب اموزش داده میشود ولی بیخوابی میتواند به افسردگی و نا امیدی و حتی خود کشی منجر شود .

همچنین کمبود خواب منجر به کاهش توجه و توانایی حل مشکل میشود و افرادی که به طور متوسط کمتر از 6 ساعت در طی شب میخوابند ,به احتمال 4 برابر بیشتر از دیگران در معرض مرگ هستند .

اگر شما تا به حال درباره ی ارتباط بین بیخوابی و مرگ چیزی نمیدانستید ,نگران نباشید زیرا حتی دانش جویان روانشناسی هم در این خصوص اطلاعات چندانی ندارند و حتی خود این دانشجویان نیز به طور متوسط شبانه 4 ساعت میخوابند .

در صورتی که یک روانشناس بتواند عادتهای مرتبط با خواب  مراجعین را بهبود بخشد ,علائم افسردگی و اختلافات زناشویی زندگی وی بهتر خواهد شد .در واقع خواب مطلوب کلید خلاقیت و ثمربخشی است .

معمولا افراد به خواب به عنوان یک کارت اعتباری نگاه میکنند ولی سود ان را فراموش میکنند .

مداخله در خواب 

روانشناسان مشکلات بیخوابی یک بیمار را جدا از دیگر مشکلات وی حل میکنند .در صورتی که بنا بر تحقیقات انجام شده این کار اشتباه است و بهتر است که بیخوابی فرد به همراه مشکلات ذهنی وی با هم حل شوند تا نتیجه موثرتری بدست اید .

همچنین درمان بیخوابی به درمان دیگر بیماری های فرد منجر میشود .

روانشناسان میتوانند از این سوالات برای ارزیابی وضعیت بیمار خود استفاده میکنند :

  • ایا شما از وضعیت خواب خود راضی هستید ؟
  • ایا شما در طی روز خواب الود هستید ؟
  • ایا همسر شما از خر و پف های شبانه شما و یا غلت زدن در رختخواب و یا دیگر رفتار های مرتبط شکایت میکند ؟

در صورتی که بیمار به یکی از سوالات فوق الذکر پاسخ مثبتی دهد در این صورت روان شناس باید  عادتهای خواب بیمار را به دقت بیشتری ارزیابی نماید .بهتر است که عادتهای خوابی فرد ابتدا به مدت دوهفته تغییر یابد زیرا در این صورت فرد در می یابد که کدام عادات باعث مداخله در وضعیت خواب او میشوند و به بیخوابی وی منجر میشوند .

بنا بر تحقیقات انجام شده افرادی که به طور متوسط شب ها 7 تا 9 ساعت میخوابند و پیش از خواب در معرض نورهای وسایل مدرن نیستند ,کیفیت خواب بالاتری خواهند داشت .


بزرگترین گروه فوق تخصصی پزشکان مغز و اعصاب و متخصصین روانپزشکی در ایران

 

شاید دیگر کمتر کسی اطلاع نداشته باشد که در مجموعه بزرگ پزشکان جایروس بهترین فوق تخصص های مغز و اعصاب و اعصاب و روان و برترین فارغ التحصیلان آمریکا،اسپانیا و آلمان حضور دارند و خدمات مغزواعصاب و روان که در این مجموعه ارائه می شود با کیفیت ترین در تمام ایران است!

کادر درمانی جایروس از لحاظ تخصصی در حیطه های اعصاب، در تمام کشور بی نظیر است


شماره تماس های نوبت گیری سریع

مشاوره های تلفنی و ویزیت آنلاین ویدئویی نیز ارائه می شود.

واحد مغز و اعصاب و روان ☎ 22616377_021

 واحد ویزیت متخصص اختلالات خواب و نوبت انجام تست خواب ☎ 02122648627

واحد مشاوره و روانشناسی  ☎ 22636863_021


درمان بی خوابی در منزل بدون دارو

 

اگر بی خوابی دارید، علاوه بر خدمات حضوری در کلینیک، میتوانید با تهیه دوره جامع درمان بیخوابی که توسط دکتر مصطفی امیری فلوشیپ اختلالات خواب تهیه شده است، بی خوابی تان را بدون دارو و در منزل درمان کنید.

درمان بی خوابی بدون دارو با ۱۱۳ روش علمی و خانگی (برای شروع، اینجا کلیک کنید)


درمان افسردگی بدون دارو آنلاین

اگر دچار افسردگی هستید یا میخواهید احساس شادی و لذت را در زندگی تان تقویت کنید، میتوانید بصورت حضوری توسط متخصصین روانپزشکی یا روانشناسان مجموعه جایروس ویزیت شوید و علاوه بر خدمات حضوری، میتوانید با تهیه دوره آنلاین درمان افسردگی در خانه که توسط مجموعه پزشکان جایروس تهیه شده است، افسردگی تان را در منزل و بدون دارو درمان کنید (برای دیدن ویدئو معرفی دوره، کلیک کنید)

درمان افسردگی در منزل بدون دارو (برای شروع، اینجا کلیک کنید)

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *