سایت تخصصی پزشکی و دارو | متخصص مغز و اعصاب |متخصص روانپزشکی | کلینیک روانشناسی | مرکز مشاوره ازدواج | زوج درمانی | تست خواب | درمان خروپف

خواب بهتر با رفتار درمانی شناختی برای بی خوابی

 

درمان بی خوابی

آیا شما بعد از اینکه به رختخواب می روید دیر خوابتان می برد؟

آیا شما صبح که از خواب بیدار میشوید هنوز احساس خستگی می کنید ؟

بی خوابی در شما جدی است؟

این بی خوابی های مکرر ممکن است در شما خطراتی از قبیل فشار خون بالا ، دیابت ،اضطراب ایجاد کند و ممکن است احتمال استفاده از مواد را در افراد افزایش دهد .

اگر چه بی خوابی اغلب نشانه ای از افسردگی است اما تحقیقات جدید نشان داده است  که بی خوابی می تواند خطر ابتلا به افسردگی را به دو برابر افزایش دهد.

 

خیلی از افراد برای رفع بی خوابی از قرص های خواب اور استفداه می کنند اما باید در نظر داشته باشید که این یک درمان کوتاه مدت است و درمان قطعی نیست  ومطالعات نشان داده است که استفاده طولانی مدت میتواند با خطر مرگ زودرس ارتباط داشته باشد.

 

اما یک گزینه بسیار بهتر است که میتواند در عمیق خوابیدن به شما کمک کند، روشی بسیار بی خطر و بدون مواد مخدر است و درمان طولانی مدت تری می باشد و برای طیف گسترده تری از افراد سنین مختلف قابل کاربرد می باشد.

 

روش  CBT الگوهای خواب نرمال را به شما باز می گرداند و استفاده از قرص های خواب آور را در شما کاهش خواهد داد، این روش درمانی حداقل 6 هفته یک ساعته نیاز است.

منبع :

Bottomlinepublications

 

مریم عبداللهی

مریم عبداللهی ، روانشناس و نوروتراپیست

اگه دوست داشتید ستاره بدید!

گروه پزشکان جایروس (آلومینا) حاصل بزرگترین کار گروهی فوق تخصصی مغز و اعصاب و روان در ایران

شاید دیگر کمتر کسی اطلاع نداشته باشد که در مجموعه بزرگ پزشکان جایروس بهترین فوق تخصص های مغز و اعصاب و اعصاب و روان و برترین فارغ التحصیلان آمریکا،اسپانیا و آلمان حضور دارند و خدمات مغزواعصاب و روان که در این مجموعه ارائه می شود با کیفیت ترین در تمام ایران است!

نقطه قوت مجموعه پزشکان جایروس نه لوستر های زیباست و نه تزییات راهرو! بلکه پزشکان و روانشناسان قوی است، کادر درمانی جایروس در تمام کشور بی نظیر است

ما از سال 1388 آغاز کردیم و اکنون گروه پزشکان جایروس با معرفی برترین کادر درمانی در مناطق مختلف تهران و شهرستان های مختلف کشور حضور دارند و در رفع مشکلات جسمی در حیطه های مغز و اعصاب و روان و ارتوپدی و توانبخشی و مشکلات روانپزشکی بزرگسالان و کودکان به شما مردم عزیز خدمت رسانی می کنند.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

error: