جایگاه ماهی در رژیم غذایی

ماهی

یک روز دیگر و باز هم یک بررسی دیگر در مورد مزایای خوردن ماهی – و با دلایل منطقی. از بررسی نمونه های حیوانی دریافته ایم که اگر رژیم غذایی شما دارای سطح مناسب و کافی از امگا 3 نباشد، ریتم طبیعی غده پینه آل – غده ای به اندازه نخود فرنگی که در مرکز مغز قرار دارد –  مختل شده و منجر به بروز تغییراتی در هورمون ملاتونین می شود. هورمون ملاتونین هورمون خواب می باشد.

حیواناتی که دچار کمبود امگا 3 بودند، در زمان معمول استراحت خود نمی خوابیدند – آنها بیدار بوده و در چرخ های مخصوص خود در حال چرخیدن بودند، درست مثل انسان هایی که مبتلا به بیخوابی هستند و به فعالیت می پردازند.

از طرف دیگر یک رژیم غذایی سرشار از امگا 3 می تواند باعث بهبود سلامت قلب شود، خطر ابتلا به زوال عقل را کاهش دهد و وضعیت فرد را بهبود بخشد. به عنوان مثال برای کاهش وزن بسیاری از مواد حاوی امگا 3، میزان پروتئین بالایی دارند. بررسی های زیادی که در این زمین انجام شده، تایید کرده اند که پروتئین باعث می شود مدت بیشتری احساس سیری داشته باشید.

به علاوه هضم پروتئین نسبت به هضم چربی ها و کربوهیدرات ها کالری بیشتری می سوزاند. اگر تاکنون مواد غذایی سرشار از امگا 3 نمی خورده اید، از حالا به بعد باید بیشتر از این مواد غذایی مصرف کنید – از جمله ماهی آزاد، ساردین، هالیبوت، گردو، دانه کتان و سبزیجات. اگر به راحتی نمی توانید امگا 3 کافی دریافت کنید، می توانید ماهی یا مکمل روغن دانه کتان مصرف کنید.

نگارنده: سمیه محمدی

گروه پزشکان جایروس

0 0 votes
امتیاز دهی به این نوشته

بزرگترین گروه فوق تخصصی پزشکان مغز و اعصاب و متخصصین روانپزشکی در ایران

 

شاید دیگر کمتر کسی اطلاع نداشته باشد که در مجموعه بزرگ پزشکان جایروس بهترین فوق تخصص های مغز و اعصاب و اعصاب و روان و برترین فارغ التحصیلان آمریکا،اسپانیا و آلمان حضور دارند و خدمات مغزواعصاب و روان که در این مجموعه ارائه می شود با کیفیت ترین در تمام ایران است!

کادر درمانی جایروس از لحاظ تخصصی در حیطه های اعصاب، در تمام کشور بی نظیر است


شماره تماس های نوبت گیری سریع

مشاوره های تلفنی و ویزیت آنلاین ویدئویی نیز ارائه می شود.

واحد مغز و اعصاب و روان ☎ 22616377_021 ☎

واحد انجام تست خواب ☎ 02122639401 ☎

 واحد ویزیت متخصص اختلالات خواب ☎ 02122648627 ☎

واحد مشاوره و روانشناسی  ☎ 22636863_021 ☎

 واحد مغز و اعصاب و روان غرب تهران (آزادی) ☎ 02166158469 ☎


درمان بی خوابی بدون دارو

 

اگر بی خوابی دارید، علاوه بر خدمات حضوری در کلینیک، میتوانید با تهیه دوره جامع درمان بیخوابی که توسط دکتر مصطفی امیری فلوشیپ اختلالات خواب تهیه شده است، بی خوابی تان را بدون دارو و در منزل درمان کنید.

درمان بی خوابی بدون دارو با ۱۱۳ روش علمی و خانگی (برای شروع، اینجا کلیک کنید)


درمان افسردگی

اگر دچار افسردگی هستید یا میخواهید احساس شادی و لذت را در زندگی تان تقویت کنید، میتوانید بصورت حضوری توسط متخصصین روانپزشکی یا روانشناسان مجموعه جایروس ویزیت شوید و علاوه بر خدمات حضوری، میتوانید با تهیه دوره آنلاین درمان افسردگی در خانه که توسط مجموعه پزشکان جایروس تهیه شده است، افسردگی تان را در منزل و بدون دارو درمان کنید (برای دیدن ویدئو معرفی دوره، کلیک کنید)

درمان افسردگی در منزل بدون دارو (برای شروع، اینجا کلیک کنید)

عضویت
Notify of
guest

0 نظرات
Inline Feedbacks
View all comments
0
نظر دارید؟ سوالی دارید؟x