تاثیر تغییرات هورمونی بر حافظه، فرآیند یادگیری و ادراک

pituitary-gland

برای بیشتر بیماران این علائم سطحی، خفیف و زودگذر است، اما به هم اندازه می توانند آزاردهنده  و مخل زندگی روزمره افراد باشند و سطح اعتماد به نفس آنها را به شدت کاهش دهند.

تحقیقات و مطالعاتی که در این زمینه صورت گرفته است، نسبتا جدید و نوظهور است. بررسی این دسته از تغییرات نامحسوس با آزمون های مختلف و روش های نوین  کنونی کمی دشوار و غیرممکن به نظر میرسد.

ایجاد اختلال در علمکرد ذهنی خانم ها


اگر به دنبالی راهی برای افزایش هوش و حافظه و بهبود عملکرد مغزتان هستید، دوره تقویت هوش و تقویت حافظه دکتر مصطفی امیری را از دست ندهید.

تقویت هوش


 

هورمون زنانه استروژن نقش مهمی را در فرآیند یادگیری و فهم زنان ایفا می کند. این مورد به طور خاص به خانم ها در یادآوری سریع کلمات، تمرکز کافی و پردازش اطلاعات دریافتی از محیط بیرون کمک بسیار می کند. شواهد کافی در اختیار است مبنی بر آنکه تغییر سطح هورمون استروژن در خانم ها می تواند عملکرد ذهن و فرآیند یادگیری و ادراک آنها را تحت تاثیر خود قرار دهد. آنچه که ما از تحقیقات فراوان درباره یائسگی طبیعی در خانم ها دریافتیم این است که عملکرد ذهن، حافظه و پردازش اطلاعات دریافتی از محیط خارج می تواند با کم و زیاد شدن سطح استروژن بدن تغییر کند. اما مطالعات همان طور نشان می دهد که در زمان قطع قاعدگی  وضعیت روانی و جسمی فرد به چه صورت بوده است.

bwb7v9sd-1386937611

بسیار محتمل است که روش های درمانی که موجب کاهش سطح استروژن بدن شده و یا از فعالیت هورمون استروژن جلوگیری می کنند، ممکن است که توانایی شما را در یادآوری چیزهای مختلف تحت تاثیر قرار دهند و در روند فکری و حافظه شما اختلال ایجاد کنند. با نگاهی کوتاهی به پرونده پزشکی خانم های مبتلا به سرطان سینه می توان دریافت که این اختلال  در 17 تا 50 درصد خانم ها اتفاق می افتد. نمی توان گفت که تمامی زنان مبتلا به سرطان با چنین مشکلاتی رو به رو خواهند بود. ما به تحقیقات گسترده تری در این زمینه نیاز داریم تا افرادی که در معرض بیشترین خطر قرار دارند شناسایی کرده و تحت معالجه و درمان قرار دهیم.

ChemotherapyCancerTreatment

هر دو روش شیمی درمانی و هورمون درمانی برای بیماری سرطان سینه می توانند تغییرات قابل توجهی در سطح استروژن بدن ایجاد کنند. همان طور که قبلا بدان اشاره شد، روش های درمانی یا سطح استروزن بدن را کاهش می دهند و یا از فعالیت های این هورمون جلوگیری می کنند.

رابطه شیمی درمانی با اختلال حواس

07_15_NE_29_A

شیمی درمانی سبب می شود که تولید استروژن تخمدان ها متوقف شود و شاید به همین علت است که بر اثر شیمی درمانی بسیاری از خانم ها دچار اختلال حواس شده و به خوبی نمی توانند بر روی کارهای خود تمرکز کنند. بسته به سن بیمار، این تغییرات می تواند زودگذر و یا دائمی باشد.

هورمون درمانی و بهبود عملکرد ذهن

MC900198187

شواهد بسیاری در اختیار است مبنی بر آنکه آیا هورمون درمانی می تواند بر عملکرد ذهنی خانم ها تاثیرگذار باشد یا خیر. مطالعات و تحقیقات فراوان در زمینه هورمون درمانی برای بیماری سرطان پروستات نشان می دهد که داروهای ضد سرطان چون زولادکس می توانند بر حافظه بیمار تاثیر بگذارند و آن را دچار اختلال کنند. این حالات ممکن است با قطع شیمی درمانی و قطع مصرف دارو متوقف شود اما در برخی بیماران مرد،  عوارض جانبی دارو می تواند تا مدتها همراه آنها باشد.


بزرگترین گروه فوق تخصصی پزشکان مغز و اعصاب و متخصصین روانپزشکی در ایران

 

شاید دیگر کمتر کسی اطلاع نداشته باشد که در مجموعه بزرگ پزشکان جایروس بهترین فوق تخصص های مغز و اعصاب و اعصاب و روان و برترین فارغ التحصیلان آمریکا،اسپانیا و آلمان حضور دارند و خدمات مغزواعصاب و روان که در این مجموعه ارائه می شود با کیفیت ترین در تمام ایران است!

کادر درمانی جایروس از لحاظ تخصصی در حیطه های اعصاب، در تمام کشور بی نظیر است


شماره تماس های نوبت گیری سریع

مشاوره های تلفنی و ویزیت آنلاین ویدئویی نیز ارائه می شود.

واحد مغز و اعصاب و روان ☎ 22616377_021

 واحد ویزیت متخصص اختلالات خواب و نوبت انجام تست خواب ☎ 02122648627

واحد مشاوره و روانشناسی  ☎ 22636863_021


درمان بی خوابی در منزل بدون دارو

 

اگر بی خوابی دارید، علاوه بر خدمات حضوری در کلینیک، میتوانید با تهیه دوره جامع درمان بیخوابی که توسط دکتر مصطفی امیری فلوشیپ اختلالات خواب تهیه شده است، بی خوابی تان را بدون دارو و در منزل درمان کنید.

درمان بی خوابی بدون دارو با ۱۱۳ روش علمی و خانگی (برای شروع، اینجا کلیک کنید)


درمان افسردگی بدون دارو آنلاین

اگر دچار افسردگی هستید یا میخواهید احساس شادی و لذت را در زندگی تان تقویت کنید، میتوانید بصورت حضوری توسط متخصصین روانپزشکی یا روانشناسان مجموعه جایروس ویزیت شوید و علاوه بر خدمات حضوری، میتوانید با تهیه دوره آنلاین درمان افسردگی در خانه که توسط مجموعه پزشکان جایروس تهیه شده است، افسردگی تان را در منزل و بدون دارو درمان کنید (برای دیدن ویدئو معرفی دوره، کلیک کنید)

درمان افسردگی در منزل بدون دارو (برای شروع، اینجا کلیک کنید)

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *