تاثیرات زیان آور وسایل الکترونیکی بر کیفیت خواب

shutterstock_18.02927100718.original

مطالعات فراوان در این زمینه نشان می دهد که استفاده مستمر از وسایل الکترونیکی، مانند کامپیوتر، لپ تاپ، گوشی های هوشمند، تلویزیون و انجام بازی های ویدیویی پیش از رفتن به بستر، موجب اختلال خواب کودکان و بزرگسالان می گردد.

ایجاد تعادل میان زمان استفاده از وسایل الکترونیکی و خواب
ایجاد تعادل میان زمان استفاده از وسایل الکترونیکی و خواب

توضیحات و تفسیرات احتمالی در این باره وجود دارد. مردم به سادگی وقتی را که باید صرف خواب شبانه کنند، صرف انجام کارهای بی فایده  می کنند و به چشم و مغز خود آسیب می رسانند، یا به طور مثال زمان کمتری را به انجام فعالیت های ورزشی اختصاص می دهند و نکته جالب توجه این است که تمامی موارد فوق الذکر کیفیت خواب شما را تحت تاثیر قرار می دهد. احتمال دیگر این است که تحریک مغزی و فیزیولوژیکی ایجاد شده بوسیله دستگاه های الکترونیکی باعث میشود که افراد به دشواری به خواب روند.

، سعی کنید که نور صفحه تبلت را کم کنید و دستگاه را 14 اینچ یا 36 سانتی متر از خود فاصله دهید تا کمتر در معرض بی خوابی شبانه قرار بگیرید.
، سعی کنید که نور صفحه تبلت را کم کنید و دستگاه را 14 اینچ یا 36 سانتی متر از خود فاصله دهید تا کمتر در معرض بی خوابی شبانه قرار بگیرید.

محققان بر این باورند که قرار گیری در معرض نور مستقیم وسایل الکترونیکی باعث ایجاد اختلال در کارکرد ملاتونین، هورمون موثر در کنترل چرخه خواب و بیداری انسان می گردد. به عنوان مثال، شبها همواره در ساعت معینی به بستر بروید و محیط های شلوغ و پر نور و پر سرو صدا خودداری کنید. اگر از گوشی هوشمند یا تبلت خود در بستر استفاده می کنید، سعی کنید که نور صفحه تبلت را کم کنید و دستگاه را 14 اینچ یا 36 سانتی متر از خود فاصله دهید تا کمتر در معرض بی خوابی شبانه قرار بگیرید.

 منبع:

http://www.mayoclinic.org

نگارنده:حدیث بختیاری

[divider]

مرکز تحقیقات کلینیک فوق تخصصی مغز و اعصاب و روان آلومینا

[divider]

دکتر مغز و اعصاب مصطفی امیری

♦  دکتر مصطفی امیری متخصص مغز و اعصاب و ستون فقرات – دارای بورد تخصصی از دانشگاه علوم پزشکی تهران

  فلوشیپ اختلالات خواب از اسپانیا

  مدیر کلینیک خواب مجموعه کلینیک های تخصصی آلومینا

کلینیک آلومینا مرکز فوق تخصصی پیشگیری و درمان اختلالات مغز و اعصاب و روان در ایران است.

تماس با ما


بزرگترین گروه فوق تخصصی پزشکان مغز و اعصاب و متخصصین روانپزشکی در ایران

 

شاید دیگر کمتر کسی اطلاع نداشته باشد که در مجموعه بزرگ پزشکان جایروس بهترین فوق تخصص های مغز و اعصاب و اعصاب و روان و برترین فارغ التحصیلان آمریکا،اسپانیا و آلمان حضور دارند و خدمات مغزواعصاب و روان که در این مجموعه ارائه می شود با کیفیت ترین در تمام ایران است!

کادر درمانی جایروس از لحاظ تخصصی در حیطه های اعصاب، در تمام کشور بی نظیر است


شماره تماس های نوبت گیری سریع

مشاوره های تلفنی و ویزیت آنلاین ویدئویی نیز ارائه می شود.

واحد مغز و اعصاب و روان ☎ 22616377_021

 واحد ویزیت متخصص اختلالات خواب و نوبت انجام تست خواب ☎ 02122648627

واحد مشاوره و روانشناسی  ☎ 22636863_021


درمان بی خوابی در منزل بدون دارو

 

اگر بی خوابی دارید، علاوه بر خدمات حضوری در کلینیک، میتوانید با تهیه دوره جامع درمان بیخوابی که توسط دکتر مصطفی امیری فلوشیپ اختلالات خواب تهیه شده است، بی خوابی تان را بدون دارو و در منزل درمان کنید.

درمان بی خوابی بدون دارو با ۱۱۳ روش علمی و خانگی (برای شروع، اینجا کلیک کنید)


درمان افسردگی بدون دارو آنلاین

اگر دچار افسردگی هستید یا میخواهید احساس شادی و لذت را در زندگی تان تقویت کنید، میتوانید بصورت حضوری توسط متخصصین روانپزشکی یا روانشناسان مجموعه جایروس ویزیت شوید و علاوه بر خدمات حضوری، میتوانید با تهیه دوره آنلاین درمان افسردگی در خانه که توسط مجموعه پزشکان جایروس تهیه شده است، افسردگی تان را در منزل و بدون دارو درمان کنید (برای دیدن ویدئو معرفی دوره، کلیک کنید)

درمان افسردگی در منزل بدون دارو (برای شروع، اینجا کلیک کنید)

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *