افسانه هایی عجیب درباره ی درمان بیخوابی

بی خوابی
بی خوابی

شایعات بسیاری در خصوص بیخوابی و روش های درمانی ان وجود دارد از ان جمله میتوان به این مورد اشاره نمود که بسیاری از افراد دارو های خواب اور را چاره بیخوابی میدانند و این در حالیست که دیگر روش های درمانی مانند روش شناختی -رفتاری بسیار موثر تر از دارو درمانی میباشد .

در واقع دارو های خواب اور خود باعث افزایش بیخوابی میشوند واختلالات خواب را افزایش یدهند و فرد با مصرف انها در طی روز احساس خستگی و کسلی میکند .

به عنوان مثال از بنزودیازپین برای درمان بیخوابی استفاده میشود ولی این دارو دوره خواب با موج های کوتاه را از بین میبرد و این مرحله برای خواب مناسب و کافی ضروری است .

دارو های غیر بنزودیازپینی که خواب اور و ارام بخش میباشند مانند لونستاو امبین به دیگر مراحل خواب اسیب وارد میکنند .انها دارا ی عوارض جدی میباشند و وابستگی روحی و جسمی ایجاد میکنند .تعدادی از دارو های خواب اور هم زمانی که قطع شوند ,خود باعث خواب الودگی میگردند .بسیاری از مردم فکر میکنند که نمیتوانند بدون دارو های خواب اور بخوابند بلکه بر عکس فقط بدن شما خود را از دارویی پاک سازی میکند که تغییراتی را در ان بوجود اورده است .

درمانهای گیاهی هم چندان موثر نیستند و درواقع تاثیر پذیری انها تایید نشده است .

بیشتر مردم تصور میکنند که نمیتوانند بیخوابی خود را کنترل نمایند و این در حالیست که روش های بسیاری وجود دارد که با انها میتوان خواب خود را تنظیم نمود و از بی خوابی جلوگیری کرد .

یکی دیگر از عقاید غلط در این زمنیه این است که مردم فکر میکنند هر چه بیشتر در رختخواب بمانند با احتمال بیشتری میتوانند بخوابند ولی در واقع برعکس است و این حالت باعث میشود تا شما ذهنیت منفی تری نسبت به رختخواب خود پیدا کنید و دیگر ان را محلی برای خواب ندانید .

[divider]

نگارنده :فرحناز ال احمد 

کلینیک فوق تخصصی مغز و اعصاب و روان الومینا     


بزرگترین گروه فوق تخصصی پزشکان مغز و اعصاب و متخصصین روانپزشکی در ایران

 

شاید دیگر کمتر کسی اطلاع نداشته باشد که در مجموعه بزرگ پزشکان جایروس بهترین فوق تخصص های مغز و اعصاب و اعصاب و روان و برترین فارغ التحصیلان آمریکا،اسپانیا و آلمان حضور دارند و خدمات مغزواعصاب و روان که در این مجموعه ارائه می شود با کیفیت ترین در تمام ایران است!

کادر درمانی جایروس از لحاظ تخصصی در حیطه های اعصاب، در تمام کشور بی نظیر است


شماره تماس های نوبت گیری سریع

مشاوره های تلفنی و ویزیت آنلاین ویدئویی نیز ارائه می شود.

واحد مغز و اعصاب و روان ☎ 22616377_021

 واحد ویزیت متخصص اختلالات خواب و نوبت انجام تست خواب ☎ 02122648627

واحد مشاوره و روانشناسی  ☎ 22636863_021


درمان بی خوابی در منزل بدون دارو

 

اگر بی خوابی دارید، علاوه بر خدمات حضوری در کلینیک، میتوانید با تهیه دوره جامع درمان بیخوابی که توسط دکتر مصطفی امیری فلوشیپ اختلالات خواب تهیه شده است، بی خوابی تان را بدون دارو و در منزل درمان کنید.

درمان بی خوابی بدون دارو با ۱۱۳ روش علمی و خانگی (برای شروع، اینجا کلیک کنید)


درمان افسردگی بدون دارو آنلاین

اگر دچار افسردگی هستید یا میخواهید احساس شادی و لذت را در زندگی تان تقویت کنید، میتوانید بصورت حضوری توسط متخصصین روانپزشکی یا روانشناسان مجموعه جایروس ویزیت شوید و علاوه بر خدمات حضوری، میتوانید با تهیه دوره آنلاین درمان افسردگی در خانه که توسط مجموعه پزشکان جایروس تهیه شده است، افسردگی تان را در منزل و بدون دارو درمان کنید (برای دیدن ویدئو معرفی دوره، کلیک کنید)

درمان افسردگی در منزل بدون دارو (برای شروع، اینجا کلیک کنید)

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *