افسانه هایی عجیب درباره ی درمان بیخوابی

بی خوابی
بی خوابی

شایعات بسیاری در خصوص بیخوابی و روش های درمانی ان وجود دارد از ان جمله میتوان به این مورد اشاره نمود که بسیاری از افراد دارو های خواب اور را چاره بیخوابی میدانند و این در حالیست که دیگر روش های درمانی مانند روش شناختی -رفتاری بسیار موثر تر از دارو درمانی میباشد .

در واقع دارو های خواب اور خود باعث افزایش بیخوابی میشوند واختلالات خواب را افزایش یدهند و فرد با مصرف انها در طی روز احساس خستگی و کسلی میکند .

به عنوان مثال از بنزودیازپین برای درمان بیخوابی استفاده میشود ولی این دارو دوره خواب با موج های کوتاه را از بین میبرد و این مرحله برای خواب مناسب و کافی ضروری است .

دارو های غیر بنزودیازپینی که خواب اور و ارام بخش میباشند مانند لونستاو امبین به دیگر مراحل خواب اسیب وارد میکنند .انها دارا ی عوارض جدی میباشند و وابستگی روحی و جسمی ایجاد میکنند .تعدادی از دارو های خواب اور هم زمانی که قطع شوند ,خود باعث خواب الودگی میگردند .بسیاری از مردم فکر میکنند که نمیتوانند بدون دارو های خواب اور بخوابند بلکه بر عکس فقط بدن شما خود را از دارویی پاک سازی میکند که تغییراتی را در ان بوجود اورده است .

درمانهای گیاهی هم چندان موثر نیستند و درواقع تاثیر پذیری انها تایید نشده است .

بیشتر مردم تصور میکنند که نمیتوانند بیخوابی خود را کنترل نمایند و این در حالیست که روش های بسیاری وجود دارد که با انها میتوان خواب خود را تنظیم نمود و از بی خوابی جلوگیری کرد .

یکی دیگر از عقاید غلط در این زمنیه این است که مردم فکر میکنند هر چه بیشتر در رختخواب بمانند با احتمال بیشتری میتوانند بخوابند ولی در واقع برعکس است و این حالت باعث میشود تا شما ذهنیت منفی تری نسبت به رختخواب خود پیدا کنید و دیگر ان را محلی برای خواب ندانید .

[divider]

نگارنده :فرحناز ال احمد 

کلینیک فوق تخصصی مغز و اعصاب و روان الومینا     

0 0 رای
امتیاز دهی به این نوشته

بزرگترین گروه فوق تخصصی پزشکان مغز و اعصاب و متخصصین روانپزشکی در ایران

 

شاید دیگر کمتر کسی اطلاع نداشته باشد که در مجموعه بزرگ پزشکان جایروس بهترین فوق تخصص های مغز و اعصاب و اعصاب و روان و برترین فارغ التحصیلان آمریکا،اسپانیا و آلمان حضور دارند و خدمات مغزواعصاب و روان که در این مجموعه ارائه می شود با کیفیت ترین در تمام ایران است!

کادر درمانی جایروس از لحاظ تخصصی در حیطه های اعصاب، در تمام کشور بی نظیر است


شماره تماس های نوبت گیری سریع

به دلیل شیوع کرونا، مشاوره های تلفنی و ویزیت آنلاین ویدئویی نیز ارائه می شود.

 

واحد مغز و اعصاب و روان ☎ 22616377_021 ☎

واحد انجام تست خواب ☎ 02122639401 ☎

 واحد ویزیت متخصص اختلالات خواب ☎ 02122648627 ☎

واحد مشاوره و روانشناسی  ☎ 22636863_021 ☎

 واحد مغز و اعصاب و روان غرب تهران (آزادی) ☎ 02166158469 ☎


درمان بی خوابی

اگر بی خوابی دارید، نیازی به مراجعه حضوری یا حتی نیازی به تماس تلفنی هم ندارید! با خرید این دوره که توسط دکتر مصطفی امیری فلوشیپ اختلالات خواب تهیه شده است

می توانید بی خوابی تان را برای همیشه و بدون دارو درمان کنید (کلیک کنید)

 

درمان بی خوابی بدون دارو با 77 روش علمی و قطعی (برای شروع، اینجا کلیک کنید)


 

عضویت
Notify of
guest
0 نظرات
Inline Feedbacks
View all comments
0
نظر دارید؟ سوالی دارید؟x