اختلال خوابی که میتواند پیش زمینه پارکینسون باشد

خواب دو مرحله کاملا متمایز دارد:

خواب غیر رم و خواب رم (خواب با حرکت سریع چشم) . خواب غیر رم به سه مرحله تقسیم میشود. در طول خواب رم ، حرکت سریع چشم رخ می دهد، تنفس نامنظم می شود ، فشار خون افزایش می یابد، و از دست رفتن تون عضلانی ( فلج ) وجود دارد. با این حال، مغز بسیار فعال است . خواب رم معمولا با رویا همراه است. مدت این خواب 20 ٪ – 25 ٪ از دوره خواب است.

در یک فرد مبتلا به اختلال خواب با حرکات سریع چشم ها ، فلجی که به طور معمول در طول خواب رم رخ می دهد یا ناقص است و یا وجود ندارد. رفتارهایی شامل صحبت کردن ، فریاد زدن، مشت زدن ، لگد زدن، نشستن ، پریدن از خواب، شایع است . فرم حاد ممکن است در حالت ترک الکل و یا مصرف داروهای آرام بخش،  خواب آور و داروهای ضد افسردگی رخ دهد. این حالت معمولا در افراد میانسال و مسن ( اغلب در مردان ) وجود دارد.

علل اختلال خواب رم ( خواب با حرکات سریع چشم ها)

علت دقیق اختلال رفتار خواب رم  ناشناخته است، هرچند این اختلال ممکن است در ارتباط با شرایط مختلف تحلیل برنده مغزی مانند بیماری پارکینسون، آتروفی ، زوال عقل لوی بادی  رخ می دهد. در 55 ٪ از افراد علت آن ناشناخته است و در 45٪ ، علت آن الکل و یا داروهای آرام بخش ، خواب آور ، ضد افسردگی های سه حلقه ای ( مانند ایمی پرامین ) و یا استفاده از مهار کننده بازجذب سروتونین ( مانند فلوکستین، سرترالین ، و یا پاروکستین ) و یا انواع دیگر از داروهای ضد افسردگی ( میرتازاپین ) است.

[divider]

دکتر مغز و اعصاب مصطفی امیری

♦  دکتر مصطفی امیری متخصص مغز و اعصاب و ستون فقرات – دارای بورد تخصصی از دانشگاه علوم پزشکی تهران

  فلوشیپ اختلالات خواب از دانشگاه بارسلونا

  مدیر دپارتمان مغز و اعصاب مجموعه کلینیک های تخصصی آلومینا

کلینیک آلومینا مرکز فوق تخصصی پیشگیری و درمان اختلالات مغز و اعصاب و روان در ایران است.

تماس با ما


بزرگترین گروه فوق تخصصی پزشکان مغز و اعصاب و متخصصین روانپزشکی در ایران

 

شاید دیگر کمتر کسی اطلاع نداشته باشد که در مجموعه بزرگ پزشکان جایروس بهترین فوق تخصص های مغز و اعصاب و اعصاب و روان و برترین فارغ التحصیلان آمریکا،اسپانیا و آلمان حضور دارند و خدمات مغزواعصاب و روان که در این مجموعه ارائه می شود با کیفیت ترین در تمام ایران است!

کادر درمانی جایروس از لحاظ تخصصی در حیطه های اعصاب، در تمام کشور بی نظیر است


شماره تماس های نوبت گیری سریع

مشاوره های تلفنی و ویزیت آنلاین ویدئویی نیز ارائه می شود.

واحد مغز و اعصاب و روان ☎ 22616377_021

 واحد ویزیت متخصص اختلالات خواب و نوبت انجام تست خواب ☎ 02122648627

واحد مشاوره و روانشناسی  ☎ 22636863_021


درمان بی خوابی در منزل بدون دارو

 

اگر بی خوابی دارید، علاوه بر خدمات حضوری در کلینیک، میتوانید با تهیه دوره جامع درمان بیخوابی که توسط دکتر مصطفی امیری فلوشیپ اختلالات خواب تهیه شده است، بی خوابی تان را بدون دارو و در منزل درمان کنید.

درمان بی خوابی بدون دارو با ۱۱۳ روش علمی و خانگی (برای شروع، اینجا کلیک کنید)


درمان افسردگی بدون دارو آنلاین

اگر دچار افسردگی هستید یا میخواهید احساس شادی و لذت را در زندگی تان تقویت کنید، میتوانید بصورت حضوری توسط متخصصین روانپزشکی یا روانشناسان مجموعه جایروس ویزیت شوید و علاوه بر خدمات حضوری، میتوانید با تهیه دوره آنلاین درمان افسردگی در خانه که توسط مجموعه پزشکان جایروس تهیه شده است، افسردگی تان را در منزل و بدون دارو درمان کنید (برای دیدن ویدئو معرفی دوره، کلیک کنید)

درمان افسردگی در منزل بدون دارو (برای شروع، اینجا کلیک کنید)

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *