آیا از دست دادن حافظه را میتوان با مصرف ویتامین B کاهش داد؟

ویتامین ب 12

 

مطالعات قبلی، ارتباط بین میزان مصرف پایین ویتامین B12  و عملکرد شناختی را نشان داده اند، اما شواهد حاصل از کارآزمایی تصادفی کنترل شده ارتباط کمتری را نشان داده است .

در حال حاضر، یک مطالعه جدید نشان می دهد مصرف مکمل ها ممکن است در واقع خطر ابتلا به مشکلات حافظه و تفکر را کاهش دهد.

شرکت کنندگان در این مطالعه به دو گروه با مصرف ویتامین B و فولات ( مکمل های بهتر در حافظه و تفکر) و دارو نما تحت بررسی قرار گرفتند.

 

این مطالعه به رهبری روزالی روتن  دکترا، دانشگاه واگنیگن در هلند در مجله نورولوژی منتشر شده است این مطالعه  یکی از بزرگترین ارزیابی های استفاده از مکمل ها در بلند مدت در حیطه  تفکر و حافظه انجام شده است.


اگر به دنبالی راهی برای افزایش هوش و حافظه و بهبود عملکرد مغزتان هستید، دوره تقویت هوش و تقویت حافظه دکتر مصطفی امیری را از دست ندهید.

تقویت هوش


 

 

در این زمینه در سال 2010 مطالعه ای انجام شد که محققان به ارتباط بین میزان ویتامین B12 و از دست دادن حافظه پی بردند اما به این نتیجه رسیدند که برای تائید یافته های خود ،مطالعات بیشتری مورد نیاز است .

 

در این مطالعه ، محققان اشاره کردند که شیوع زوال عقل به طور چشمگیری رو به افزایش است و یکی از عوامل بالقوه قابل اصلاح بالا بودن ماده هموسیتئین پلاسما است ، آنها توضیح می دهند که این ماده( یک اسید آمینه) ممکن است برای سلول های عصبی و سلول های اندوتلیال عروقی سمی و در از دست دادن حافظه و بیماری آلزایمر موثر باشد.

 

“از آنجا که سطح هموسیستئین را می توان با مکمل های اسید فولیک و ویتامین B12 کاهش داد امید این است که مصرف این ویتامین  بتواند خطر از دست دادن حافظه و بیماری آلزایمر را کاهش دهد”.

 

این مطالعه به مدت 2 سال به طول انجامید و هر شرکت کننده با یک قرص 400 میکروگرم فولیک اسید و 500 میکروگرم ویتامین B12 و گروه دیگر با پلاسیبو مورد بررسی قرار گرفتند ،همه شرکت کنندگان در آزمون مهارتهای حافظه و تفکر شرکت کردند ، این مطالعه نشان داد ، اگر چه سطح هموسیستئین با مصرف بیشتر ویتامین B نسبت به گروه دارونما کاهش یافته بود اما متاسفانه تفاوتی بین دو گروه در نمرات آزمون تفکر و حافظه دیده نشد.

و برخلاف مطالعات قبلی،این مطالعه نشان داد که  داروهای مکمل و ویتامین ها بر روی کاهش زوال عقل  خیلی تاثیر گذار نیستند.

 

 

منبع:

medicalnewstoday.com


بزرگترین گروه فوق تخصصی پزشکان مغز و اعصاب و متخصصین روانپزشکی در ایران

 

شاید دیگر کمتر کسی اطلاع نداشته باشد که در مجموعه بزرگ پزشکان جایروس بهترین فوق تخصص های مغز و اعصاب و اعصاب و روان و برترین فارغ التحصیلان آمریکا،اسپانیا و آلمان حضور دارند و خدمات مغزواعصاب و روان که در این مجموعه ارائه می شود با کیفیت ترین در تمام ایران است!

کادر درمانی جایروس از لحاظ تخصصی در حیطه های اعصاب، در تمام کشور بی نظیر است


شماره تماس های نوبت گیری سریع

مشاوره های تلفنی و ویزیت آنلاین ویدئویی نیز ارائه می شود.

واحد مغز و اعصاب و روان ☎ 22616377_021

 واحد ویزیت متخصص اختلالات خواب و نوبت انجام تست خواب ☎ 02122648627

واحد مشاوره و روانشناسی  ☎ 22636863_021


درمان بی خوابی در منزل بدون دارو

 

اگر بی خوابی دارید، علاوه بر خدمات حضوری در کلینیک، میتوانید با تهیه دوره جامع درمان بیخوابی که توسط دکتر مصطفی امیری فلوشیپ اختلالات خواب تهیه شده است، بی خوابی تان را بدون دارو و در منزل درمان کنید.

درمان بی خوابی بدون دارو با ۱۱۳ روش علمی و خانگی (برای شروع، اینجا کلیک کنید)


درمان افسردگی بدون دارو آنلاین

اگر دچار افسردگی هستید یا میخواهید احساس شادی و لذت را در زندگی تان تقویت کنید، میتوانید بصورت حضوری توسط متخصصین روانپزشکی یا روانشناسان مجموعه جایروس ویزیت شوید و علاوه بر خدمات حضوری، میتوانید با تهیه دوره آنلاین درمان افسردگی در خانه که توسط مجموعه پزشکان جایروس تهیه شده است، افسردگی تان را در منزل و بدون دارو درمان کنید (برای دیدن ویدئو معرفی دوره، کلیک کنید)

درمان افسردگی در منزل بدون دارو (برای شروع، اینجا کلیک کنید)

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *