آشنایی با یکی از اختلالات عجیب خواب

 

 سندرم انفجاری سر

 

تصور کنید با صدای یک انفجار در سر خود یا صدای تیر اندازی از خواب بیدار شده اید ،در چنین شرایطی بسیا وحشت زده و هراسان هستید اما به سرعت متوجه میشوید که این تصداها و تصاویری که دیده اید هرگز اتفاق نیفتاده است .

 

انفجار

 

یکی از علائم اصلی اختلال خواب بنام انفجار در سر ،همین شنیدن صداهای انفجاری است که یک پدیده روانی است و موضوع مطالعه جدید است ، محققان در مجله پزشکی خواب گزارش کرده اند که تقریبا یک پنجم دانشجویان شرکت کننده در این مطالعه شنیدن چنین صداهایی را در حین خواب تجربه کرده اند .

 

محققان در این طالعه نوشته اند که به جای اینکه سلول های عصبی برخی  از مناطق مختلف مغز از فعالیت باز ایستند تمام سلول های عصبی فعال یکباره تحریک میشوند و منجر به شنیدن چنین صدایی در سر میشود.

 

سندرم انفجار سر تنها اختلال خواب که منشا روانی عجیب دارد نیست  که برخی از مردم بد شانس ان را تجربه می کنند بلکه موارد دیگری که در زیر نامبرده شده است نیز می باشند:

 

فلج خواب، خوردن در حین خواب و…

 

سندرم انفجاری سر

 

استرس و سندرم انفجار سر

 

برخی از افراد مبتلا ف صدای انفجار را تنها در یک گوش و برخی دیگر در هر دوگوش میشنوند در بعضی موارد نیز صدا را در داخل سر و جمجمه میشنوند.

 

اکثر محققان بر سر اینکه این سندرم در افرادی که سطح بالایی از استرس و خستگی جسمی یا روانی دارند بیشتر اتفاق می افتد توافق دارند.

 

این مشکل در هر دو گروه زنان و مردان اتفاق می افتد هر چند معمولا در زنان بیشتر به نظر میرسد و در میان افراد بالای 50 سال نرخ بیشتری اتفاق می افتد در صورتی که در کودکان نیز گزارش شده است.

 

برخی از کارشناسان پیش بینی کرده اند که این ، مربوط به تشنج جزئی در لوب تمپورال مغز می باشد . برخی دیگر از محققان گفته اند ممکن است به اختلالات شنوایی مربوط باشد.

 

 

منبع:

womenshealthmag

livescience

 


بزرگترین گروه فوق تخصصی پزشکان مغز و اعصاب و متخصصین روانپزشکی در ایران

 

شاید دیگر کمتر کسی اطلاع نداشته باشد که در مجموعه بزرگ پزشکان جایروس بهترین فوق تخصص های مغز و اعصاب و اعصاب و روان و برترین فارغ التحصیلان آمریکا،اسپانیا و آلمان حضور دارند و خدمات مغزواعصاب و روان که در این مجموعه ارائه می شود با کیفیت ترین در تمام ایران است!

کادر درمانی جایروس از لحاظ تخصصی در حیطه های اعصاب، در تمام کشور بی نظیر است


شماره تماس های نوبت گیری سریع

مشاوره های تلفنی و ویزیت آنلاین ویدئویی نیز ارائه می شود.

واحد مغز و اعصاب و روان ☎ 22616377_021

 واحد ویزیت متخصص اختلالات خواب و نوبت انجام تست خواب ☎ 02122648627

واحد مشاوره و روانشناسی  ☎ 22636863_021


درمان بی خوابی در منزل بدون دارو

 

اگر بی خوابی دارید، علاوه بر خدمات حضوری در کلینیک، میتوانید با تهیه دوره جامع درمان بیخوابی که توسط دکتر مصطفی امیری فلوشیپ اختلالات خواب تهیه شده است، بی خوابی تان را بدون دارو و در منزل درمان کنید.

درمان بی خوابی بدون دارو با ۱۱۳ روش علمی و خانگی (برای شروع، اینجا کلیک کنید)


درمان افسردگی بدون دارو آنلاین

اگر دچار افسردگی هستید یا میخواهید احساس شادی و لذت را در زندگی تان تقویت کنید، میتوانید بصورت حضوری توسط متخصصین روانپزشکی یا روانشناسان مجموعه جایروس ویزیت شوید و علاوه بر خدمات حضوری، میتوانید با تهیه دوره آنلاین درمان افسردگی در خانه که توسط مجموعه پزشکان جایروس تهیه شده است، افسردگی تان را در منزل و بدون دارو درمان کنید (برای دیدن ویدئو معرفی دوره، کلیک کنید)

درمان افسردگی در منزل بدون دارو (برای شروع، اینجا کلیک کنید)

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *