آثار روانی مبتلایان به اختلالات شنوایی

 

ناشنوا

اختلال شنوایی سد بزرگی برای رشد طبیعی گفتار و فعالیت اجتماعی به خصوص فعالیت های مدرسه است. با آنکه جامعه به اختلالات شنوایی کمتر از اختلالات بینایی اهمیت میدهد با این وجود آثار روانی مبتلایان به اختلالات شنوایی به مراتب بیشتر از آثار روانی مبتلایان به اختلالات بینایی است.

 

کودک ناشنوا بیشتر در معرض اختلالات روانی قرار دارد و حتی ثابت شده که خود کشی در ناشنوایان بیشتر نابینایان است.مردم همیشه سعی می کنند به نحوی به نابینایان کمک کنند ولی ناشنوایان را مسخره می کنند.

 

بیمار می داند که نمیشنود بنابراین وقتی مشاهده می کند که در رفتار اطرافیانش تغییری پیش آمده را به خود نسبت می دهد و همین امر باعث بروز اختلالات روانی در کودک می گردد.

 

در دوران یادگیری مهارتها،کودک ناشنوا مانند کودک نابینا از برقراری رابطه با محیط عاجز است به هر حال قادر به فهم کامل توضیحات اطرافیان و مربیان نیست و نمی تواند نیازهای خود را بیان کند.

 

در این مرحله کودک از آنچه واقعا هست کم هوشتر به نظر می رسد ، بعضی ها اعتقاد دارند در دوران رشد شخصیت که به مرحله عقده ادیپ معروف است کودک ناشنوا فوق العاده حسود میشود.

 

چون کودک خود را از هر نوع ارتباط و مکالمه با دیگران محروم میبیند لذا این امر موجبات حسادت شدید او را نسبت به اطرافیانش که پیوسته با هم در حال ارتباط . گفت وشنود هستند فراهم  می آورد.

 

در زمینه فردی نیز موجب اختلال در گویایی و حتی لالی کامل،انزوا طلبی ،بدبینی و زودرنجی میشود.

در زمینه تحصیلی موجب تنبلی غیر واقعی و عقب ماندگی های کاذب تحصیلی میشود.

در زمینه اجتماعی نیز منجر به اختلالات و عکس العمل های غیر اجتماعی ،ضد اجتماعی و حتی انتقامجویی میشود.

 

اختلالات روانی در مبتلایان به کری نسبی ممکن است به صورت واکنشهای پسیکوتیک ( هذیان و توهمات گوناگون)،واکنش های نوروتیک (افسردگی،اضطراب ) و اختلالات رفتاری مانند دزدی ،دروغگویی ، فرار ، مخالفت ،طغیان و … تظاهر نماید.

 

0 0 votes
امتیاز دهی به این نوشته

بزرگترین گروه فوق تخصصی پزشکان مغز و اعصاب و متخصصین روانپزشکی در ایران

 

شاید دیگر کمتر کسی اطلاع نداشته باشد که در مجموعه بزرگ پزشکان جایروس بهترین فوق تخصص های مغز و اعصاب و اعصاب و روان و برترین فارغ التحصیلان آمریکا،اسپانیا و آلمان حضور دارند و خدمات مغزواعصاب و روان که در این مجموعه ارائه می شود با کیفیت ترین در تمام ایران است!

کادر درمانی جایروس از لحاظ تخصصی در حیطه های اعصاب، در تمام کشور بی نظیر است


شماره تماس های نوبت گیری سریع

به دلیل شیوع کرونا، مشاوره های تلفنی و ویزیت آنلاین ویدئویی نیز ارائه می شود.

 

واحد مغز و اعصاب و روان ☎ 22616377_021 ☎

واحد انجام تست خواب ☎ 02122639401 ☎

 واحد ویزیت متخصص اختلالات خواب ☎ 02122648627 ☎

واحد مشاوره و روانشناسی  ☎ 22636863_021 ☎

 واحد مغز و اعصاب و روان غرب تهران (آزادی) ☎ 02166158469 ☎


درمان بی خوابی

اگر بی خوابی دارید، علاوه بر خدمات حضوری در کلینیک، میتوانید با تهیه دوره جامع درمان بیخوابی که توسط دکتر مصطفی امیری فلوشیپ اختلالات خواب تهیه شده است، بی خوابی تان را بدون دارو و در منزل درمان کنید.

درمان بی خوابی بدون دارو با ۱۱۳ روش علمی و خانگی (برای شروع، اینجا کلیک کنید)

 


درمان افسردگی

اگر دچار افسردگی هستید یا میخواهید احساس شادی و لذت را در زندگی تان تقویت کنید، میتوانید بصورت حضوری توسط متخصصین روانپزشکی یا روانشناسان مجموعه جایروس ویزیت شوید و علاوه بر خدمات حضوری، میتوانید با تهیه دوره آنلاین درمان افسردگی در خانه که توسط مجموعه پزشکان جایروس تهیه شده است، افسردگی تان را در منزل و بدون دارو درمان کنید (برای دیدن ویدئو معرفی دوره، کلیک کنید)

درمان افسردگی در منزل بدون دارو (برای شروع، اینجا کلیک کنید)


 

عضویت
Notify of
guest
2 نظرات
Inline Feedbacks
View all comments
صبا

ای خدا کصش میتونستم با اونی که این مطلبو نوشته ارتباط داشته باشم خیلی برایم مهم است لطفا ایمیل یا شماره تلفن یا ادرس ایشان برایم بفرستید تورو خدا برایم بفرستید تشکر خدا قوت
صبا رضایی از آلمان

سلام
مطالبتان را به ایمیل سایت ارسال نمایید.
به صفحه تماس با ما مراجعه کنید.
سپاس

2
0
نظر دارید؟ سوالی دارید؟x