خانه / زندگی سالم / خواب / یک راه حل عجیب برای کاهش خرخر (خروپف در خواب)

یک راه حل عجیب برای کاهش خرخر (خروپف در خواب)

خروپف شبانه

تمرین آواز برای کاهش خرخر(خروپف در خواب)

 

آیا شما – و یا شریک زندگی تان – یک خروپف کننده مزمن هستید ؟ پیوستن به یک گروه آواز و یا آموزش درس آواز خواندن می تواند  به شما کمک کند.

خروپف و آپنه انسدادی خواب می تواند ناشی از ضعف عضلات در کام نرم و گلو ( عضلات حلق ) باشد.

آپنه انسدادی هنگام خواب (OSA) ، از سوی دیگر، به طور بالقوه می تواند باعث عوارض بسیار جدی تر (مانند کاهش تنفس در طول خواب عمیق ، و کاهش کیفیت خواب) شود.

کارآزمایی بالینی ، دانشگاه اکستر ، نشان داد که تمرین آواز خواندن، برای تقویت عضلات خاص گلو وهمچنین بهبود علائم آپنه انسدادی خواب ( وضعیتی که در آن مردم قطع تنفس در طول خواب عمیق دارند) موثر است. در پایان این تحقیق، نتایج نشان داد که تمرین آواز روزانه ؛ شدت، فرکانس و بلندی صدای ناشی از خروپف را کاهش، و کیفیت خواب  افراد را بهبود می بخشد.

البته سرپرست گروه تحقیق می گوید که بهترین نتایج در کسانی به دست می آید که تغییراتی را در شیوه زندگی شان نیز اعمال کرده اند(مانند کاهش وزن و ورزش منظم).

 

دکتر متخصص سردرد

دکتر مصطفی امیری متخصص مغز و اعصاب و ستون فقرات

درمانگرتخصصی اختلالات خواب و سایر اختلالات مغز و اعصاب

دارای بورد تخصصی از دانشگاه علوم پزشکی تهران

 

کلینیک آلومینا مرکز فوق تخصصی پیشگیری و درمان  اختلالات خواب در ایران است.

مرکز تخصصی فیزیوتراپی و توانبخشی شایگان مهر

درباره مرکز تحقیقات مغزواعصاب و روان

گروه پزشکان مغزواعصاب جایروس از سال 1388 با ترکیبی از اساتید دانشگاه و مجرب ترین کادر درمان حیطه مغز و اعصاب و روان کار خود را آغاز نموده است. این مجموعه تخصصی متشکل از پزشکان متخصص مغز و اعصاب، اعصاب و روان (روانپزشک)، روانشناس ، روان درمانگر، نوروتراپیست ،گفتار درمانگر،کاردرمانگر،فیزیوتراپیست و.... با هدف ارائه خدمات تشخیصی، درمانی و بازتوانی در جهت ارتقا توانمندی ها و تسریع تشخیص و بهبود اختلالات مرتبط در حیطه اعصاب، روانشناسی و روانپزشکی و با استفاده از جدیدترین تکنولوژی ها و روش های درمانی (نوروفیدبک ،بیوفیدبک، شناخت درمانی،رفتار درمانی، روان درمانی شناختی،بازی درمانی،دارو درمانی،رفتار درمانی دیالکتیکی و ...) در خدمت شما عزیزان است. مجموعه تخصصی جایروس با 4 مطب فعال در تهران و 9 مطب فعال دیگر در سراسر کشور،یکی از بزرگترین مراکز درمانی اختلالات حیطه مغز و اعصاب و روان در کشور می باشد. ---------------------------------------- برای دیدن نشانی و اطلاعات تمام شعب تهران و شهرستانها، اینجا کلیک کنید

پاسخ بدهید

ایمیلتان منتشر نمیشودفیلدهای الزامی علامت دار شده اند *

*

عضویت در خبرنامه ثبت نام
ثبت نام شما با موفقیت انجام شد
در خبرنامه ما عضو بشید و دسترسی خودتون به اطلاعات جالب و جذاب رو راحت کنید. باقی کارها رو ما برای شما انجام میدیم. تنظیم خبرنامه خبرنامه سلامت خبرنامه مغز و اعصاب و روان خبرنامه زیبایی و تغذیه