خانه / آموزش روابط / اهمیت ارتباط جنسی

اهمیت ارتباط جنسی

زنان بعد از رابطه جنسی

ارتباط جنسی علاوه بر اینکه موجب تداوم نسل بشر می گردد در حقیقت نوعی  رهایی جسمانی و رسیدن به آرامش روانی محسوب میشود منتهی بسیاری از زوجین اطلاعات ناقص و اندکی در مورد مسائل جنسی دارند.

در رابطه جنسی ، زوجین هرگز نباید تصور کنند که صرفا با یک عمل جسمی سر و کار دارند در این صورت ، هم خود را از لذت عمیق جسمی و روحی محروم کرده و هم به حسن تفاهم بین خود لطمه زده اند اگرهمسر ، لذت لازم را نبرد ، هم آغوشی را وظیفه ای اجباری می پندارند ، در نتیجه به تدریج از رغبتش کاسته میشود.

گاهی اطلاعات نادرست و غلطی که در اختیار نوجوانان توسط افراد غیر متخصص گذاشته میشود می تواند یک عمر زندگی زناشویی فرد را تحت تاثیر قرار دهد.

مادری که به دخترش در کودکی در کودکی تلقین کرده است ” رابطه جنسی گناه است”،بعدا در ذهن او شکستن این تابو یا محرمات خیلی سخت است و زمانی که می خواهد در کنار شوهرش آرام بگیرد ،نمی تواند .

یا اگر زنی هنگام هم آغوشی ،واکنش احساسی نشان دهد، در این موقع برخی مردها فکر می کنند،همسر با حیا و نجیبی ندارند در حالی که این فکر و باور غلط را ممکن است فرد از اطرافیان خود آموخته باشد.

مردها ، بهتر است بدانند زنان از رابطه جنسی و هم آغوشی تلقی خاصی دارند،زن به ملامسه،در آغوش گرفتن،نوازش کردن ،بوسیدن و عشق ورزیدن بیش از عمل جنسی اهمیت می دهند به همین دلیل زنان سرد مزاج بدون هم آغوشی هم می توانند سر کنند.

اصولا کشش زنان نسبت به عمل جنسی ، بسیار کمتر از مردان است.

مرد ، زنی را دوست دارد که او را پسندیده و زن ، مردی را دوست دارد که ارزش او را درک کند.

هیجانات و عواطف زن، زیاد است و اکثر بیماری های عصبی مثل وسواس،ترس بیجا،تشنج و … ناشی از سرکوب هیجانات است،همچنین بعضی صفات پسندیده در زن ناشی از همین احساسات و هیجانات است.

جهت مشاره زناشویی و روابط جنسی می توانید به بخش تماس با ما مراجعه کنید

مریم عبداللهی

مریم عبداللهی ،روانشناس و نوروتراپیست

مرکز تخصصی فیزیوتراپی و توانبخشی شایگان مهر

درباره مدیر ارشد دپارتمان روانشناسی

مریم عبداللهی روانشناس و نوروتراپیست دارای 14 سابقه فعالیت در زمینه های مشاوره تربیتی،آموزشی کودک وخانواده رفتار درمانی درمانگر کودکان در حیطه های کودکان استثنایی، بیش فعالی،تشخیص اوتیسم درمانگر بزرگسالان در زمینه های تقویت حافظه،ارتقای عملکرد ذهنی،اضطراب ومشاوره روابط پیش از ازدواج ( رفتار و بهداشت جنسی ). در صورت تمایل به تعیین نوبت ویزیت با ما تماس بگیرید.

پاسخ بدهید

ایمیلتان منتشر نمیشودفیلدهای الزامی علامت دار شده اند *

*

عضویت در خبرنامه ثبت نام
ثبت نام شما با موفقیت انجام شد
در خبرنامه ما عضو بشید و دسترسی خودتون به اطلاعات جالب و جذاب رو راحت کنید. باقی کارها رو ما برای شما انجام میدیم. تنظیم خبرنامه خبرنامه سلامت خبرنامه مغز و اعصاب و روان خبرنامه زیبایی و تغذیه