ارزیابی و نحوه درمان چاقی

چاقی

 

شیوع چاقی در اکثر کشورهای جهان رو به افزایش است. چاقی با افزایش ریسک بیماری‌هایی چون فشارخون، دیابت نوع 2، اختلالات چربی خون، بیماری‌های مخرب مفصل و برخی بدخیمی‌ها همراه است. ارزیابی و درمان چاقی و وضعیت‌های همراه با آن برای پزشک حایز اهمیت است.

 

ارزیابی چاقی باید معطوف به شرح حال چاقی، معاینه بیمار برای تعیین میزان و نوع چاقی، بررسی بیماری‌های همراه، سطح تناسب اندام و ارزیابی آمادگی بیمار برای تغییر شیوه‌ی زندگی باشد.

 

هرچند بسیاری از موارد چاقی قابل انتساب به شیوه‎‌های رفتاری که روی رژیم غذایی و فعالیت فیزیکی اثرگذار است، می‌باشد؛ شرح حال بیمار ممکن است مطرح کننده‌ی علل ثانویه افزایش وزن باشد. اختلالاتی که باید در نظر داشت شامل تخمدان پلی‌کیستیک، کم‌کاری تیرویید، سندرم کوشینگ و بیماری‌های هیپوتالاموس است. افزایش وزن در زمینه‌ی داروها نیز ممکن است رخ دهد. داروهای شایع که می‌توانند افزایش وزن بدهند شامل برخی داروهای دیابت، برخی داروهای روانپزشکی، هورمون‌‌های استروییدی، برخی ضد افسردگی‌ها و داروهای ضد صرع می‌باشد.

 

BMI (شاخص توده‌ی بدنی ) و دور کمر :

BMI که به صورت نسبت وزن (براساس کیلوگرم) به توان دوم قد (به متر) تعیین می‌شود، تخمینی از چربی بدن است و با افزایش خطر بیماری‌ها مرتبط است. چربی شکمی اضافی که با ارزیابی دورکمر یا نسبت کمر به ران تخمین زده می‌شود، به طور مستقل با ریسک بالاتر دیابت و بیماری‌های قلبی مرتبط است.

 

ارزیابی بیماری‌های همراه براساس علایم، فاکتورهای خطر و شک بالینی می‌باشد. بررسی تست‌های چربی خون، قند و فشارخون در تمام بیماران ضروری است.

 

تلاش برای تعدیل سبک زندگی تا زمانی که بیمار آماده این تغییر نیست، بی‌فایده است آمادگی بیمار تحت تاثیر انگیزه‌ها و تمایل بیمار به تغییر و یا مقاومت‌ها در برابر آن، قرار دارد.

 

در ادامه :اهداف درمان


بزرگترین گروه فوق تخصصی پزشکان مغز و اعصاب و متخصصین روانپزشکی در ایران

 

شاید دیگر کمتر کسی اطلاع نداشته باشد که در مجموعه بزرگ پزشکان جایروس بهترین فوق تخصص های مغز و اعصاب و اعصاب و روان و برترین فارغ التحصیلان آمریکا،اسپانیا و آلمان حضور دارند و خدمات مغزواعصاب و روان که در این مجموعه ارائه می شود با کیفیت ترین در تمام ایران است!

کادر درمانی جایروس از لحاظ تخصصی در حیطه های اعصاب، در تمام کشور بی نظیر است


شماره تماس های نوبت گیری سریع

مشاوره های تلفنی و ویزیت آنلاین ویدئویی نیز ارائه می شود.

واحد مغز و اعصاب و روان ☎ 22616377_021

 واحد ویزیت متخصص اختلالات خواب و نوبت انجام تست خواب ☎ 02122648627

واحد مشاوره و روانشناسی  ☎ 22636863_021


درمان بی خوابی در منزل بدون دارو

 

اگر بی خوابی دارید، علاوه بر خدمات حضوری در کلینیک، میتوانید با تهیه دوره جامع درمان بیخوابی که توسط دکتر مصطفی امیری فلوشیپ اختلالات خواب تهیه شده است، بی خوابی تان را بدون دارو و در منزل درمان کنید.

درمان بی خوابی بدون دارو با ۱۱۳ روش علمی و خانگی (برای شروع، اینجا کلیک کنید)


درمان افسردگی بدون دارو آنلاین

اگر دچار افسردگی هستید یا میخواهید احساس شادی و لذت را در زندگی تان تقویت کنید، میتوانید بصورت حضوری توسط متخصصین روانپزشکی یا روانشناسان مجموعه جایروس ویزیت شوید و علاوه بر خدمات حضوری، میتوانید با تهیه دوره آنلاین درمان افسردگی در خانه که توسط مجموعه پزشکان جایروس تهیه شده است، افسردگی تان را در منزل و بدون دارو درمان کنید (برای دیدن ویدئو معرفی دوره، کلیک کنید)

درمان افسردگی در منزل بدون دارو (برای شروع، اینجا کلیک کنید)

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *