9 دلیل که مردان به همسران خود خیانت می کنند

9 دلیل که مردان به همسران خود خیانت می کنند

یک مشاور ازدواج در دنور می گوید من در عرض سال ها با صدها  زوج کار کرده ام. یکی از دلایل اصلی که زوج ها به من مراجعه می کنند این است که یکی از همسران به شریک زندگی خود خیانت می کرده و با فرد دیگری رابطه دارد. یکی از شایع ترین پرسش هایی که من از دهان زنانی که شوهرشان به آنها خیانت کرده می شونم این است :  “چرا؟”

حالا پس از چندین سال کمک کردن به زوج ها برای بازسازی روابط شان ، می خواهم تجربیاتم را در اختیار خوانندگان عزیز بگذارم. در اینجا 9 دلیل که چرا مردان مرتکب خیانت می شوند.

 

1.روابط همسران عاشقانه نیست

خیانت به همسر

ازدواج باید پرشور و عاشقانه باشد. متأسفانه بسیاری از زنان قربانی این واقعیت می شوند که چون می بینند که شوهران شان به آنها احترام می گذارند ، فکر می کنند که دیگر نیازی به روابط عاشقانه با همسر شان ندارند. و بالاخره پس از گذشت چند سال ، برخی از مردان از اینکه تنها کسی هستند که سعی در ایجاد روابط عاشقانه تلاش می کند ، خسته می شوند و  می روند تا آن را در جای دیگر عشق را پیدا کنند.

 

2-روابط بدون صمیمیت

این یک جمله کلیشه ای اما این درست است. بسیاری از مردانی که ازدواج کرده اند ، انتظار دارند رابطه های خاصی با همسران شان داشته باشند. اما ممکن است متوجه شوند که زندگی جنسی آنها فاقد جذابیت است و یا اصلاً دیگر رابطه ای وجود ندارد. از آنجا که روابط جنسی بخش مهمی از زندگی زناشویی  است ، برخی از مردان در خارج از ازدواج خود به دنبال رفع این نیاز هستند.

 

3.زندگی بدون عشق

مردها که فقط نیاز فیزیکی ندارند. آنها  به عشق هم نیاز دارند. آنها می خواهند عشق را احساس کنند. آنها فکر می کنند که اگر عشق نباشد ، همسرشان فراموش شان خواهد کرد.  هنگامی که مردی احساس کند عشقی وجود ندارد ، به ازدواج خود پشت می کند و رابطه عاشقانه را با فرد جدیدی آغاز می کند.

 

4.دلزدگی

بسیاری از زنان  دوست دارند لباس های زیبا و شیک بپوشند ،  بسیاری از مردها هم به تماشای فوتبال یا کارت بازی با دوستان شان علاقمند هستند. با این حال ، پس از ازدواج ، بسیاری از مردان احساس می کنند که  نمی توانند کارهای دلخواه شان را انجام دهند.  و هر کاری که می کنند با انتقاد همسر خود مواجه می شوند.  اما  پس از چند سال از این موضوع خسته می شوند و شخص دیگری را پیدا می کنند که آنها را به خاطر خودشان و همان طوری که هستند قبول داشته باشد.  این موضوع  خیانت را به دنبال دارد.

 

5.تغییرات زندگی

با گذشت زمان افراد تغییر می کنند. اما مسلماً شما نمی توانید تغییرات که برای همسرتان در طول زندگی اش اتفاق خواهد افتاد ، پیش بینی کنید.  شما حتی نمی توانید تغییرات خود تان را پیش بینی کنید. بنابراین ، همان طور که سن بعضی از مردها افزایش پیدا می کند ، ممکن است متوجه شوند که از زندگی خود راضی نیستند و بخواهند تغییرات جدیدی در زندگی خود به وجود بیاورند. یکی از این تغییرات پیدا کردن یک پارتنر جدید است.

 

6.باورهای دروغین اجتماعی

بسیاری از مردان این باورهای دروغین را قبول دارند که یک مرد واقعی باید زنان زیادی را به خود جلب کند.  آنها به طور مداوم تلاش می کنند تا جذاب به نظر برسند. و اگر همسران شان نسبت به آنها بی توجه باشند ، بالاخره از خط قرمز عبور می کنند و خیانت رخ می دهد.

این باور غلط از طریق روابط دروغین اجتماعی و فیلم های تلویزیونی به پسران جوان القا می شود.  “پسری که همه دختر ها به دنبال او هستند.”  در نتیجه وقتی پسر جوان بزرگ می شود ، می خواهد در زندگی واقعی نقش همان پسر مورد توجه دختران را بازی کند.

 

7.خسته از روال قدیمی

خیانت مردان تنوع طلب به همسرانشان

انسان ها در جستجوی چیزهای تازه هستند.   مردم باید به طور مداوم تلاش  و رشد کنند. متأسفانه ، بعضی از وقت ها در زندگی هست که افراد احساس بی انگیزگی و و بی حوصلگی می کنند. از روتین های همیشگی و قدیمی خسته می شوند. و به دنبال تنوع هستند.  بعضی از مردان برای رفع اضطراب و هیجان از روال خود خارج می شوند. که نتیجه ان خیانت به همسر است.

 

8.خسته از غرغر

زن ها به طور کلی دقیق تر و ریز بین تر از آقایان هستند.   به عنوان مثال ، زنان به احتمال زیاد از یک اسفنج مخصوص برای ظروف و یک اسفنج کاملاً جدا برای لیوان ها استفاده می کنند. اما مردها برای هر دو مورد از یک اسفنج استفاده می کنند.  در این صورت مردها علاوه بر اینکه به خاطر شستن ظروف تشویق نمی شوند ، بلکه به خاطر این کارشان گاهی مورد انتقاد هم واقع می شوند. و باید غرغر همسر خود را تحمل کنند. هنگامی یک شوهر احساس می کند که همیشه مورد انتقاد همسر خود قرار می گیرد ، ممکن است تصمیم بگیرد که چشمی هم به زنان دیگر داشته باشد. تا شاید توسط آنها مورد تشویق قرار بگیرد.

 

9.نارضایتی

نارضایتی فقط در مورد بعضی از مرد ها صدق می کند.  تازه بعضی از مردها حتی اگر از همسر خود راضی باشند و با او خوشحال باشند ، هنوز هم امکان خیانت در روابط آنها وجود دارد.  آسیب پذیر بودن روابط همسران می توانند اغلب به علل نارضایتی عاطفی و عدم صمیمیت و غیره باشد.

 

آیا خیانت توجیه منطقی دارد؟

آیا خیانت توجیه منطقی دارد؟

در حالی که بسیاری از این دلایل به سمت زنان برمی گردد ، اما مهم است که بدانیم خیانت مرد تقصیر همسرش نیست. در حالی که بسیاری از مردان ممکن است همسر خود را سرزنش کنند و او را مقصر بدانند ، اما لازم است بدانند که خود آنها به طور آشکار نقش خود را در ازدواج ضعیف ایفا کرده است.

او باید نقش خود را در این رابطه ای که به خطر افتاده شناسایی کند. او همچنین باید شناسایی کند که چرا  به جای خیانت کردن از گزینه های دیگر برای مقابله با مشکلات خود وهمسرش استفاده نکرده و به خود  اجازه داده که به همسرش خیانت کند.  زوج ها می توانند روابط خود را بازسازی کنند تا شاد تر و قوی تر از گذشته باشند.

مردها به جای اینکه مشکلات شان را برطرف کنند ، برای پر کردن خلاء عاطفی خود به زنان دیگر پناه می برند. و فکر می کنند که به این صورت می توانند به زندگی با همسر خود ادامه دهند.

در عین حال گاهی خیانت باعث می شود که مردها بیشتر قدر همسر خود را بدانند اما این قدردانی باعث نمی شود که کار زشت آنها توجیه شود. زیرا خیانت یک رفتار آگاهانه است و نشانه ای از ضعف و کمبود های مردان می باشد.

 

آرون اندرسون

آرون اندرسون نویسنده این مقاله یک درمانگر و مدیر کلینیک ازدواج و خانواده در دنور است. او یک نویسنده ، سخنران و متخصص روابط زناشویی است.

محقق و مترجم : مینو شفیعی

لینک منبع 


بزرگترین گروه فوق تخصصی پزشکان مغز و اعصاب و متخصصین روانپزشکی در ایران

 

شاید دیگر کمتر کسی اطلاع نداشته باشد که در مجموعه بزرگ پزشکان جایروس بهترین فوق تخصص های مغز و اعصاب و اعصاب و روان و برترین فارغ التحصیلان آمریکا،اسپانیا و آلمان حضور دارند و خدمات مغزواعصاب و روان که در این مجموعه ارائه می شود با کیفیت ترین در تمام ایران است!

کادر درمانی جایروس از لحاظ تخصصی در حیطه های اعصاب، در تمام کشور بی نظیر است


شماره تماس های نوبت گیری سریع

مشاوره های تلفنی و ویزیت آنلاین ویدئویی نیز ارائه می شود.

واحد مغز و اعصاب و روان ☎ 22616377_021

 واحد ویزیت متخصص اختلالات خواب و نوبت انجام تست خواب ☎ 02122648627

واحد مشاوره و روانشناسی  ☎ 22636863_021


درمان بی خوابی در منزل بدون دارو

 

اگر بی خوابی دارید، علاوه بر خدمات حضوری در کلینیک، میتوانید با تهیه دوره جامع درمان بیخوابی که توسط دکتر مصطفی امیری فلوشیپ اختلالات خواب تهیه شده است، بی خوابی تان را بدون دارو و در منزل درمان کنید.

درمان بی خوابی بدون دارو با ۱۱۳ روش علمی و خانگی (برای شروع، اینجا کلیک کنید)


درمان افسردگی بدون دارو آنلاین

اگر دچار افسردگی هستید یا میخواهید احساس شادی و لذت را در زندگی تان تقویت کنید، میتوانید بصورت حضوری توسط متخصصین روانپزشکی یا روانشناسان مجموعه جایروس ویزیت شوید و علاوه بر خدمات حضوری، میتوانید با تهیه دوره آنلاین درمان افسردگی در خانه که توسط مجموعه پزشکان جایروس تهیه شده است، افسردگی تان را در منزل و بدون دارو درمان کنید (برای دیدن ویدئو معرفی دوره، کلیک کنید)

درمان افسردگی در منزل بدون دارو (برای شروع، اینجا کلیک کنید)

0 دیدگاه دربارهٔ «9 دلیل که مردان به همسران خود خیانت می کنند»

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *