5 راهکار سازنده برای داشتن روز سازنده و مفید

5 راهکار ساده برای داشتن روزی سازنده و مفید

” از هر روز خود یک شاهکار بسازید”  یکی از راهنمایی های جان وودن پدر جاشوا وودن

البته اینکه هر روز خود را به یک شاهکار تبدیل کنیم سخت است ولی حداقل می توانیم از هر روز یک روز سازنده و مولد بسازیم.

حالا چگونه می توانیم  اینکار را انجام دهیم؟

1)     داشتن یک صبح خوب را در خود عادت دهید.

راه اینکه بتوانید یک روز خوب این است که صبح خوبی را شروع کرده باشید.اگر صبح را خوب آغاز نکرده باشید بعید است که روز خوبی داشته باشید. به همین دلیل برای یک صبح دل انگیز و خوب برنامه ریزی کنید.

 صبحتان را برنامه های زیر پر کنید:

زمان تفکر

زمانی را برای مشخص کردن اهداف و کارهای زندگی صرف کنید. شاید صبح که بیدار می شوید به بخش های مختلف زندگی و کارهایی که باید انجام شود فکر می کنید . مشخص کردن کارهای آن روز به شما کمک می کند تا  در طول روز براحتی تصمیم بگیرید و برای برنامه ای مشخص تلاش کنید.

ورزش

ورزش کردن انرژیتان را تقویت می کند. در نتیجه قادر خواهید بود بهتر فکر کنید و در تمام مدت روز شور وشوق لازم برای انجام کارها را داشته باشید.

برنامه ریزی

ظرفیت شما محدود است ؛ تنها می توانید تعداد کمی کار در طول یک روز انجام دهید. به همین دلیل نیاز دارید که برنامه ریزی و اولویت بندی داشته باشید. بعلاوه وقتی برنامه ریزی می کنید می دانید چه می خواهید و در آخر روز وقتی خود را ارزیابی می کنید می دانید که آیا به آنچه در برنامه بود عمل کردید یا خیر.

2)     تمرکز

بعد از اتمام کارهای مربوط به صبح، باید خودتان را برای عمل و انجام وظایف آماده کنید. یک کلید برای درست پیش رفتن امور، تمرکز روی کارهایی است که دست به انجام آنها می زنید. فکرتان را از کاری که در حال انجام آن هستید منحرف نکنید، زیرا مجبور می شوید برای اتمام آن وقت و انرژی بیشتری صرف کنید.

می توانید از یک تایمر برای انجام وظایف استفاده کنید. این کار باعث می شود روی کارتان بیشتر تمرکز کنید.

3)     زنگ تفریح

در تمام طول روز از انرژی یکسانی برخوردار نیستید و نمی توانید در همه ی لحظه ها در اوج باشید. حتماً زمان هایی در روز است که احساس می کنید انرژی کمی دارید. برای انجام کار ها و برنامه ریزی، سطح انرژی خود در هر زمان از روز را درنظر بگیرید. و زمان هایی را برا ی تجدید قوا در نظر بگیرید. به عنوان مثال چرچیل، عادت داشت  در طول روز چرت بزند.

4)     جشن برد

برای داشتن یک روز خوب، نیاز دارید که انگیزه ی خود را بالا نگه دارید، برای اینکار می توانید برای هر موفقیت خود حتی کوچک جشن بگیرید و به خودتان پاداش دهید.

5)     افزایش کیفیت با تغذیه ذهن

حتماً در طول روز کارهایی دارید که نیاز ندارد تمرکز زیادی داشته باشید. مثل ظرف شستن، گل کاری و …  این مواقع زمان مناسبی است که می توانید ذهن خود را با اطلاعات تغذیه کنید با کارهایی مثل گوش دادن پادکست ها و یا کتاب های صوتی .

 منبع:

lifeoptimizer

 


بزرگترین گروه فوق تخصصی پزشکان مغز و اعصاب و متخصصین روانپزشکی در ایران

 

شاید دیگر کمتر کسی اطلاع نداشته باشد که در مجموعه بزرگ پزشکان جایروس بهترین فوق تخصص های مغز و اعصاب و اعصاب و روان و برترین فارغ التحصیلان آمریکا،اسپانیا و آلمان حضور دارند و خدمات مغزواعصاب و روان که در این مجموعه ارائه می شود با کیفیت ترین در تمام ایران است!

کادر درمانی جایروس از لحاظ تخصصی در حیطه های اعصاب، در تمام کشور بی نظیر است


شماره تماس های نوبت گیری سریع

مشاوره های تلفنی و ویزیت آنلاین ویدئویی نیز ارائه می شود.

واحد مغز و اعصاب و روان ☎ 22616377_021

 واحد ویزیت متخصص اختلالات خواب و نوبت انجام تست خواب ☎ 02122648627

واحد مشاوره و روانشناسی  ☎ 22636863_021


درمان بی خوابی در منزل بدون دارو

 

اگر بی خوابی دارید، علاوه بر خدمات حضوری در کلینیک، میتوانید با تهیه دوره جامع درمان بیخوابی که توسط دکتر مصطفی امیری فلوشیپ اختلالات خواب تهیه شده است، بی خوابی تان را بدون دارو و در منزل درمان کنید.

درمان بی خوابی بدون دارو با ۱۱۳ روش علمی و خانگی (برای شروع، اینجا کلیک کنید)


درمان افسردگی بدون دارو آنلاین

اگر دچار افسردگی هستید یا میخواهید احساس شادی و لذت را در زندگی تان تقویت کنید، میتوانید بصورت حضوری توسط متخصصین روانپزشکی یا روانشناسان مجموعه جایروس ویزیت شوید و علاوه بر خدمات حضوری، میتوانید با تهیه دوره آنلاین درمان افسردگی در خانه که توسط مجموعه پزشکان جایروس تهیه شده است، افسردگی تان را در منزل و بدون دارو درمان کنید (برای دیدن ویدئو معرفی دوره، کلیک کنید)

درمان افسردگی در منزل بدون دارو (برای شروع، اینجا کلیک کنید)

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *