4 مورد از فواید موسیقی درمانی

 

1.افسردگي

بر اساس يک تحقيق منتشر شده در سال 2008 موسيقي درماني ممکن است به بيماران در مقابله با افسردگي کمک کند.محققان داده هاي 5 تحقيقي که قبلا انجام شده بود را جمع کردند، در 4 تحقيق کساني که موسيقي درماني رويشان انجام شده بود، کاهش علايم افسردگي داشتند(در مقايسه با کساني که موسيقي درماني نداشتند). بر اساس نظرات نویسندگان تحقیق به نظر می رسد که بیماران وقتی درمانگر از روش های درمانی مبتنی بر تئوری مانند تبدیل نقاشی به موسیقی ( تکنیکی است که در آن مثلا برای رنگ های سرد یا احساسات غمگین، نت های غمناک انتخاب می شود) و بداهه خوانی استفاده می کنند، بیشترین بهره را از جلسات درمانی می برند.

Related image

2.استرس

بر اساس یک تحقیق که در سال 2008 انجام شد و در آن 236 زن باردار سالم شرکت داشتند، موسیقی درمانی می تواند به کم شدن استرس در زمان بارداری کمک کند.

Related image

در مقایسه با یک گروه تحت نظارت، 116 نفر از کسانی که موسیقی درمانی استفاده می کردند، میزان مشهودی کاهش در استرس، اضطراب و افسردگی داشتند.موسیقی درمانی این گروه شامل یک ساعت و نیم گوش دادن به موسیقی آرامش بخش دو بار در روز به مدت دو هفته بود.

Related image

در یک تحقیق منتشر شده در سال 2009 محققان دریافتند که موسیقی درمانی میتواند برای بیمارانی که استرس و اضطراب شدید همراه با انسداد شریان قلب دارند نیز مفید باشد.

3.اوتیسم

بر اساسا تحقیقی که در سال 2006 انجام شد، موسیقی درمانی می تواند به کودکانی دارای اختلال در روابط و رفتارهای اجتماعی کمک کند.هر چند که نویسندگان تحقیق اذعان داشتند که تعداد داوطلبان انجام تحقیق زیاد نبوده و قطعیت نتایج به بررسی  و آزمایش بیشتر نیاز دارد.

Related image

4.سرطان

محققان حدس می زنند که موسیقی درمانی مزایایی برای کسانی که درگیر سرطان هستند، داشته باشد. برای مثال همان طور که مقادیر زیاد شیمی درمانی باعث ایجاد حالت سرگیجه و تهوع میشود، ثابت شده که موسیقی درمانی از اضطراب بیمارانی که پرتو درمانی میکنند، می کاهد.

 

Related image

گرد آورنده و مترجم : کیانوش محسنی زاده

خدمات تخصصی بازی درمانی،موسیقی درمانی و نمایش درمانی خلاق در مرکز آلومینا ارائه می گردد
جهت اطلاعات بیشتر و گرفتن وقت قبلی به صفحه ی تماس با ما مراجعه فرمایید


بزرگترین گروه فوق تخصصی پزشکان مغز و اعصاب و متخصصین روانپزشکی در ایران

 

شاید دیگر کمتر کسی اطلاع نداشته باشد که در مجموعه بزرگ پزشکان جایروس بهترین فوق تخصص های مغز و اعصاب و اعصاب و روان و برترین فارغ التحصیلان آمریکا،اسپانیا و آلمان حضور دارند و خدمات مغزواعصاب و روان که در این مجموعه ارائه می شود با کیفیت ترین در تمام ایران است!

کادر درمانی جایروس از لحاظ تخصصی در حیطه های اعصاب، در تمام کشور بی نظیر است


شماره تماس های نوبت گیری سریع

مشاوره های تلفنی و ویزیت آنلاین ویدئویی نیز ارائه می شود.

واحد مغز و اعصاب و روان ☎ 22616377_021

 واحد ویزیت متخصص اختلالات خواب و نوبت انجام تست خواب ☎ 02122648627

واحد مشاوره و روانشناسی  ☎ 22636863_021


درمان بی خوابی در منزل بدون دارو

 

اگر بی خوابی دارید، علاوه بر خدمات حضوری در کلینیک، میتوانید با تهیه دوره جامع درمان بیخوابی که توسط دکتر مصطفی امیری فلوشیپ اختلالات خواب تهیه شده است، بی خوابی تان را بدون دارو و در منزل درمان کنید.

درمان بی خوابی بدون دارو با ۱۱۳ روش علمی و خانگی (برای شروع، اینجا کلیک کنید)


درمان افسردگی بدون دارو آنلاین

اگر دچار افسردگی هستید یا میخواهید احساس شادی و لذت را در زندگی تان تقویت کنید، میتوانید بصورت حضوری توسط متخصصین روانپزشکی یا روانشناسان مجموعه جایروس ویزیت شوید و علاوه بر خدمات حضوری، میتوانید با تهیه دوره آنلاین درمان افسردگی در خانه که توسط مجموعه پزشکان جایروس تهیه شده است، افسردگی تان را در منزل و بدون دارو درمان کنید (برای دیدن ویدئو معرفی دوره، کلیک کنید)

درمان افسردگی در منزل بدون دارو (برای شروع، اینجا کلیک کنید)

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *