4 اصل کلیدی برای داشتن عشق سالم

عشق آخر

 

روش های زیادی برای داشتن یک رابطه پیشنهاد می شود حتی پند و اندرزهایی جهت داشتن یک رابطه خوب و یا به دست اوردن آن داده می شود . تعدادی از زوجین اعتقاد دارند که عشق خوب به معنای تسخیر،تحمل و بودن کنار یکدیگر است  آنها نقص های یکدیگر را بدون هیچ پرسشی با یک توافق پذیرا هستند ، دو طرف همه این مسائل را تحمل می کنند تا به اهداف خود برسند.

اگرچه بسیاری از آنان زیبا و باشکوه هستند و چیزی میان زیبایی و کلیشه است اما تنها توسط یک رابطه درست قابل قبول می باشد.

 

در یک رابطه اشتباه همین مسائل دلیلی برای کنار هم ماندن است زیرا هنوز به این موضوع که عشق تنها کافیست ایمان دارند اما چیزی که ما باید بدانیم این است که عشق به تنهایی کافی نیست یک رابطه غلط می تواند همین مسائل را که سبب رشد و کمال یک رابطه درست می شود،به بهانه ای برای بحث و جدل تبدیل نماید.

 

یک رابطه سالم و تحمل دردسرهای عاشقانه با وجود دو طرف محقق می شود و یک رابطه نمی تواند سالم باشد اگر یکی از طرفین فرد سالمی نباشد. عشق سالم مثالی از کشمکش ،تقلا، دلسوزی و مصالحه نیست بلکه دارای ویژگی های خاص خود است.

 

 

رابطه سالم براساس کمبود ها نیست

باید توجه کرد عشق به معنای دو نیمه نیست که به یک کل تبدیل شده یا نیازهای طرف مقابلش را فراهم کند بلکه یک تعادل دو جانبست که مانند یک بده بستان عمل میکند نه بعنوان یک کمبود.

 

حفظ حریم شخصی

در یک رابطه سالم هر یک از زوجین کارها و وظایف خود را انجام می دهند. هر فردی در مراقبت از جسم و روح خود بهتر از شریک خود عمل می نماید.هنگامی که فرد خود مراقبتی را تمرین میکند بهتر از شریک خود مراقب رفتار و نگرش خود می باشد.

اگر فردی خواهان یک رابطه سالم است می بایست جهت تحقق این امر گذشته خود و خانواده اش را مورد بررسی قرار دهد زیرا هر یک از ما در گذشته دارای رابطه های متعد د ی بوده ایم که سبب به وجود امدن تجربه هایی خواه خوشایند یا ناخوشایند شده اند که هر کدام از این تجارب میتواند بر رابطه آتی فرد اثر گذارد این اصل درخصوص شریک شما نیز وجود دارد. اشتباهات قبلی اعم از نگرش و رفتار های غلط را وارد رابطه جدید نکنید.

 

رابطه سالم همیشه کامل نیست

همیشه یک رابطه خوب و عالی باقی نمی ماند،  شما همیشه همه انچه را که لازم دارید در دسترس نیست اما راه هایی برای به دست اوردن انها وجود دارد . شما زمانیکه با کمبودها مواجه می شوید، امکان رشد و پیشرفت شما نیز بیشتر می شود.

عشق سالم به معنای سلامت کامل تمامی آدم ها نیست و هم چنین به معنای عدم سلامت تمام آدم ها هم نیست. اما نباید اجازه داد رفتار و نگرش های معیوب ادامه دار باشند.

 

رابطه سالم دارای سازش پذیری می باشد

در جست و جوی سازگاری شما به دنبال پایان دادن به آن هستید. اگر شما نا هماهنگی و گوناگونی زیادی داشته باشید شما نمی توانید همسر خود را به تعادل در رفتار برسانید و تا پایان رابطه هر کدام از شما به شکل افراط گونه ای در زندگی عمل خواهید کرد.
بهترین روابط ، پایگاهی قوی در سازگاری هستند که باعث ایجاد رفتار اجتنابی از اوج و فرود های بی منطق می شود و در این روابط نسبت کار به شادی تغییر می کند.

 

منبع :

/psychcentral.com/


بزرگترین گروه فوق تخصصی پزشکان مغز و اعصاب و متخصصین روانپزشکی در ایران

 

شاید دیگر کمتر کسی اطلاع نداشته باشد که در مجموعه بزرگ پزشکان جایروس بهترین فوق تخصص های مغز و اعصاب و اعصاب و روان و برترین فارغ التحصیلان آمریکا،اسپانیا و آلمان حضور دارند و خدمات مغزواعصاب و روان که در این مجموعه ارائه می شود با کیفیت ترین در تمام ایران است!

کادر درمانی جایروس از لحاظ تخصصی در حیطه های اعصاب، در تمام کشور بی نظیر است


شماره تماس های نوبت گیری سریع

مشاوره های تلفنی و ویزیت آنلاین ویدئویی نیز ارائه می شود.

واحد مغز و اعصاب و روان ☎ 22616377_021

 واحد ویزیت متخصص اختلالات خواب و نوبت انجام تست خواب ☎ 02122648627

واحد مشاوره و روانشناسی  ☎ 22636863_021


درمان بی خوابی در منزل بدون دارو

 

اگر بی خوابی دارید، علاوه بر خدمات حضوری در کلینیک، میتوانید با تهیه دوره جامع درمان بیخوابی که توسط دکتر مصطفی امیری فلوشیپ اختلالات خواب تهیه شده است، بی خوابی تان را بدون دارو و در منزل درمان کنید.

درمان بی خوابی بدون دارو با ۱۱۳ روش علمی و خانگی (برای شروع، اینجا کلیک کنید)


درمان افسردگی بدون دارو آنلاین

اگر دچار افسردگی هستید یا میخواهید احساس شادی و لذت را در زندگی تان تقویت کنید، میتوانید بصورت حضوری توسط متخصصین روانپزشکی یا روانشناسان مجموعه جایروس ویزیت شوید و علاوه بر خدمات حضوری، میتوانید با تهیه دوره آنلاین درمان افسردگی در خانه که توسط مجموعه پزشکان جایروس تهیه شده است، افسردگی تان را در منزل و بدون دارو درمان کنید (برای دیدن ویدئو معرفی دوره، کلیک کنید)

درمان افسردگی در منزل بدون دارو (برای شروع، اینجا کلیک کنید)

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *