10 نکته برای ایجاد انگیزه در خودتان برای یادگیری مهارتهای جدید

3- جزء کردن اهداف ( تعیین اهداف کوچکتر برای رسیدن به اهداف بزرگ )

هدف چند هزار مایلی با یک قدم آغاز می شود .بنابراین اگر هدف بیش از حد بزرگ بنظر می رسد آن را کوچکتر کنید اگر فکر می کنید 10 دقیقه تمرین تمرکز حواس زیاد است آن را به 5 دقیقه کاهش دهید و اگر انجام روزانه آن نمعقول است پس از هر دو یا سه روز یکبار  آن را انجام دهید .از خودتان بپرسید  در یک درجه بندب از 0 تا 10 وقتی نمره 10 است ،قطعا و بدون شک آن کار را انجام می دهید و اگر نمره 0 است هیچ شانسی وجود ندارد که آن را انجام دهم پس چقدر احتمال وجود دارد که آن را واقعا انجام دهید ؟ اگر نمره کمتر از 7 کسب کنید بهتر است که هدف را به چیزهایی جزئی و آسانتر تغییر دهید .

4.تشویق در مقابل تنبیه ( ترغیب در مقابل تهدید )

بسیاری از مردم سعی می کنند که از طریق سخت گیری ،قضاوت ،نکته سنجی، انتقاد از خود و تنبیه در خودشان ایجاد انگیزه بکنند اما اگر تنبیه کردن خود راه مناسبی برای تغییر رفتار بود ، چرا تا حالا فرد کاملی نیستید ؟

به یادگیری کنار گذاشتن تنبیه بپردازید ، خودتون را از انتظارات بیش از حد و خود قضاوتی خشن رها کنید و به جای اون تشویق و ترغیب را تمرین کنید . سپس از طریق تشویق از طریق ارتباط رفتارها با ارزشها روی نتایج مثبت احتمالی اثر خوبی بگذارید .برای مثال از خودتان ببرسید اگر این کار را انجامک دهم چه چیزهایی را باید متحمل شوم ؟ یا اگر این کار را انجام دهم چه سود و مزیتی در آینده برایم خواهد داشت ؟

 

هر گام کوچک در مسیر درست را تشویق کنید.به آنچهکه در حال انجامش هستی توجه کن وپی ببر که چه تفاوتهایی در زندگیت ایجاد می کند .راههایی برای پاداش دادن به خودتان از طریق راه حلهای زیر پیدا کنید .این پاداش می تواند به سادگی گفتن یک آفرین به خودتان باشد .یا نوشتن یک گزارش در مجله یا گزارش پیشرفتهای شما به کسانیکه پشتیبان شما هستند .

0 0 votes
امتیاز دهی به این نوشته

بزرگترین گروه فوق تخصصی پزشکان مغز و اعصاب و متخصصین روانپزشکی در ایران

 

شاید دیگر کمتر کسی اطلاع نداشته باشد که در مجموعه بزرگ پزشکان جایروس بهترین فوق تخصص های مغز و اعصاب و اعصاب و روان و برترین فارغ التحصیلان آمریکا،اسپانیا و آلمان حضور دارند و خدمات مغزواعصاب و روان که در این مجموعه ارائه می شود با کیفیت ترین در تمام ایران است!

کادر درمانی جایروس از لحاظ تخصصی در حیطه های اعصاب، در تمام کشور بی نظیر است


شماره تماس های نوبت گیری سریع

مشاوره های تلفنی و ویزیت آنلاین ویدئویی نیز ارائه می شود.

واحد مغز و اعصاب و روان ☎ 22616377_021

 واحد ویزیت متخصص اختلالات خواب و نوبت انجام تست خواب ☎ 02122648627

واحد مشاوره و روانشناسی  ☎ 22636863_021


درمان بی خوابی در منزل بدون دارو

 

اگر بی خوابی دارید، علاوه بر خدمات حضوری در کلینیک، میتوانید با تهیه دوره جامع درمان بیخوابی که توسط دکتر مصطفی امیری فلوشیپ اختلالات خواب تهیه شده است، بی خوابی تان را بدون دارو و در منزل درمان کنید.

درمان بی خوابی بدون دارو با ۱۱۳ روش علمی و خانگی (برای شروع، اینجا کلیک کنید)


درمان افسردگی بدون دارو آنلاین

اگر دچار افسردگی هستید یا میخواهید احساس شادی و لذت را در زندگی تان تقویت کنید، میتوانید بصورت حضوری توسط متخصصین روانپزشکی یا روانشناسان مجموعه جایروس ویزیت شوید و علاوه بر خدمات حضوری، میتوانید با تهیه دوره آنلاین درمان افسردگی در خانه که توسط مجموعه پزشکان جایروس تهیه شده است، افسردگی تان را در منزل و بدون دارو درمان کنید (برای دیدن ویدئو معرفی دوره، کلیک کنید)

درمان افسردگی در منزل بدون دارو (برای شروع، اینجا کلیک کنید)

عضویت
Notify of
guest

0 نظرات
Inline Feedbacks
View all comments
0
نظر دارید؟ سوالی دارید؟x