کنترل رفتارهای مخرب کودکان بیش فعال

عدم تنبیه شدید

 

تنبیه و مجازات های شدید باعث میشود تا مشکلات رفتاری کودکان بیشتر شود بهتر است سازگارانه با آنها برخورد کنید، قوانین و مقررات را واضح و روشن برایشان بیان کنید و عواقبش را هم کاملا توضیح دهید.

 

مصرف پروتئین نمی تواند مشکلات رفتاری فرزند شما را درمان کند اما یک صبحانه کامل و سرشار از پروتئین مانند تخم مرغ و املت و یا یک پیاله ماست چرب می تواند در کم کردن مشکلات رفتاری به وی کمک کند.

 

در واقع این کودکان با اختلال بیش فعلی – نقص توجه ما می توانند تمرکز کنند اما گاهی نمیتوانند با پرش افکار خود مقابله کنند اما در کارهایی که علاقه دارند بسیار تمرکز می کنند و زمانی که نیاز به تمرکز دارند نشستن برایشان سخت خواهد شد.

 

مثبت باشید در صورت دیدن رفتار منفی از کودک ، او را تنبیه ویا مجازات نکنید زیرا بحث کردن از طرف کودک ادامه پیدا میکند و منجر به جر وبحث میشود سعی کنید فرصتی برای عذرخواهی و جبران به وی بدهید.

 

اهداف کوتاه مدت می تواند در به وجود آمدن رفتارهای بهتر در این کودکان موثرتر باشد. اهداف بلند مدت منجر میشود که کودک انگیزه خودرا از دست بدهد .

 

به خاطر داشته باشید که والدین بد نمی تواند منجر به ایجاد اختلال بیش فعالی -نقص توجه شود بلکه رفتارهای بد والدین ویا محیط نامناسب می تواند منجر به بدتر شدن رفتارهایشان شود.این اختلال یک وضعیت پزشکی است .حضور در جلسات فرزند پروری و خانواده درمانی می تواند به شما و فرزندتان کمک کند.

 

داشتن خواب کافی می تواند مشکلات رفتاری کودکان با اختلال بیش فعالی را کاهش دهد.تشویق کردن کودکان به داشتن خواب خوب و کافی باعث میشود که آنها فعالیت هایشان را در طول روز بهتر انجام دهند همچنین قبل از خواب به انجام کارهایی از قبیل مطالعه و یا نقاشی کردن دعوتشان کنید و محیط را برای خوابیدن آنها آماده کنید.

 

منبع :

webmd

مریم عبداللهی

  • مریم عبداللهی
  • روانشناس و نوروتراپیست

[divider]

مرکز تخصصی نوروفیدبک و بیوفیدبک آلومینا تحت نظر متخصصین مجرب نوروتراپی


بزرگترین گروه فوق تخصصی پزشکان مغز و اعصاب و متخصصین روانپزشکی در ایران

 

شاید دیگر کمتر کسی اطلاع نداشته باشد که در مجموعه بزرگ پزشکان جایروس بهترین فوق تخصص های مغز و اعصاب و اعصاب و روان و برترین فارغ التحصیلان آمریکا،اسپانیا و آلمان حضور دارند و خدمات مغزواعصاب و روان که در این مجموعه ارائه می شود با کیفیت ترین در تمام ایران است!

کادر درمانی جایروس از لحاظ تخصصی در حیطه های اعصاب، در تمام کشور بی نظیر است


شماره تماس های نوبت گیری سریع

مشاوره های تلفنی و ویزیت آنلاین ویدئویی نیز ارائه می شود.

واحد مغز و اعصاب و روان ☎ 22616377_021

 واحد ویزیت متخصص اختلالات خواب و نوبت انجام تست خواب ☎ 02122648627

واحد مشاوره و روانشناسی  ☎ 22636863_021


درمان بی خوابی در منزل بدون دارو

 

اگر بی خوابی دارید، علاوه بر خدمات حضوری در کلینیک، میتوانید با تهیه دوره جامع درمان بیخوابی که توسط دکتر مصطفی امیری فلوشیپ اختلالات خواب تهیه شده است، بی خوابی تان را بدون دارو و در منزل درمان کنید.

درمان بی خوابی بدون دارو با ۱۱۳ روش علمی و خانگی (برای شروع، اینجا کلیک کنید)


درمان افسردگی بدون دارو آنلاین

اگر دچار افسردگی هستید یا میخواهید احساس شادی و لذت را در زندگی تان تقویت کنید، میتوانید بصورت حضوری توسط متخصصین روانپزشکی یا روانشناسان مجموعه جایروس ویزیت شوید و علاوه بر خدمات حضوری، میتوانید با تهیه دوره آنلاین درمان افسردگی در خانه که توسط مجموعه پزشکان جایروس تهیه شده است، افسردگی تان را در منزل و بدون دارو درمان کنید (برای دیدن ویدئو معرفی دوره، کلیک کنید)

درمان افسردگی در منزل بدون دارو (برای شروع، اینجا کلیک کنید)

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *