کشف تازه ای از علت درد مزمن

 

 درد مزمن

تحقیقات جدید نشان داده است که درد مزمن میتواند ژنتیکی باشد.

همیشه تعجب می کنید که چرا برخی از آدم ها  نسبت به بعضی دیگر تحمل درد بیشتری دارند، نتیجه تحقیقات جدید که در آکادمی مغزو اعصاب آمریکا در فیلادلفیا ارائه شده است  نشان داده که این پاسخ ها نسبت به درد می تواند ژنتیکی باشد.

وقتی احساس درد می کنیم این احساس موجب تحریک سیستم عصبی برای هشدار به آسیب احتمالی می باشد که ممکن است برای هفته ها،ماه ها و سال ها باقی بماند.

درد مزمن می تواند به علت یک بیماری مانند : آرتریت، سرطان یا یک عفونت ایجاد شود یا از رگ به رگ قسمت پشت پا و یا حتی می تواند در افرادی که از هیچ آسیب یا بیماری خاصی رنج نمی برند نیز رخ دهد.

افرادی که از درد مزمن رنج می برند در میان نشانه های دیگر ممکن است ترکیبی از سردرد، درد و یا کمر درد کمر نیز داشته باشند.

افراد مبتلا به درد مزمن همچنین ممکن است سندرم خستگی مزمن، اندومتریوز(بیماری التهابی روده) ، سیستیت بینابینی، اختلال عملکرد مفصل داشته باشند.

پزشکان ممکن است از انواع روش در درمان درد مزمن استفاده کنند از جمله : مواد مخدر، طب سوزنی، تحریک الکتریکی محل درد و حتی عمل جراحی . همچنین برخی پزشکان در درمان با دارونما  نیز موفقیت  هایی را گزارش کرده اند.

درمان های کمتر تهاجمی شامل: روان درمانی، آرامش درمانی، بیوفیدبک و اصلاح رفتار می باشد.

تحقیقات قبلی به درد مزمن نشان داده است که بیماران مبتلا به این بیماری اغلب دارای سطح پایین اندورفین در مایع نخاعی خود هستند ، بنابراین برخی از درمان ها در تحریک میزان اندروفین موثر است.

محققان از 2721 بیمار مبتلا به درد مزمن خواستند  شدت درد خود را از 0 تا 10 نمره دهند. تمامی بیماران از داروهای ضد درد مخدر مصرف می کردند.

محققان شرکت کنندگان به سه گروه تقسیم کردند، کسانی که درد خود را 1-3 نمره دادند به عنوان “درک درد کم” افرادی که 4-6 نمره داده بودند  “درک درد متوسط،” در حالی که “درک درد بالا” با نمره 7-10 تعریف شده است طبقه بندی شدند.

اکثر مردم در این مطالعه (46٪) احساس درد در حد متوسط ​​داشتند ، فقط 9 درصد از شرکت کنندگان احساس درد کم داشتند .

این تیم تحقیقاتی نشان داد که یک نوع ژن خاص در افرادی که در گروه درد کم بودند نسبت به بقیه گروه ها بیشتر بود و این نتایج نشان دادند که تحمل افراد به برخی دردها می تواند علت ژنتیکی داشته باشد.

 منبع:

WEBMD

 مریم عبداللهی

مریم عبداللهی، روانشناس و نوروتراپیست


بزرگترین گروه فوق تخصصی پزشکان مغز و اعصاب و متخصصین روانپزشکی در ایران

 

شاید دیگر کمتر کسی اطلاع نداشته باشد که در مجموعه بزرگ پزشکان جایروس بهترین فوق تخصص های مغز و اعصاب و اعصاب و روان و برترین فارغ التحصیلان آمریکا،اسپانیا و آلمان حضور دارند و خدمات مغزواعصاب و روان که در این مجموعه ارائه می شود با کیفیت ترین در تمام ایران است!

کادر درمانی جایروس از لحاظ تخصصی در حیطه های اعصاب، در تمام کشور بی نظیر است


شماره تماس های نوبت گیری سریع

مشاوره های تلفنی و ویزیت آنلاین ویدئویی نیز ارائه می شود.

واحد مغز و اعصاب و روان ☎ 22616377_021

 واحد ویزیت متخصص اختلالات خواب و نوبت انجام تست خواب ☎ 02122648627

واحد مشاوره و روانشناسی  ☎ 22636863_021


درمان بی خوابی در منزل بدون دارو

 

اگر بی خوابی دارید، علاوه بر خدمات حضوری در کلینیک، میتوانید با تهیه دوره جامع درمان بیخوابی که توسط دکتر مصطفی امیری فلوشیپ اختلالات خواب تهیه شده است، بی خوابی تان را بدون دارو و در منزل درمان کنید.

درمان بی خوابی بدون دارو با ۱۱۳ روش علمی و خانگی (برای شروع، اینجا کلیک کنید)


درمان افسردگی بدون دارو آنلاین

اگر دچار افسردگی هستید یا میخواهید احساس شادی و لذت را در زندگی تان تقویت کنید، میتوانید بصورت حضوری توسط متخصصین روانپزشکی یا روانشناسان مجموعه جایروس ویزیت شوید و علاوه بر خدمات حضوری، میتوانید با تهیه دوره آنلاین درمان افسردگی در خانه که توسط مجموعه پزشکان جایروس تهیه شده است، افسردگی تان را در منزل و بدون دارو درمان کنید (برای دیدن ویدئو معرفی دوره، کلیک کنید)

درمان افسردگی در منزل بدون دارو (برای شروع، اینجا کلیک کنید)

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *