کدام مواد غذایی التهاب را در جریان ورزش کاهش می دهند ..

sports-nutrition

 

 

 

استرس به ماهیچه ها منجر به التهاب و کبودی و تخریب بافت می گردد ، ناتوانی در کاهش التهاب می تواند منجر به زبری بافت ، کاهش تحرک ، و به تاخیر افتادن زمان بازتوانی گردد. مرحله ی التهابی توسط غذاها به ویژه انواع چربی غذائی مصرفی تحت تاثیر قرار می گیرد . نشان داده شده است که رژیم غذایی غنی از چربی های ترانس ، چربی های اشباع و برخی از روغن های گیاهی امگا 6 التهاب را افزایش می دهد در حالی که نشان داده شده است که رژیم غذایی غنی از MUFA  و چربی های اساسی امگا 3 خاصیت ضد التهابی دارند .. چربی های غیر اشباع منو مثل روغن های زیتون ، بادام زمینی ، کانولا ، کنجد و آووکادو نیز با تداخل با ترکیبات پیش الاهابی نظیر لوکوترین ها که به طور طبیعی در بدن تولید می شوند التهاب را کاهش می دهند ، نشان داده شده است که رژیم های غذایی غنی از امگا 3 رسوب کلاژن را افزایش و التیام را تسریع می نمایند . تحقیقات جدید همچنین پیشنهاد می کند که اسید های چرب امگا 3 می توانند التیام از کوفتگی را تحت تاثیر قرار دهند ..

با این حال چون برخی آلودگی منبع معمول چربی های امگا 3 و روغن های ما هی ها با جیوه و بیفنیل های پلی کلرینه ، سموم خطرناک برای انسان ها را مشاهده نموده اند نگرانی هایی وجود دارد .

ورزش و تغذیه
ورزش و تغذیه

efectiv-nutrition-omega-3

 

 

 

میوه ها و سبزی ها نیز منابع خوب آلفالینولنیک ، اسید چرب امگا 3 می باشند ، اما تبدیل به اشکال

فعال تر امگا 3 ، DHA و EPA  در بدن خیلی کمتر است، مواد غذایی گیاهی غنی از ALA عبارتند از : لوبیا قرمز ، لوبیا چشم بلبلی ، توفو ، کدو حلوایی ، برخی توت ها مثل توت فرنگی ، کلم بروکلی ، گل کلم ، لوبیا سبز ، و کاهو ، جوانه ی گندم ، گوشت گاو و ماکیان ، نیز منابع چربی های امگا 3 در صورت تغذیه با مواد غذایی غنی از امگا 3 می باشند ..

         تغذیه ورژیم درمانی در کلینیک آلومینا school_collection


بزرگترین گروه فوق تخصصی پزشکان مغز و اعصاب و متخصصین روانپزشکی در ایران

 

شاید دیگر کمتر کسی اطلاع نداشته باشد که در مجموعه بزرگ پزشکان جایروس بهترین فوق تخصص های مغز و اعصاب و اعصاب و روان و برترین فارغ التحصیلان آمریکا،اسپانیا و آلمان حضور دارند و خدمات مغزواعصاب و روان که در این مجموعه ارائه می شود با کیفیت ترین در تمام ایران است!

کادر درمانی جایروس از لحاظ تخصصی در حیطه های اعصاب، در تمام کشور بی نظیر است


شماره تماس های نوبت گیری سریع

مشاوره های تلفنی و ویزیت آنلاین ویدئویی نیز ارائه می شود.

واحد مغز و اعصاب و روان ☎ 22616377_021

 واحد ویزیت متخصص اختلالات خواب و نوبت انجام تست خواب ☎ 02122648627

واحد مشاوره و روانشناسی  ☎ 22636863_021


درمان بی خوابی در منزل بدون دارو

 

اگر بی خوابی دارید، علاوه بر خدمات حضوری در کلینیک، میتوانید با تهیه دوره جامع درمان بیخوابی که توسط دکتر مصطفی امیری فلوشیپ اختلالات خواب تهیه شده است، بی خوابی تان را بدون دارو و در منزل درمان کنید.

درمان بی خوابی بدون دارو با ۱۱۳ روش علمی و خانگی (برای شروع، اینجا کلیک کنید)


درمان افسردگی بدون دارو آنلاین

اگر دچار افسردگی هستید یا میخواهید احساس شادی و لذت را در زندگی تان تقویت کنید، میتوانید بصورت حضوری توسط متخصصین روانپزشکی یا روانشناسان مجموعه جایروس ویزیت شوید و علاوه بر خدمات حضوری، میتوانید با تهیه دوره آنلاین درمان افسردگی در خانه که توسط مجموعه پزشکان جایروس تهیه شده است، افسردگی تان را در منزل و بدون دارو درمان کنید (برای دیدن ویدئو معرفی دوره، کلیک کنید)

درمان افسردگی در منزل بدون دارو (برای شروع، اینجا کلیک کنید)

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *