کاهش سرطان سینه با پیاده روی

پیاده روی می تواند خطر ابتلا به سرطان پستان را کاهش می دهد

سرطان سینه وپیاده روی

با توجه به مطالعاتی که در اپیدمیولوژی سرطان در شاخصهای زیستی و پیشگیری انجام شده است ودرمجله انجمن آمریکایی تحقیقات سرطان منتشر شده ، زنان یائسه ای که بسیار فعال بودند و یا حداقل هفت ساعت در هفته پیاده روی می کردند خطر سرطان پستان در آنها کاهش یافته بود.

زنانی که  حداقل یک ساعت فعالیت جسمی منظم درهر روز داشته اند 25 درصد کمترخطر ابتلا به سرطان پستان را داشته اند.

دستورالعمل های کنونی ای برای بزرگسالان توصیه می شود که حداقل 2.5 ساعت در هفته با شدت متوسط ​​ 75 دقیقه در هفته فعالیت هوازی برای سلامت کلی باید انجام دهند. سطوح بالاتر فعالیت ممکن است سود بیشتری برای پیشگیری از سرطان پستان داشته باشد.

پیاده روی

پاتل و همکاران بر روی 73.615 زن یائسه مطالعه ای انجام دادند که درسن 50 تا 74 سال بودند ، شرکت کنندگان پرسشنامه عوامل دموگرافیک ، پزشکی و زیست محیطی را در هنگام ثبت نام پر کردند، آنها(محققان) همچنین اقدام به پیگیری پرسشنامه ها در هر دو سال بین سال های 1997 و 2009  کردند.

همه شرکت کنندگان اطلاعاتی در مورد ​​تعداد متوسط ساعت آنها در فعالیت های فیزیکی مختلف از جمله : پیاده روی ، آهسته دویدن ، شنا ، بازی تنیس، دوچرخه سواری و انجام تمرینات هوازی در هر هفته  و تعداد ساعات صرف شده در اوقات فراغت از جمله:  تماشای تلویزیون و خواندن را عنوان میکردند، محققان، کل ساعت معادل متابولیک را در هر هفته برای هر یک از شرکت کنندگان ونسبت انرژی صرف شده در طول یک فعالیت خاص به سرعت سوخت و ساز در زمان استراحت را محاسبه کردند.

در میان شرکت کنندگان در این مطالعه  4،760 نفر از آنها پس از آن سرطان سینه داشتند.
محققان دریافتند که حدود 9.2 درصد از شرکت کنندگان در هر فعالیت بدنی شرکت نکرده اند و حدود 47 درصد از آنها  تنها فعالیتشان راه رفتن بوده است .

آنها دریافتند که زنان فعال تر 25درصد کمتر احتمال ابتلا به سرطان پستان را در مقایسه با زنانی که حداقل فعالیت را داشته اند را دارا بودند .

منبع:

http://www.medicalnewstoday.com/articles/267074.php

0 0 رای
امتیاز دهی به این نوشته

بزرگترین گروه فوق تخصصی پزشکان مغز و اعصاب و متخصصین روانپزشکی در ایران

 

شاید دیگر کمتر کسی اطلاع نداشته باشد که در مجموعه بزرگ پزشکان جایروس بهترین فوق تخصص های مغز و اعصاب و اعصاب و روان و برترین فارغ التحصیلان آمریکا،اسپانیا و آلمان حضور دارند و خدمات مغزواعصاب و روان که در این مجموعه ارائه می شود با کیفیت ترین در تمام ایران است!

کادر درمانی جایروس از لحاظ تخصصی در حیطه های اعصاب، در تمام کشور بی نظیر است


شماره تماس های نوبت گیری سریع

به دلیل شیوع کرونا، مشاوره های تلفنی و ویزیت آنلاین ویدئویی نیز ارائه می شود.

 

واحد مغز و اعصاب و روان ☎ 22616377_021 ☎

واحد انجام تست خواب ☎ 02122639401 ☎

 واحد ویزیت متخصص اختلالات خواب ☎ 02122648627 ☎

واحد مشاوره و روانشناسی  ☎ 22636863_021 ☎

 واحد مغز و اعصاب و روان غرب تهران (آزادی) ☎ 02166158469 ☎


درمان بی خوابی

اگر بی خوابی دارید، نیازی به مراجعه حضوری یا حتی نیازی به تماس تلفنی هم ندارید! با خرید این دوره که توسط دکتر مصطفی امیری فلوشیپ اختلالات خواب تهیه شده است

می توانید بی خوابی تان را برای همیشه و بدون دارو درمان کنید (کلیک کنید)

 

درمان بی خوابی بدون دارو با 77 روش علمی و قطعی (برای شروع، اینجا کلیک کنید)


 

عضویت
Notify of
guest
0 نظرات
Inline Feedbacks
View all comments
0
نظر دارید؟ سوالی دارید؟x