چگونه به آنچه می خواهیم برسیم

رسیدن به اهداف

همه ما می خواهیم قدرت رسیدن به آنچه می خواهیم را داشته باشیم. البته گاهی واقعیت آنطور که می خواهیم نیست و تصمیم قاطعانه نیز همیشه به رسیدن به اهداف منجر نمی شود.

آیا می خواهید مدرک دانشگاهی خود را در سه سال دریافت کنید؟ تصمیم بگیرید که این کار را با مطالعه سخت و پشتکار انجام دهید. تمام انرژی خود را صرف رسیدن به این هدف کنید و خیلی زود متوجه خواهید شد که هدف مورد نظر در لیست داشته های شما قرار گرفته است.

طبق گفته های روانشناسان دانشگاه پنسیلوانیا، قاطعیت ترکیبی از دو عنصر عشق و پشتکار می باشد. قاطع بودن شما را از جایی که هستید به جایی که می خواهد می رساند، بدون توجه به مشکلات و آنچه اتفاق می افتد. به عنوان مثال قاطعیت اغلب کلید موفقیت در محل کار است.

اما قبل از هر گونه تصمیم در زمینه ثبات و قاطعیتی بهتر است بدانید که قاطعیت شکل دیگری از ویژگی شخصیتی وجدان می باشد. تحقیقات انجام شده نشان می دهند که قاطعیت بیشتر لزوما به بهبود عملکرد منجر نخواهد شد.

علیرغم تمام بحث هایی که در مورد قطعیت شده است، برای رسیدن به آنچه می خواهید می توانید آموزش هایی ببینید. در ادامه 5 نکته در این باره بیان می شوند:

  1. ثبات و قاطعیت برگی از کتاب رسیدن به اهداف است.

اگر عشق و پشتکار در رسیدن به اهداف به شما کمک می کنند، پس چرا از این دو عنصر استفاده نکنیم؟ داده ها به طور کامل ذهنیت ثبات و پشتکار را حمایت نمی کنند، اما به هرحال نمی توان به دلیل عدم اطمینان آن را نادیده گرفت.

  1. وضعیت را ارزیابی کنید تا زمان مناسب را تعیین کنید.

زمانی که در رسیدن به هدف خود افراد دیگری نیز درگیر هستند، چگونگی برخورد با آنها و شناخت آنها بسیار مهم است در این افراد در این مسیر به شما کمک کنند. به همین دلیل قطعیت و ثبات همیشه موثر نیست. در این شرایط ممکن است فردی دیگر پورشورتر و پایدارتر از شما باشد، تا جایی که راه را به شما نمی دهد.

  1. اهدافی واقع بینانه و دست یافتنی، اما بزرگ در نظر داشته باشید.

علاوه بر صبر و شکیبایی ذهنی، به توانایی برای رسیدن به هدف نیز احتیاج دارید. هر کسی نمی تواند در ماراتن برنده باشد یا حتی یک نیمروی خوشمزه بپزد. با در نظر گرفتن توانایی های خود گام برداشته و پیش بروید. اگر به هدف خود نرسیدید، لازم است مقیاس های خود را کمی تغییر دهید.

  1. فکر کنید آیا آنچه را که برایش تلاش می کنید، واقعا مهم است و دوست دارید.

عبارت مراقب آنچه آرزو می کنید، باشید، ارزش تعمق و تفکر دارد. ممکن است با خود فکر کنید اگر نقل مکان کرده و اتاق خود را تغییر دهید بسیار شادتر خواهید شد. اما به این فکر کنید که آیا فرد جدیدی که با وی هم اتاق خواهید شد بهتر خواهد بود؟ خود را در مکان جدید تصور کنید، آیا واقعا در این مکان شادتر خواهید بود؟

  1. به آنچه به انجام می رسانید افتخار کرده و از آن لذت ببرید.

رسیدن به هدف احساس بسیار خوبی را به همراه دارد. زمانی که کاری را به انجام می رسانید، به جای اینکه بلافاصله برای هدف بعدی خود رویا پردازی کنید، کمی عقب بایستید و نتایج حاصل را تحسین کنید. حتی بهتر است مدتی را استراحت کنید و میزان این استراحت به چگونگی کار شما بستگی دارد.

منبع:

https://www.psychologytoday.com/blog/fulfillment-any-age/201607/5-ways-get-what-you-want-your-terms

نگارنده: سمیه محمدی

گروه پزشکان جایروس


بزرگترین گروه فوق تخصصی پزشکان مغز و اعصاب و متخصصین روانپزشکی در ایران

 

شاید دیگر کمتر کسی اطلاع نداشته باشد که در مجموعه بزرگ پزشکان جایروس بهترین فوق تخصص های مغز و اعصاب و اعصاب و روان و برترین فارغ التحصیلان آمریکا،اسپانیا و آلمان حضور دارند و خدمات مغزواعصاب و روان که در این مجموعه ارائه می شود با کیفیت ترین در تمام ایران است!

کادر درمانی جایروس از لحاظ تخصصی در حیطه های اعصاب، در تمام کشور بی نظیر است


شماره تماس های نوبت گیری سریع

مشاوره های تلفنی و ویزیت آنلاین ویدئویی نیز ارائه می شود.

واحد مغز و اعصاب و روان ☎ 22616377_021

 واحد ویزیت متخصص اختلالات خواب و نوبت انجام تست خواب ☎ 02122648627

واحد مشاوره و روانشناسی  ☎ 22636863_021


درمان بی خوابی در منزل بدون دارو

 

اگر بی خوابی دارید، علاوه بر خدمات حضوری در کلینیک، میتوانید با تهیه دوره جامع درمان بیخوابی که توسط دکتر مصطفی امیری فلوشیپ اختلالات خواب تهیه شده است، بی خوابی تان را بدون دارو و در منزل درمان کنید.

درمان بی خوابی بدون دارو با ۱۱۳ روش علمی و خانگی (برای شروع، اینجا کلیک کنید)


درمان افسردگی بدون دارو آنلاین

اگر دچار افسردگی هستید یا میخواهید احساس شادی و لذت را در زندگی تان تقویت کنید، میتوانید بصورت حضوری توسط متخصصین روانپزشکی یا روانشناسان مجموعه جایروس ویزیت شوید و علاوه بر خدمات حضوری، میتوانید با تهیه دوره آنلاین درمان افسردگی در خانه که توسط مجموعه پزشکان جایروس تهیه شده است، افسردگی تان را در منزل و بدون دارو درمان کنید (برای دیدن ویدئو معرفی دوره، کلیک کنید)

درمان افسردگی در منزل بدون دارو (برای شروع، اینجا کلیک کنید)

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *