چه کسانی ام اس می گیرند؟

ام اس

تصور می شود که بیش از 2.3 میلیون نفر در سراسر جهان به بیماری ام اس مبتلا می باشند.

بیماری ام اس مستقیما توسط ژنتیک یا یک فاکتور خاص محیطی تعیین نمی شود بلکه این بیماری توسط عوامل متعددی مشخص می گردد. این عوامل عبارتند از جنس، ژنتیک ، سن ، جغرافیا، و نژاد

همانطور که در دیگر بیماری های خود ایمنی دیده می شود،بیماری MS به طور قابل توجهی در زنان نسبت به مردان شایع تر ( حداقل 2-3 بار ) است .

ام اس به طور مستقیم به ارث برده نمی شود، اما ژنتیک نقش مهمی در ابتلا به این بیماری بازی می کند.

در صورتیکه یکی از افراد خانواده شما مبتلا به ام اس باشد ریسک ابتلای به این بیماری در شما چند برابر جمعیت عمومی است و این درصد در مورد دوقلوهای همسان بسیار بالاتر است.

در حالی که بسیاری از افراد مبتلا بین سنین 20 و 50 تشخیص داده می شوند ، ام اس می تواند در کودکان و نوجوانان نیز دیده شود.

در تمام نقاط جهان ، MS در عرض های جغرافیایی شمالی که دورتر از خط استوا هستند بیشتر است و در مناطق نزدیک به خط استوا شیوع کمتری دارد.

علت این موضوع شاید محرومیت از نور آفتاب و کمبود ویتامین دی باشد.

بیماری اسکلروز متعدد در سفید پوستان اروپای شمالی شایع تر است و در بعضی از قومیت ها مثل بعضی اقوام اسکیموها بسیار بسیار نادر و انگشت شمار است.

در حالیکه بیشتر مردم معتقدند بیماری ام اس رو به افزایش است ولی دانشمندان معتقدند علت کشف بیشتر بیماری ،افزایش آگاهی بیشتر از این بیماری ،بهبود مراقبت های پزشکی و ابزارهای موثر برای تشخیص بیماری ام اس است.

[divider]

دکتر متخصص سردرد

دکتر مصطفی امیری متخصص مغز و اعصاب و ستون فقرات

دارای بورد تخصصی از دانشگاه علوم پزشکی تهران

 

کلینیک آلومینا مرکز فوق تخصصی پیشگیری و درمان  اختلالات مغز و اعصاب و روان در ایران است.


بزرگترین گروه فوق تخصصی پزشکان مغز و اعصاب و متخصصین روانپزشکی در ایران

 

شاید دیگر کمتر کسی اطلاع نداشته باشد که در مجموعه بزرگ پزشکان جایروس بهترین فوق تخصص های مغز و اعصاب و اعصاب و روان و برترین فارغ التحصیلان آمریکا،اسپانیا و آلمان حضور دارند و خدمات مغزواعصاب و روان که در این مجموعه ارائه می شود با کیفیت ترین در تمام ایران است!

کادر درمانی جایروس از لحاظ تخصصی در حیطه های اعصاب، در تمام کشور بی نظیر است


شماره تماس های نوبت گیری سریع

مشاوره های تلفنی و ویزیت آنلاین ویدئویی نیز ارائه می شود.

واحد مغز و اعصاب و روان ☎ 22616377_021

 واحد ویزیت متخصص اختلالات خواب و نوبت انجام تست خواب ☎ 02122648627

واحد مشاوره و روانشناسی  ☎ 22636863_021


درمان بی خوابی در منزل بدون دارو

 

اگر بی خوابی دارید، علاوه بر خدمات حضوری در کلینیک، میتوانید با تهیه دوره جامع درمان بیخوابی که توسط دکتر مصطفی امیری فلوشیپ اختلالات خواب تهیه شده است، بی خوابی تان را بدون دارو و در منزل درمان کنید.

درمان بی خوابی بدون دارو با ۱۱۳ روش علمی و خانگی (برای شروع، اینجا کلیک کنید)


درمان افسردگی بدون دارو آنلاین

اگر دچار افسردگی هستید یا میخواهید احساس شادی و لذت را در زندگی تان تقویت کنید، میتوانید بصورت حضوری توسط متخصصین روانپزشکی یا روانشناسان مجموعه جایروس ویزیت شوید و علاوه بر خدمات حضوری، میتوانید با تهیه دوره آنلاین درمان افسردگی در خانه که توسط مجموعه پزشکان جایروس تهیه شده است، افسردگی تان را در منزل و بدون دارو درمان کنید (برای دیدن ویدئو معرفی دوره، کلیک کنید)

درمان افسردگی در منزل بدون دارو (برای شروع، اینجا کلیک کنید)

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *