چطور با وسواس موکنی خود مقابله کنیم ؟ ( بخش سوم )

 

بخش سوم: خود باوری

مو کندن

9. منابع استرس زا را کاهش دهید

. خیلی از بیماران متوجه شده اند که استرس باعث شروع تمایل به کندن مو می شود. هر کاری که می توانید برای کاهش دادن استرس در زندگی تان انجام دهید و یاد بگیرید چطور استرس را مدیریت کنید و تکنیک های مقابله ی منطقی با استرس را فرا بگیرید.

  • تمرینات آرام سازی عضلانی و آرمیدگی را انجام دهید. تمرینات آرام سازی عضلانی متداوم در زمانهایی که تنش بالا باشد برای فرد مفید واقع می شود و اجازه می دهد منطقی تصمیم بگیرید. همچنین یوگا، ورزش های رزمی، و تمام ورزش های هوازی که لذت بخش است، می تواند مفید باشد.
  • تعمق و مدیتیشن می تواند مفید باشد.
  • مطمئن شوید که برنامه ی خواب منظمی دارید و درهر شبانه روز خواب کافی داشته باشید.

10. روی عزت نفس خود کار کنید.

اعتماد به نفس و عزت نفس خود را افزایش دهید، زیرا عزت نفس پایین می تواند یکی از منابع اصلی استرس و احساس ناکارامدی در شما باشد. به علاوه، تمرین روش های خود بیانگری می تواند به شما در تسلط داشتن بر موقعیت هایی که توسط دیگران به چالش کشیده می شوید، کمک کند. فراموش نکنید که شما یک فرد منحصر به فرد و عالی و دوست داشتنی هستید؛ و زندگی تان ارزشمند است. این نباید بدین خاطر باشد که کسی به شما گفته باشد، بلکه خودتان باید خودتان را دوست داشته باشید.

  • لیستی از هنرها، محاسن  و نقاط قوت خود بنویسید. زمانی که نسبت به خودتان احساس بدی دارید به این لیست یک نگاهی بی اندازید.

بزرگترین گروه فوق تخصصی پزشکان مغز و اعصاب و متخصصین روانپزشکی در ایران

 

شاید دیگر کمتر کسی اطلاع نداشته باشد که در مجموعه بزرگ پزشکان جایروس بهترین فوق تخصص های مغز و اعصاب و اعصاب و روان و برترین فارغ التحصیلان آمریکا،اسپانیا و آلمان حضور دارند و خدمات مغزواعصاب و روان که در این مجموعه ارائه می شود با کیفیت ترین در تمام ایران است!

کادر درمانی جایروس از لحاظ تخصصی در حیطه های اعصاب، در تمام کشور بی نظیر است


شماره تماس های نوبت گیری سریع

مشاوره های تلفنی و ویزیت آنلاین ویدئویی نیز ارائه می شود.

واحد مغز و اعصاب و روان ☎ 22616377_021

 واحد ویزیت متخصص اختلالات خواب و نوبت انجام تست خواب ☎ 02122648627

واحد مشاوره و روانشناسی  ☎ 22636863_021


درمان بی خوابی در منزل بدون دارو

 

اگر بی خوابی دارید، علاوه بر خدمات حضوری در کلینیک، میتوانید با تهیه دوره جامع درمان بیخوابی که توسط دکتر مصطفی امیری فلوشیپ اختلالات خواب تهیه شده است، بی خوابی تان را بدون دارو و در منزل درمان کنید.

درمان بی خوابی بدون دارو با ۱۱۳ روش علمی و خانگی (برای شروع، اینجا کلیک کنید)


درمان افسردگی بدون دارو آنلاین

اگر دچار افسردگی هستید یا میخواهید احساس شادی و لذت را در زندگی تان تقویت کنید، میتوانید بصورت حضوری توسط متخصصین روانپزشکی یا روانشناسان مجموعه جایروس ویزیت شوید و علاوه بر خدمات حضوری، میتوانید با تهیه دوره آنلاین درمان افسردگی در خانه که توسط مجموعه پزشکان جایروس تهیه شده است، افسردگی تان را در منزل و بدون دارو درمان کنید (برای دیدن ویدئو معرفی دوره، کلیک کنید)

درمان افسردگی در منزل بدون دارو (برای شروع، اینجا کلیک کنید)

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *