چرا به خواب نیاز داریم؟

چرا به خواب نیاز داریم؟

بدن ما طوری برنامه ریزی شده که در طول 24 ساعت شبانه روز حدود 2 ساعت خواب آلود خواهد بود و این میزان ربطی به میزان خواب شبانه ندارد. اولین زمانی که فرد احساس خواب آلودگی می کند 7 صبح و زمان دوم بعد از ظهر بین ساعت 13 تا 14 می باشد.

میزان نیاز خواب در افراد مختلف یکسان نیست و در طول عمر و با تغییر در سبک زندگی، تغییر خواهد کرد. به عنوان مثال کودکان قبل از دبستان به 11 تا 13 ساعت خواب شبانه نیاز دارند. نوزادان تازه متولد شده باید بیش از 18 ساعت در شبانه روز بخوابند و کودکانی که به مدرسه می روند (تا 12 سال) بین 10 تا 11 ساعت خواب نیاز دارند. افراد در سن بلوغ و دوران نوجوانی حدود 9 ساعت می خوابند و اکثر بزرگسالان بین 7 تا 9 ساعت در شبانه روز می خوابند.

برخلاف باور عموم، کم خوابی بخش طبیعی افزایش سن محسوب نمی شود. با افزایش سن، اغلب کمتر می خوابیم زیرا توانایی بدن ما برای خوابیدن در مدت طولانی و همچنین خواب عمیق کاهش می یابد. افراد مسن دارای خواب سبک تری هستند و خواب آنها به راحتی منقطع می شود. به علاوه برخی مشکلات و بیماری ها نیز باعث بروز اختلالات خواب می شوند.

به طور متوسط هر شب 2 ساعت یا حدود 20 تا 25 درصد از خوابمان را رویا می بینیم. برخی متخصصان معتقدند که رویاها یک محصول جانبی از خواب محسوب می شوند، اما برخی دیگر فکر می کنند که رویاها برای تنظیم خلق و خو، حل مشکلات و کاهش اضطراب ضروری هستند.

ادامه مطلب در صفحه بعد


بزرگترین گروه فوق تخصصی پزشکان مغز و اعصاب و متخصصین روانپزشکی در ایران

 

شاید دیگر کمتر کسی اطلاع نداشته باشد که در مجموعه بزرگ پزشکان جایروس بهترین فوق تخصص های مغز و اعصاب و اعصاب و روان و برترین فارغ التحصیلان آمریکا،اسپانیا و آلمان حضور دارند و خدمات مغزواعصاب و روان که در این مجموعه ارائه می شود با کیفیت ترین در تمام ایران است!

کادر درمانی جایروس از لحاظ تخصصی در حیطه های اعصاب، در تمام کشور بی نظیر است


شماره تماس های نوبت گیری سریع

مشاوره های تلفنی و ویزیت آنلاین ویدئویی نیز ارائه می شود.

واحد مغز و اعصاب و روان ☎ 22616377_021

 واحد ویزیت متخصص اختلالات خواب و نوبت انجام تست خواب ☎ 02122648627

واحد مشاوره و روانشناسی  ☎ 22636863_021


درمان بی خوابی در منزل بدون دارو

 

اگر بی خوابی دارید، علاوه بر خدمات حضوری در کلینیک، میتوانید با تهیه دوره جامع درمان بیخوابی که توسط دکتر مصطفی امیری فلوشیپ اختلالات خواب تهیه شده است، بی خوابی تان را بدون دارو و در منزل درمان کنید.

درمان بی خوابی بدون دارو با ۱۱۳ روش علمی و خانگی (برای شروع، اینجا کلیک کنید)


درمان افسردگی بدون دارو آنلاین

اگر دچار افسردگی هستید یا میخواهید احساس شادی و لذت را در زندگی تان تقویت کنید، میتوانید بصورت حضوری توسط متخصصین روانپزشکی یا روانشناسان مجموعه جایروس ویزیت شوید و علاوه بر خدمات حضوری، میتوانید با تهیه دوره آنلاین درمان افسردگی در خانه که توسط مجموعه پزشکان جایروس تهیه شده است، افسردگی تان را در منزل و بدون دارو درمان کنید (برای دیدن ویدئو معرفی دوره، کلیک کنید)

درمان افسردگی در منزل بدون دارو (برای شروع، اینجا کلیک کنید)

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *