پیشنهاد درمانی مناسب برای افراد افسرده

افسردگی

افراد مبتلا به افسردگی، نسبت به خود، جهان اطراف و آنچه که قرار است در آینده  اتفاق افتد  دیدگاه منفی دارند که به این باورها فکر خطا گفته میشود.

روش شناختی – رفتاری توسط فردی بنام آیرون بک در سال 1960 توسعه یافته است که او با استفاده از این روش علائم مرتبط با افسردگی را کاهش داد.

او توانست به مراجع آموزش دهد که چگونه افکار منفی خودآیند را از خود دور کند و واقعیت را بپذیرد وبین افکار تعادل برقرار کند و رفتارهایش را با دقت بیشتری تجربه کند.

این روش،مدلی است برای پردازش اطلاعات مراجعین که خودشان دقتی در آن مسائل یا رفتار نکردند ویا تجربه نکردند ویاد میگیرند که چگونه یک موقعیت را تفسیر کنند.

در درمان با رفتاری-  شناختی در ابتدا با ارزیابی و با استفاده از تست های تشخیصی برای اندازه گیری شدت  نشانه های مرتبط با افسردگی ( پرسشنامه افسردگی ) آغاز می شود.

سپس لیستی از مشکلاتی که مراجع بیشتر با آنها دست و پنجه نرم می کند تهیه میشود، دراین روش مراجعین با درمانگر، با هم در مورد چگونگی درمان و پایان آن همکاری کرده و به توافق نظر می رسند.

درمان افسردگی

اولین مرحله از درمان ، برگشت علائم افسردگی به حد طبیعی است که با استفاده از یک سری از تکنیک های رفتاری ( تنفس ، برنامه فعالیت های روزانه ، امتیازات لذت و آزمایش )  انجام میشود، معمولا برای گذر از مرحله افسردگی به حالت طبیعی و نرمال 5 جلسه نیاز است.

[divider]

مرحله دوم درمان بر روی شناسایی و به چالش کشیدن افکار اتوماتیک منفی کار می کند. افکار خودکار منفی  مانند: “من به اندازه کافی خوب نیستم “، “من بی ارزش هستم ” ، “من هرگز تغییر نمی کنم ” و … است  ومراجعین با استفاده از ثبت و ضبط صدایشان ، افکار منفی را که بیان کرده اند را میشنوند و دوباره آنها را احساس و تجربه می کنند واین افکار دارای بار منفی هستند و با کمک درمانگر از طریق روش سقراطی  مورد تجزیه و تحلیل قرار میگیرند وافکار را به چالش کشیده وعلت این افکار کشف میشود و به سمت افکار درست هدایت میشوند .

[divider]

این قسمت نیازمند 5 جلسه دیگر است تا قسمت ناخودآگاه افکار بیرون ریخته شود ، اغلب این باورهای اشتباه در 15 سال اول زندگی شکل میگیرند و اصلاح این افکار نیاز به زمان کافی دارد اما بعد از اصلاح، این افکار کمتر عود می کنند.

در کل این روش با تغییر افکار منفی و جایگزینی مثبت ، در تغییر خلق و خوی افراد افسرده کمک خواهد کرد.

 

 منبع:

http://www.centreforcbtcounselling.co.uk/depression.php

0 0 رای
امتیاز دهی به این نوشته

بزرگترین گروه فوق تخصصی پزشکان مغز و اعصاب و متخصصین روانپزشکی در ایران

 

شاید دیگر کمتر کسی اطلاع نداشته باشد که در مجموعه بزرگ پزشکان جایروس بهترین فوق تخصص های مغز و اعصاب و اعصاب و روان و برترین فارغ التحصیلان آمریکا،اسپانیا و آلمان حضور دارند و خدمات مغزواعصاب و روان که در این مجموعه ارائه می شود با کیفیت ترین در تمام ایران است!

کادر درمانی جایروس از لحاظ تخصصی در حیطه های اعصاب، در تمام کشور بی نظیر است


شماره تماس های نوبت گیری سریع

به دلیل شیوع کرونا، مشاوره های تلفنی و ویزیت آنلاین ویدئویی نیز ارائه می شود.

 

واحد مغز و اعصاب و روان ☎ 22616377_021 ☎

واحد انجام تست خواب ☎ 02122639401 ☎

 واحد ویزیت متخصص اختلالات خواب ☎ 02122648627 ☎

واحد مشاوره و روانشناسی  ☎ 22636863_021 ☎

 واحد مغز و اعصاب و روان غرب تهران (آزادی) ☎ 02166158469 ☎


درمان بی خوابی

اگر بی خوابی دارید، نیازی به مراجعه حضوری یا حتی نیازی به تماس تلفنی هم ندارید! با خرید این دوره که توسط دکتر مصطفی امیری فلوشیپ اختلالات خواب تهیه شده است

می توانید بی خوابی تان را برای همیشه و بدون دارو درمان کنید (کلیک کنید)

 

درمان بی خوابی بدون دارو با 77 روش علمی و قطعی (برای شروع، اینجا کلیک کنید)


 

عضویت
Notify of
guest
3 نظرات
Inline Feedbacks
View all comments
رامین

بسیار عالی . باتشکر

مصی زمردی

سلام من سیتالوپرام ۲۰ هر شب مصرف میکنم الان برای لاغر شدن بهم توپیرامات تجویز کردن میشه این دو تا رو با هم مصرف کرد.ممنون

اگر زیر نظر پزشک باشد بله

3
0
نظر دارید؟ سوالی دارید؟x