ورزش اجباری هم مانند کار اجباری می تونه موثر نباشه؟

ورزش اجباری

دانشمندان در مجله اروپایی که در مجله علوم اعصاب به چاپ رسیده است در زمینه ورزش اجباری نیز تحقیقاتی انجام داده اند.نویسندگان مطالعاتی در زمینه کاهش استرس از طریق ورزش انجام داده اند اما سوال اساسی اینجا است که آیا ورزش اجباری هم می تواند در سلامت روان و آرامش وکاهش استرس موثر باشد یا خیر؟

پژوهشگران یک آزمایش حیوانی با موش ها انجام دادن، به این صورت که موش ها را به گروه فعال و کم تحرک تقسیم کردند و گروه فعال هم به دو قسمت تقسیم شده بودگروهی که به صورت اختیاری ورزش می کردند و گروهی که با استفاده از چرخ های مکانیزه در سرعت های مختلف ورزش می کردند به طوریکه هر دو زیرگروه فعال یک مقدار ورزش را انجام دادند.

شش هفته بعد موش ها تحت یک عامل استرس زا قرار گرفتند و سطح اضطرابشان در روز بعد مورد آزمایش قرار گرفت، محققان در یافتند صرف نظر اینکه موش ها به صورت اختیاری ورزش کرده بودند یا آزادانه ،در مقابل عامل اضطراب زا نسبت به موش هایی که تحرک کمتری داشتند محافظت میشدند.

 

نتایج این  مطالعه را به این صورت می توان بیان کرد که شاید انسان برای دریافت مزایای فیزیولوژیکی و بهداشتی ورزش می کند ولی در حقیقت در حال بهبود عملکرد سلامت روانی خود می باشد.

یک مطالعه انگلیسی نیز نشان داد که ورزش منظم و شدید فیزیکی در مردان برای سالهای طولانی آنها را در برابر اضطراب و افسردگی محافظت می کند.


بزرگترین گروه فوق تخصصی پزشکان مغز و اعصاب و متخصصین روانپزشکی در ایران

 

شاید دیگر کمتر کسی اطلاع نداشته باشد که در مجموعه بزرگ پزشکان جایروس بهترین فوق تخصص های مغز و اعصاب و اعصاب و روان و برترین فارغ التحصیلان آمریکا،اسپانیا و آلمان حضور دارند و خدمات مغزواعصاب و روان که در این مجموعه ارائه می شود با کیفیت ترین در تمام ایران است!

کادر درمانی جایروس از لحاظ تخصصی در حیطه های اعصاب، در تمام کشور بی نظیر است


شماره تماس های نوبت گیری سریع

مشاوره های تلفنی و ویزیت آنلاین ویدئویی نیز ارائه می شود.

واحد مغز و اعصاب و روان ☎ 22616377_021

 واحد ویزیت متخصص اختلالات خواب و نوبت انجام تست خواب ☎ 02122648627

واحد مشاوره و روانشناسی  ☎ 22636863_021


درمان بی خوابی در منزل بدون دارو

 

اگر بی خوابی دارید، علاوه بر خدمات حضوری در کلینیک، میتوانید با تهیه دوره جامع درمان بیخوابی که توسط دکتر مصطفی امیری فلوشیپ اختلالات خواب تهیه شده است، بی خوابی تان را بدون دارو و در منزل درمان کنید.

درمان بی خوابی بدون دارو با ۱۱۳ روش علمی و خانگی (برای شروع، اینجا کلیک کنید)


درمان افسردگی بدون دارو آنلاین

اگر دچار افسردگی هستید یا میخواهید احساس شادی و لذت را در زندگی تان تقویت کنید، میتوانید بصورت حضوری توسط متخصصین روانپزشکی یا روانشناسان مجموعه جایروس ویزیت شوید و علاوه بر خدمات حضوری، میتوانید با تهیه دوره آنلاین درمان افسردگی در خانه که توسط مجموعه پزشکان جایروس تهیه شده است، افسردگی تان را در منزل و بدون دارو درمان کنید (برای دیدن ویدئو معرفی دوره، کلیک کنید)

درمان افسردگی در منزل بدون دارو (برای شروع، اینجا کلیک کنید)

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *