ورزش اجباری هم مانند کار اجباری می تونه موثر نباشه؟

ورزش اجباری

دانشمندان در مجله اروپایی که در مجله علوم اعصاب به چاپ رسیده است در زمینه ورزش اجباری نیز تحقیقاتی انجام داده اند.نویسندگان مطالعاتی در زمینه کاهش استرس از طریق ورزش انجام داده اند اما سوال اساسی اینجا است که آیا ورزش اجباری هم می تواند در سلامت روان و آرامش وکاهش استرس موثر باشد یا خیر؟

پژوهشگران یک آزمایش حیوانی با موش ها انجام دادن، به این صورت که موش ها را به گروه فعال و کم تحرک تقسیم کردند و گروه فعال هم به دو قسمت تقسیم شده بودگروهی که به صورت اختیاری ورزش می کردند و گروهی که با استفاده از چرخ های مکانیزه در سرعت های مختلف ورزش می کردند به طوریکه هر دو زیرگروه فعال یک مقدار ورزش را انجام دادند.

شش هفته بعد موش ها تحت یک عامل استرس زا قرار گرفتند و سطح اضطرابشان در روز بعد مورد آزمایش قرار گرفت، محققان در یافتند صرف نظر اینکه موش ها به صورت اختیاری ورزش کرده بودند یا آزادانه ،در مقابل عامل اضطراب زا نسبت به موش هایی که تحرک کمتری داشتند محافظت میشدند.

 

نتایج این  مطالعه را به این صورت می توان بیان کرد که شاید انسان برای دریافت مزایای فیزیولوژیکی و بهداشتی ورزش می کند ولی در حقیقت در حال بهبود عملکرد سلامت روانی خود می باشد.

یک مطالعه انگلیسی نیز نشان داد که ورزش منظم و شدید فیزیکی در مردان برای سالهای طولانی آنها را در برابر اضطراب و افسردگی محافظت می کند.

0 0 رای
امتیاز دهی به این نوشته

بزرگترین گروه فوق تخصصی پزشکان مغز و اعصاب و متخصصین روانپزشکی در ایران

 

شاید دیگر کمتر کسی اطلاع نداشته باشد که در مجموعه بزرگ پزشکان جایروس بهترین فوق تخصص های مغز و اعصاب و اعصاب و روان و برترین فارغ التحصیلان آمریکا،اسپانیا و آلمان حضور دارند و خدمات مغزواعصاب و روان که در این مجموعه ارائه می شود با کیفیت ترین در تمام ایران است!

کادر درمانی جایروس از لحاظ تخصصی در حیطه های اعصاب، در تمام کشور بی نظیر است


شماره تماس های نوبت گیری سریع

به دلیل شیوع کرونا، مشاوره های تلفنی و ویزیت آنلاین ویدئویی نیز ارائه می شود.

 

واحد مغز و اعصاب و روان ☎ 22616377_021 ☎

واحد انجام تست خواب ☎ 02122639401 ☎

 واحد ویزیت متخصص اختلالات خواب ☎ 02122648627 ☎

واحد مشاوره و روانشناسی  ☎ 22636863_021 ☎

 واحد مغز و اعصاب و روان غرب تهران (آزادی) ☎ 02166158469 ☎


درمان بی خوابی

اگر بی خوابی دارید، نیازی به مراجعه حضوری یا حتی نیازی به تماس تلفنی هم ندارید! با خرید این دوره که توسط دکتر مصطفی امیری فلوشیپ اختلالات خواب تهیه شده است

می توانید بی خوابی تان را برای همیشه و بدون دارو درمان کنید (کلیک کنید)

 

درمان بی خوابی بدون دارو با 77 روش علمی و قطعی (برای شروع، اینجا کلیک کنید)


 

عضویت
Notify of
guest
0 نظرات
Inline Feedbacks
View all comments
0
نظر دارید؟ سوالی دارید؟x