همه چیز در مورد داروهای خواب آور

تداخلات دارویی

داروهای خواب آور رایجتر از هر زمانی در میان مردم بصورت رایج مصرف می شوند. اما کمتر کسی می داند که بهترین درمان اختلال خواب معمولا هیچکدام از این داروها نیستند. در این مقاله سعی می کنم شمارا با این داروها بیشتر آشنا کنم.

اگر چه قرص های خواب آور علت مشکلات خواب شما را درمان نمی کنند،ولی این داروها ممکن است به شما در کوتاه مدت کمک زیادی نمایند.نکته بسیار مهمی که در مورد این داروها باید بدانیم این است که تقریبا هیچکدام از این داروها برای استفاده بیش از دوهفته تا یک ماه ساخته نشده اند و این داروها در طولانی مدت هیچ کمکی به حل مشکلات خواب شما نخواهند کرد.

برای مصرف بیشتر داروهای خواب آور نیاز به نسخه پزشک وجود دارد و این داروها معمولا فقط برای دوره 2تا4 هفته ای تجویز می شوند.

علل بسیاری برای بی خوابی مطرح می باشند که در راس این علل افسردگی، استرس شدید ، عدم رعایت بهداشت خواب ، و یا علل دارویی می باشند. علاوه بر مشکلات به خواب رفتن در شب بی خوابی می تواند باعث کاهش انرژی و توجه در طول روز،افزایش ریسک افسردگی،اضطراب،سرطان و کاهش طول عمر شود.

داروهای بسیاری برای کمک به خواب توسط پزشکان تجویز می شود. این داروها شامل بنزودیازپین ها (مانند اگزازپام،دیازپام،آلپرازولام و…)، داروهای ضد افسردگی ، ملاتونین و یا داروهای آنتی هیستامین است. یکی از داروهای خواب آور بسیار معمول داروی زولپیدم است. مصرف طولانی مدت زولپیدم می تواند باعث اعتیاد شدید دارویی و عوارض قابل توجه این دارو بر روی عملکرد مغزی شود.

برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد هر یک از داروهای زیر روی نام دارو کلیک کنید:

زولپیدم

کلردیازپوکساید

آلپرازولام (زاناکس)

طبق مطالعات جدید دانشمندان به این نتیجه رسیده اند که داروهای مورد استفاده در اختلالات خواب نیز همانند خود بیخوابی، سبب افزایش بارز ریسک ابتلا به سرطان،کاهش طول عمر،مشکلات معده،افزایش ریسک افسردگی و حتی خودکشی می شوند. بنابراین توصیه می شود در صورتی که اختلال خواب شما بیش از دوهفته طول کشیده است حتما با پزشکتان جهت درمان قطعی بیخوابی تان در ارتباط باشید.

تغییر رفتار از طریق رفتار درمانی شناختی، بهترین درمان برای بی خوابی مداوم است (این درمان در کلینیک آلومینا در دسترس است) . ولی در کوتاه مدت ممکن است درمان های دارویی نیز استفاده شود.

[divider]

دکتر مغز و اعصاب مصطفی امیری

  • دکتر مصطفی امیری متخصص مغز و اعصاب و ستون فقرات – دارای بورد تخصصی از دانشگاه علوم پزشکی تهران
  •  مدیر دپارتمان مغز و اعصاب مجموعه کلینیک های تخصصی آلومینا

کلینیک آلومینا مرکز فوق تخصصی پیشگیری و درمان اختلالات مغز و اعصاب و روان در ایران است.

0 0 votes
امتیاز دهی به این نوشته

بزرگترین گروه فوق تخصصی پزشکان مغز و اعصاب و متخصصین روانپزشکی در ایران

 

شاید دیگر کمتر کسی اطلاع نداشته باشد که در مجموعه بزرگ پزشکان جایروس بهترین فوق تخصص های مغز و اعصاب و اعصاب و روان و برترین فارغ التحصیلان آمریکا،اسپانیا و آلمان حضور دارند و خدمات مغزواعصاب و روان که در این مجموعه ارائه می شود با کیفیت ترین در تمام ایران است!

کادر درمانی جایروس از لحاظ تخصصی در حیطه های اعصاب، در تمام کشور بی نظیر است


شماره تماس های نوبت گیری سریع

مشاوره های تلفنی و ویزیت آنلاین ویدئویی نیز ارائه می شود.

واحد مغز و اعصاب و روان ☎ 22616377_021 ☎

واحد انجام تست خواب ☎ 02122639401 ☎

 واحد ویزیت متخصص اختلالات خواب ☎ 02122648627 ☎

واحد مشاوره و روانشناسی  ☎ 22636863_021 ☎

 واحد مغز و اعصاب و روان غرب تهران (آزادی) ☎ 02166158469 ☎


درمان بی خوابی بدون دارو

 

اگر بی خوابی دارید، علاوه بر خدمات حضوری در کلینیک، میتوانید با تهیه دوره جامع درمان بیخوابی که توسط دکتر مصطفی امیری فلوشیپ اختلالات خواب تهیه شده است، بی خوابی تان را بدون دارو و در منزل درمان کنید.

درمان بی خوابی بدون دارو با ۱۱۳ روش علمی و خانگی (برای شروع، اینجا کلیک کنید)


درمان افسردگی

اگر دچار افسردگی هستید یا میخواهید احساس شادی و لذت را در زندگی تان تقویت کنید، میتوانید بصورت حضوری توسط متخصصین روانپزشکی یا روانشناسان مجموعه جایروس ویزیت شوید و علاوه بر خدمات حضوری، میتوانید با تهیه دوره آنلاین درمان افسردگی در خانه که توسط مجموعه پزشکان جایروس تهیه شده است، افسردگی تان را در منزل و بدون دارو درمان کنید (برای دیدن ویدئو معرفی دوره، کلیک کنید)

درمان افسردگی در منزل بدون دارو (برای شروع، اینجا کلیک کنید)

عضویت
Notify of
guest

0 نظرات
Inline Feedbacks
View all comments
0
نظر دارید؟ سوالی دارید؟x