سایت تخصصی پزشکی و دارو | متخصص مغز و اعصاب |متخصص روانپزشکی | کلینیک روانشناسی | مرکز مشاوره ازدواج | زوج درمانی | تست خواب | درمان خروپف

نکته ی سلامت روز: ترشحات غیر طبیعی واژن را بشناسیم

ترشحات غیر طبیعی واژن

ترشحات واژن در همه زنان امری طبیعی است و به چند هدف روی می دهد: مرطوب ماندن واژن،کمک به جلوگیری و مبارزه با عفونت. هر چند طبیعی است که رنگ، مقدار و بافت مایعات واژن در طول چرخه قاعدگی یک دختر متفاوت باشد، برخی از تغییرات در ترشحات ممکن است مشکلی را نشان دهد.

_ این تغییر کمک می کند تا برخی تفاوت میان ترشحات طبیعی و غیرطبیعی را یاد بگیرید این به شناسایی تغییراتی که ممکن است رخ دهند کمک می کند.
_ مایعات طبیعی می توانند تا حدودی در بافت و رنگ متفاوت باشند،.ترشحات می توانند تا حدودی نازک، چسبنده و کش دار و یا ضخیم و چسبناک باشند. مایعات واژن باید روشن، سفید، و یا شیری رنگ باشد.

مهم است که تغییر در ترشحات واژن را به خاطر بسپارید. تغییرات زیر ممکن است نشان دهنده یک مشکل باشد:

♦تغییر در بو (به خصوص بوی نامطبوع)

♦ تغییر در رنگ (به خصوص مایل به سبز، مایل به خاکستری، و یا شبیه هر چیز فاسد)

♦ تغییر در بافت (کف آلود مانند یا شبیه پنیر )

♦ خارش مهبل، سوزش، تورم و یا قرمزی

♦ خونریزی واژینال یا لکه بینی خارج از دوره قاعدگی

عفونت های واژن، مانند واژینوز باکتریال، کاندیدیاز (عفونت قارچی) و تریکومونیاز ازشایع ترین علل ترشحات غیر طبیعی واژن است. برخی از عفونت هایی که می تواند باعث تغییر در ترشحات واژن شود با داشتن رابطه جنسی بیشتر بروز می یابد (مانند سوزاک). عفونت های دیگر می توانند با یا بدون داشتن رابطه جنسی رخ دهند مانند: التهاب باکتریایی مهبل یا عفونت قارچی.
اگر متوجه هر گونه تغییر در ترشحات واژن خود شدید و یا فکر می کنید مشکلی وجود دارد، در اسرع وقت باید به دکتر مراجعه کنید.

علائم این عفونت ها می توانند بسیار مشابه باشند، اما چند تفاوت برای توجه وجود دارد:

● عفونت مخمر ممکن است باعث شود ترشحات بسیار سفید و غلیظ، شبیه پنیر باشند.

● عفونت قارچی معمولاً بوی زیادی ایجاد نمی کند، اما ممکن است دچار خارش شدید و سوزش شوید.

● واژینیت باکتریایی (BV) ممکن است باعث شود ترشحات بوی ناخوشایندی مثل بوی ماهی داشته باشد. مایعات ممکن است نازک و خاکستری رنگ شوند.

● تریکوموناسیس، که یک بیماری مسری جنسی (STD) ، است باعث ایجاد عطر و بوی قوی شود. ترشحات ممکن است زرد، سبز و شاید پر از کف باشند. تریکوموناسیس نیز اغلب باعث خارش واژن و درد در هنگام ادرار کردن می شود.
بسیار مهم است در صورت مشاهده ی تغییرات در ترشحات خود با پدر و مادر به دکتر مراجعه کنید، بیماریهای مقاربتی در بروز ترشحات غیر طبیعی واژن بسیار نقش دارد، این تغییرات را جدی بگیرید.

 

منبع:

Girlshealth

 

اگه دوست داشتید ستاره بدید!

گروه پزشکان جایروس (آلومینا) حاصل بزرگترین کار گروهی فوق تخصصی مغز و اعصاب و روان در ایران

شاید دیگر کمتر کسی اطلاع نداشته باشد که در مجموعه بزرگ پزشکان جایروس بهترین فوق تخصص های مغز و اعصاب و اعصاب و روان و برترین فارغ التحصیلان آمریکا،اسپانیا و آلمان حضور دارند و خدمات مغزواعصاب و روان که در این مجموعه ارائه می شود با کیفیت ترین در تمام ایران است!

نقطه قوت مجموعه پزشکان جایروس نه لوستر های زیباست و نه تزییات راهرو! بلکه پزشکان و روانشناسان قوی است، کادر درمانی جایروس در تمام کشور بی نظیر است

ما از سال 1388 آغاز کردیم و اکنون گروه پزشکان جایروس با معرفی برترین کادر درمانی در مناطق مختلف تهران و شهرستان های مختلف کشور حضور دارند و در رفع مشکلات جسمی در حیطه های مغز و اعصاب و روان و ارتوپدی و توانبخشی و مشکلات روانپزشکی بزرگسالان و کودکان به شما مردم عزیز خدمت رسانی می کنند.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

error: