نکاتی برای ورزش در دیابت

ورزش

 

 • لیستی از فعالیت‌های مورد علاقه تهیه کنید: مجبور نیستید فعالیت ورزشی خاصی را انجام دهید، انواع ورزش‌ها، رقص، یوگا، پیاده‌روی و شنا برخی از این موارد هستند. هرچیزی که ضربان قلب را افزایش دهد، به عنوان فعالیت بدنی قابل محاسبه است.

 

 • به پزشک خود اطلاع دهید: پزشکتان را در جریان آنچه که می‌خواهید انجام دهید، قرار دهید. او نیازتان به تغییر رژیم غذایی، انسولین یا داروهای دیابت طی ورزش را بررسی می‌کند. همچنین زمانی از روز را که برای ورزش مناسب‌تر است به شما می‌گوید.

 

 • قند خون را چک کنید: از پزشک بپرسید که نیاز به چک قند قبل از ورزش دارید؟ اگر قرار است بیش از 1 ساعت تمرین کنید، مرتبا طی تمرین قند را چک کنید.بعد از هر تمرین نیز قند را چک کنید، تا در صورت نیاز دوز دارو یا انسولین را تنظیم کنید.

 

 • قند با خود داشته باشید: مقدار کمی ماده خوراکی شیرین مثل میوه یا آبمیوه با خود داشته باشید تا در صورت افت قند مصرف کنید.

 

 • آسان بگیرید: اگر در حال حاضر فرد فعالی نیستید، با 10 دقیقه ورزش در هر نوبت شروع کنید و بتدریج به حداقل 30 دقیقه در هر روز افزایش دهید.

 

 • تمرین‌های قدرتی حداقل 2 بار در هفته انجام دهید: این کار باعث بهبود کنترل قند می‌شود.

 

 • ورزش را به یک عادت تبدیل کنید: هر روز در زمان معینی ورزش کنید، غذا بخورید و داروهای دیابت را مصرف کنید تا از افت قند که هیپوگلیسمی نامیده می‌شود، جلوگیری کنید.

 

 • به مکان‌های عمومی بروید: با کسی که می‌داند شما دیابت دارید و نیز می‌داند در صورت افت قند چه کاری باید انجام دهد، تمرین کنید. از برچسب هویت پزشکی یا کارتی که می‌گوید شما دیابت دارید، نیز می‌توانید استفاده کنید.

 

 • مراقب پاها باشید: کفش ورزشی مناسب با فعالیت و شکل مناسب استفاده کنید. برای مثال با کفش تنیس، ندوید.

 

 • در صورت آسیب ناگهانی، ورزش را متوقف کنید.

 

 • آب بنوشید: قبل و حین و بعد ورزش آب بنوشید.

 

دکتر سارا قربانپور

 • دکتر سارا قربانپور ،فارغ التحضیل از دانشگاه تهران
 • متخصص طب داخلی و دوره غدد و متابولیسم

 

0 0 votes
امتیاز دهی به این نوشته

بزرگترین گروه فوق تخصصی پزشکان مغز و اعصاب و متخصصین روانپزشکی در ایران

 

شاید دیگر کمتر کسی اطلاع نداشته باشد که در مجموعه بزرگ پزشکان جایروس بهترین فوق تخصص های مغز و اعصاب و اعصاب و روان و برترین فارغ التحصیلان آمریکا،اسپانیا و آلمان حضور دارند و خدمات مغزواعصاب و روان که در این مجموعه ارائه می شود با کیفیت ترین در تمام ایران است!

کادر درمانی جایروس از لحاظ تخصصی در حیطه های اعصاب، در تمام کشور بی نظیر است


شماره تماس های نوبت گیری سریع

به دلیل شیوع کرونا، مشاوره های تلفنی و ویزیت آنلاین ویدئویی نیز ارائه می شود.

 

واحد مغز و اعصاب و روان ☎ 22616377_021 ☎

واحد انجام تست خواب ☎ 02122639401 ☎

 واحد ویزیت متخصص اختلالات خواب ☎ 02122648627 ☎

واحد مشاوره و روانشناسی  ☎ 22636863_021 ☎

 واحد مغز و اعصاب و روان غرب تهران (آزادی) ☎ 02166158469 ☎


درمان بی خوابی

اگر بی خوابی دارید، علاوه بر خدمات حضوری در کلینیک، میتوانید با تهیه دوره جامع درمان بیخوابی که توسط دکتر مصطفی امیری فلوشیپ اختلالات خواب تهیه شده است، بی خوابی تان را بدون دارو و در منزل درمان کنید.

درمان بی خوابی بدون دارو با ۱۱۳ روش علمی و خانگی (برای شروع، اینجا کلیک کنید)

 


درمان افسردگی

اگر دچار افسردگی هستید یا میخواهید احساس شادی و لذت را در زندگی تان تقویت کنید، میتوانید بصورت حضوری توسط متخصصین روانپزشکی یا روانشناسان مجموعه جایروس ویزیت شوید و علاوه بر خدمات حضوری، میتوانید با تهیه دوره آنلاین درمان افسردگی در خانه که توسط مجموعه پزشکان جایروس تهیه شده است، افسردگی تان را در منزل و بدون دارو درمان کنید (برای دیدن ویدئو معرفی دوره، کلیک کنید)

درمان افسردگی در منزل بدون دارو (برای شروع، اینجا کلیک کنید)


 

عضویت
Notify of
guest
0 نظرات
Inline Feedbacks
View all comments
0
نظر دارید؟ سوالی دارید؟x