نقاشی های ناخودآگاه مفاهیم آنها!

نقاشی های ناخودآگاه, نقاشی های ناخودآگاه مفاهیم آنها!
نقاشی های ناخودآگاه

مطمئنا تاکنون اتفاق افتاده که مجبور بده اید مدتی منتظر بمانید در حالیکه کاغذ و خودکار نیز در دسترس شما بوده است. در این مواقع معمولا شروع می کنید به نقاشی کشیدن روی کاغذ. این تصاویر و نقاشی ها اغلب واضح نیستند و به طور ناخودآگاه به کشیدن آنها ادامه می دهید، اما همین نقاشی های بی هدف معنا و مفهوم دارند و شخصیت و خلق و خوی شما را تا حدی نشان می دهند.

روت راسترون، تحلیگر دست خط و روانشناس، در این باره می گوید: معمولا ما زمانی که مضطرب یا بی حوصله هستیم شروع به کشیدن این خطوط و نقاشی ها می کنیم. به همین دلیل اغلب در زمان نقاشی این اشکال آگاهی کامل نداریم، در نتیجه مشغله های ذهنی ما روی کاغذ ظاهر می شوند.

اکثر افراد اشکال مشابه می کشند، به عنوان مثال ستاره، گل، جعبه و فلش اشکالی هستند که در این مواقع طراحی می کنیم. این اشکال نمادهایی هستند که آرمان ها و احساسات ما را نشان می دهند.

افراد عاطفی که خواستار هماهنگی و محبت هستند، بیشتر از اشکال دایره ای و خطوط منحنی استفاده می کنند. افراد معقول بیشتر خطوط صاف و شکل مربع می کشند. افرادی که مثلث و خطوط زیگزاگ می کشند، افرادی مصمم هستند. در حالیکه افراد مردد معمولا طراحی های خود را به شکل کمرنگ انجام می دهند.

طرح بزرگ نشان می دهد فرد دارای اعتماد به نفس است، در حالیکه نقاشی های کوچک به این معنا هستند که فرد بیشتر تمایل به مشاهده کردن دارد تا شرکت کردن در امور. در ادامه به بررسی دقیق تر برخی از این اشکل می پردازیم. اما قبل از آن توصیه می شود ویدئوی زیر را که در مورد شخصیت افراد و نقاشی های ناخودآگاه است، تماشا کنید.

چهره در نقاشی های ناخودآگاه

کشیدن چهره نشانه خوبی از خلق و خو و شخصیت فردی است که آن را کشیده است. یک صورت خوب و مهربان به این معناست که فرد خوبی های دیگران را می بیند. کشیدن چهره عجیب و غریب به معنای بدگمان بودن فرد است. چهره طنز و خنده دار نشان می دهد که فرد دوست دارد مرکز توجه باشد. کشیدن چهره های کودکانه به معنای وجود یک نیاز در شخص است و افرادی که نیمرخ می کشند، معمولا درونگرا هستند.

صفحه شطرنج

کشیدن طرح های سیاه و سفید، مانند صفحه شطرنج، نشان دهنده صبر و پشتکار است. به علاوه این تصویر مورد علاقه افرادی است که مستعد ابتلا به تغییرات خلقی هستند.

گل

نقاشی های ناخودآگاه, نقاشی های ناخودآگاه مفاهیم آنها!

گل هایی با گلبرگ های گرد و مرکز دایره ای نشان دهنده یک فرد مهربان و خانواده محور است. اگر مرکز دایره ای و گلبرگ ها تیز باشند، فرد احساسات خود را پشت یک شخصیت تدافعی پنهان می کند. یک دسته گل نشان می دهد که فرد اجتماعی است و افتادن یکی از گلبرگ ها نیز نگرانی را در فرد نشان می دهد.

قلب

مسلما قلب نشان دهنده عشق است. قلب نشان دهنده وجود یک رابطه عاشقانه و عاطفی در ذهن فرد است.

تصاویر و الگوهای پیچیده

خطوط در هم و پیچیده اغلب توسط افرادی کشیده می شوند که تا حدی وسواس هستند و به راحتی از تصمیمات و عزیزان خود نمی گذرند. اینگونه تصاویر معمولا توسط افرادی کشیده می شود که خیلی درونگرا هستند.

پله یا نردبان

اینگونه تصاویر نشان دهنده جاه طلبی و میل به پیشرفت هستند، به علاوه نشان می دهند که فرد یک برنامه طولانی مدت برای انجام در ذهن دارد. این دو تصویر نوعی تلاش عاطفی، شاید تلاش برای شادتر یا آرام تر بودن، را نشان می دهند.

فلش یا پیکان

فردی که در ذهن هدف خاصی دارد، در نقاشی های ناخودآگاه خود معمولا فلش می کشد که به سمت هدف نشانه می رود. اگر فلش نوک تیز و زاویه ای باشد، هدف احتمالا مسئله مهمی است. اگر فلش تزئین شده باشد، نشان دهنده شور و اشتیاق در فرد است.

قایق یا هواپیما

طراحی وسایل حمل و نقل، مانند قایق، هواپیما یا هر وسیله دیگری، نشان می دهد که فرد تمایل دارد از وضعیت کنونی خود فرار کند.

خانه

نقاشی های ناخودآگاه, نقاشی های ناخودآگاه مفاهیم آنها!

کشیدن خانه نشان می دهد که فرد به دنبال امنیت است. اگر فرد یک خانه تمیز و مرتب بکشد، نشان می دهد زندگی خانوادگی امنی دارد، اما اگر خانه ای نامرتب کشیده شود، نشان دهنده نوعی ناراحتی و ناامنی در خانه است. کشیدن خانه ای دور و مجزا یا خانه ای روی تپه نشان می دهد فرد احساس تنهایی می کند.

تار عنکبوت

این طرح نشان می دهد در یک وضعیت یا یک رابطه گرفتار شده است و به نوعی احساس به دام افتادن می کند.

نام یا حروف و اختصار

نوشتن نام خود یا اختصار نام و نام خانوادگی معمولا توسط افرادی انجام می شود که دوست دارند مرکز توجه قرار گیرند. نوجوانان اغلب نام خود را طراحی می کنند. طراحی نام یک شخص دیگر نشان می دهد شخص دیگری در ذهن فرد است.

ستاره

نقاشی های ناخودآگاه, نقاشی های ناخودآگاه مفاهیم آنها!

ستاره معمولا توسط افراد جاه طلب کشیده می شود. ستاره های کوچک زیاد نشان دهنده خوش بینی است. کشیدن یک ستاره بزرگ و پررنگ نشان می دهد که فرد دارای هدفی در زهن است. کشیدن ستاره مرتب و متقارن نشان دهنده تمرکز ذهنی است، در حالیکه ستاره نامرتب و نامتقارن نشان دهنده یک شخصیت پرانرژی است.

مربع یا جعبه

کشیدن مربع نشان می دهد شخص تمایل دارد موقعیت خاصی را کنترل کند و یا به مشکلی فکر می کند. اگر مربع به شکل جعبه یا مکعب درآید، نشان می دهد که فرد یک شخصیت موثر است و می تواند با شرایط و مشکلات با سر و صدای کم مقابله کند.

زیگزاگ

اگر از خطوط نرم و منحنی تشمیل شود، نشان می دهد فرد یک رویکرد عاشقانه و آرام به مسائل دارد، اما زیگزاگ هایی که با خطوط صاف و زاویه دار کشیده می شوند، نشان دهنده یک شخصیت تهاجمی تر در فرد است.

خطوط زیگزاگ در نقاشی های ناخودآگاه بسیار رایج هستند و نشان دهنده انرژی تمایل به مقابله با مسائل را در فرد نشان می دهند.

چشم

نقاشی های ناخودآگاه, نقاشی های ناخودآگاه مفاهیم آنها!

طراحی چشم نشان دهنده خود درونی فرد است. چشم بزرگ نشان دهنده شخصیت برون گرا و اجتماعی است. چشم های خیره شده نشان می دهد فرد تحت مراقبت و نظارت دیگران است و جشم های بسته نیز نشان می دهند فرد از نگاه کردن به درون خود امتناع می کند.

امضا

افرادی که در این مواقع بی هدف امضا می کنند، افرادی خودخواه و مغرور هستند. به علاوه امضا کردن در هنگام صحبت کردن یا وقتی که فرد سعی دارد مشکلی را حل کند، نشان می دهد دارای شخصیت خود محور است.

[button color=”blue” size=”medium” link=” https://brightside.me/article/what-do-our-unconscious-scribbles-mean-97855/” target=”blank” ]منبع شماره 1[/button]  [button color=”blue” size=”medium” link=”http://www.dailymail.co.uk/femail/article-2036328/What-doodles-really-say-Arrows-ambition-flowers-family.html” target=”blank” ]منبع شماره 2[/button]

نگارنده: سمیه محمدی

گروه پزشکان جایروس

3 2 votes
امتیاز دهی به این نوشته

بزرگترین گروه فوق تخصصی پزشکان مغز و اعصاب و متخصصین روانپزشکی در ایران

 

شاید دیگر کمتر کسی اطلاع نداشته باشد که در مجموعه بزرگ پزشکان جایروس بهترین فوق تخصص های مغز و اعصاب و اعصاب و روان و برترین فارغ التحصیلان آمریکا،اسپانیا و آلمان حضور دارند و خدمات مغزواعصاب و روان که در این مجموعه ارائه می شود با کیفیت ترین در تمام ایران است!

کادر درمانی جایروس از لحاظ تخصصی در حیطه های اعصاب، در تمام کشور بی نظیر است


شماره تماس های نوبت گیری سریع

به دلیل شیوع کرونا، مشاوره های تلفنی و ویزیت آنلاین ویدئویی نیز ارائه می شود.

 

واحد مغز و اعصاب و روان ☎ 22616377_021 ☎

واحد انجام تست خواب ☎ 02122639401 ☎

 واحد ویزیت متخصص اختلالات خواب ☎ 02122648627 ☎

واحد مشاوره و روانشناسی  ☎ 22636863_021 ☎

 واحد مغز و اعصاب و روان غرب تهران (آزادی) ☎ 02166158469 ☎


درمان بی خوابی

اگر بی خوابی دارید، علاوه بر خدمات حضوری در کلینیک، میتوانید با تهیه دوره جامع درمان بیخوابی که توسط دکتر مصطفی امیری فلوشیپ اختلالات خواب تهیه شده است، بی خوابی تان را بدون دارو و در منزل درمان کنید.

درمان بی خوابی بدون دارو با ۱۱۳ روش علمی و خانگی (برای شروع، اینجا کلیک کنید)

 


درمان افسردگی

اگر دچار افسردگی هستید یا میخواهید احساس شادی و لذت را در زندگی تان تقویت کنید، میتوانید بصورت حضوری توسط متخصصین روانپزشکی یا روانشناسان مجموعه جایروس ویزیت شوید و علاوه بر خدمات حضوری، میتوانید با تهیه دوره آنلاین درمان افسردگی در خانه که توسط مجموعه پزشکان جایروس تهیه شده است، افسردگی تان را در منزل و بدون دارو درمان کنید (برای دیدن ویدئو معرفی دوره، کلیک کنید)

درمان افسردگی در منزل بدون دارو (برای شروع، اینجا کلیک کنید)


 

عضویت
Notify of
guest
0 نظرات
Inline Feedbacks
View all comments
0
نظر دارید؟ سوالی دارید؟x