نشستن طولانی مدت باعث کوتاهی عمر می شود

نشستن طولانی مدت

محققان برزیلی پس از بررسی داده های مربوط به 54 کشور به این نتیجه رسیدند که بیشتر از 3 ساعت نشستن در روز به اندازه 3.8 درصد میزان مرگ را افزایش می دهد. کم کردن ساعات نشستن در روز طول عمر را به طور متوسط به اندازه 0.2 سال – یا بیشتر از 2 ماه – افزایش می دهد.

محققان در ادامه اضافه می کنند که بیش از حد نشستن نوعی تهدید برای سلامتی محسوب می شود و حتی ورزش منظم هم نمی تواند تاثیرات مضر ناشی از نشستن های مداوم را بهبود بخشد.

بررسی های انجام شده تاثیر نشستن های کمتر را بدون در نظر گرفتن ورزش و فعالیت های جسمی، برآورد کرده اند. حتی کاهش زمان نشستن به اندازه 10 درصد – 30 دقیقه کمتر در روز – تاثیرات مضر نشستن را کمتر می کند.

با کاهش ساعات نشستن، تغییرات پررنگی در طول عمر و بهبود سلامت افراد مشاهده می شود. به هر حال علیرغم هشدارها در مورد خطرات ناشی از نشستن های طولانی مدت، اما متقاعد کردن افراد در مورد اصلاح سبک زندگی و کم کردن ساعت های نشستن کار سختی است.

یکی از محققان در این زمینه می گوید: گرچه نشستن بخش اصلی طبیعت انسان است، اما نشستن بیش از اندازه نیز خطرات زیادی برای سلامت انسان خواهد داشت.

بنابراین برای کاهش مشکلات جسمی ناشی از کم تحرکی بهتر است سبک زندگی خود ا تغییر دهید و امکاناتی را به محل کار خود اضافه کنید تا بتوانید فعالیت جسمی خود را افزایش دهید.

نگارنده: سمیه محمدی

گروه پزشکان جایروس


بزرگترین گروه فوق تخصصی پزشکان مغز و اعصاب و متخصصین روانپزشکی در ایران

 

شاید دیگر کمتر کسی اطلاع نداشته باشد که در مجموعه بزرگ پزشکان جایروس بهترین فوق تخصص های مغز و اعصاب و اعصاب و روان و برترین فارغ التحصیلان آمریکا،اسپانیا و آلمان حضور دارند و خدمات مغزواعصاب و روان که در این مجموعه ارائه می شود با کیفیت ترین در تمام ایران است!

کادر درمانی جایروس از لحاظ تخصصی در حیطه های اعصاب، در تمام کشور بی نظیر است


شماره تماس های نوبت گیری سریع

مشاوره های تلفنی و ویزیت آنلاین ویدئویی نیز ارائه می شود.

واحد مغز و اعصاب و روان ☎ 22616377_021

 واحد ویزیت متخصص اختلالات خواب و نوبت انجام تست خواب ☎ 02122648627

واحد مشاوره و روانشناسی  ☎ 22636863_021


درمان بی خوابی در منزل بدون دارو

 

اگر بی خوابی دارید، علاوه بر خدمات حضوری در کلینیک، میتوانید با تهیه دوره جامع درمان بیخوابی که توسط دکتر مصطفی امیری فلوشیپ اختلالات خواب تهیه شده است، بی خوابی تان را بدون دارو و در منزل درمان کنید.

درمان بی خوابی بدون دارو با ۱۱۳ روش علمی و خانگی (برای شروع، اینجا کلیک کنید)


درمان افسردگی بدون دارو آنلاین

اگر دچار افسردگی هستید یا میخواهید احساس شادی و لذت را در زندگی تان تقویت کنید، میتوانید بصورت حضوری توسط متخصصین روانپزشکی یا روانشناسان مجموعه جایروس ویزیت شوید و علاوه بر خدمات حضوری، میتوانید با تهیه دوره آنلاین درمان افسردگی در خانه که توسط مجموعه پزشکان جایروس تهیه شده است، افسردگی تان را در منزل و بدون دارو درمان کنید (برای دیدن ویدئو معرفی دوره، کلیک کنید)

درمان افسردگی در منزل بدون دارو (برای شروع، اینجا کلیک کنید)

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *