نشانه های مشکلات نوشتاری کودکان

چه باید کرد:

بخش مهمی از کمک به بچه‌ها برای یادگیری مهارت‌های سوادآموزی این است که به آنها فرصت تمرین کردن بدهیم. وقتی فرزندتان به اندازه کافی بزرگ شد که خط‌خطی کند (حتی یک سالگی برای بعضی بچه‌ها)، چند مدادرنگی یا ماژیک و یک برگه بزرگ برای او تهیه کنید و اجازه بدهید خودش آزمایش و تجربه کند.

با بزرگتر شدن فرزندتان، یک مرکز هنری خاص با ورق و ماژیک و مداد برای او درست کنید. حتی می‌توانید وقتی خارج از منزل هستید هم فرزندتان را به نوشتن یا نقاشی کردن تشویق کنید و دردسترس او گچ قرار دهید تا روی آسفالت خیابان نقاشی بکشد. هرچه بچه‌ها بیشتر تمرین داشته باشند، عضلات، مهارت‌ها و هماهنگی لازم برای ساختن حروف برای آنها ساده‌تر می‌شود.

وقتی فرزندتان وارد مدرسه می‌شود و در آنجا نوشتن را تمرین می‌کند، سعی کنید راه‌هایی پیدا کنید تا در خانه نیز تمرین داشته باشد. نوشتن نامه یا یادداشت برای دوستانش و خانواده را به او توصیه کنید. از او برای نوشتن یک لیست یا دستورغذا کمک بگیرید. دفترچه یادداشتی برای او بخرید تا آن را دفترچه خاطراتش کند و آنچه در روز برایش اتفاق می‌افتد را در آن یادداشت کند.

اگر دست‌خط فرزندتان هنوز  ناخوانا بود، نکات زیر را به کار گیرید:

❶   به فرزندتان کمک کنید کم‌کم پیش رود. بچه‌های زیادی با نوشتن مشکل دارند زیرا سعی می‌کنند سریع انجام دهند. فرزندتان را تشویق کنید برای شکل دادن به حروف زمان بگذارد.
❷   برای او توضیح دهید که همیشه ممکن است اشتباه پیش آید. به فرزندتان نحوه استفاده از پاک‌کن را آموزش دهید.
❸   ساخت درست حروف را در او تقویت کنید. از معلم او سوال کنید که چطور باید حروف را شکل دهد و سپس فرزندتان را ترغیب کنید با استفاده از آن الگوها نوشتن را تمرین کند. استفاده از دفتر خط‌دار برای این منظور بهتر است.

❹  دقت کنید که نحوه گرفتن مداد او درست باشد. مداد باید بین انگشتان شست، اشاره و وسط قرار گیرد. 

❺   فرزندتان را در معرض لغات زیادی قرار دهید. می‌توانید این کار را با کتاب‌خواندن مداوم کنار هم، اشاره به کلماتی که در اطرافتان می‌بینید و آویختن نوشته‌های او به در و دیوار خانه انجام دهید.

برای همه بچه‌ها، حتی آنهایی که در نوشتن مشکل دارند، خیلی مهم است که تمرین کنند. البته شروع تمرین مهارت‌های کامپیوتری و تایپ کردن هم برای آنها حتی در سنین پایین خوب است. اما طبق نظر کارشناسان، استفاده از تایپ کردن و کامپیوتر برای انجام تکالیف مدرسه برای بچه‌ها مناسب نیست.

 منبع:

kidshealth

0 0 votes
امتیاز دهی به این نوشته

بزرگترین گروه فوق تخصصی پزشکان مغز و اعصاب و متخصصین روانپزشکی در ایران

 

شاید دیگر کمتر کسی اطلاع نداشته باشد که در مجموعه بزرگ پزشکان جایروس بهترین فوق تخصص های مغز و اعصاب و اعصاب و روان و برترین فارغ التحصیلان آمریکا،اسپانیا و آلمان حضور دارند و خدمات مغزواعصاب و روان که در این مجموعه ارائه می شود با کیفیت ترین در تمام ایران است!

کادر درمانی جایروس از لحاظ تخصصی در حیطه های اعصاب، در تمام کشور بی نظیر است


شماره تماس های نوبت گیری سریع

مشاوره های تلفنی و ویزیت آنلاین ویدئویی نیز ارائه می شود.

واحد مغز و اعصاب و روان ☎ 22616377_021 ☎

واحد انجام تست خواب ☎ 02122639401 ☎

 واحد ویزیت متخصص اختلالات خواب ☎ 02122648627 ☎

واحد مشاوره و روانشناسی  ☎ 22636863_021 ☎

 واحد مغز و اعصاب و روان غرب تهران (آزادی) ☎ 02166158469 ☎


درمان بی خوابی بدون دارو

 

اگر بی خوابی دارید، علاوه بر خدمات حضوری در کلینیک، میتوانید با تهیه دوره جامع درمان بیخوابی که توسط دکتر مصطفی امیری فلوشیپ اختلالات خواب تهیه شده است، بی خوابی تان را بدون دارو و در منزل درمان کنید.

درمان بی خوابی بدون دارو با ۱۱۳ روش علمی و خانگی (برای شروع، اینجا کلیک کنید)


درمان افسردگی

اگر دچار افسردگی هستید یا میخواهید احساس شادی و لذت را در زندگی تان تقویت کنید، میتوانید بصورت حضوری توسط متخصصین روانپزشکی یا روانشناسان مجموعه جایروس ویزیت شوید و علاوه بر خدمات حضوری، میتوانید با تهیه دوره آنلاین درمان افسردگی در خانه که توسط مجموعه پزشکان جایروس تهیه شده است، افسردگی تان را در منزل و بدون دارو درمان کنید (برای دیدن ویدئو معرفی دوره، کلیک کنید)

درمان افسردگی در منزل بدون دارو (برای شروع، اینجا کلیک کنید)

عضویت
Notify of
guest

0 نظرات
Inline Feedbacks
View all comments
0
نظر دارید؟ سوالی دارید؟x