آنچه پزشکان درباره میکرونیدلینگ به شما نمی گویند!

آنچه پزشکان درباره میکرونیدلینگ به شما نمی گویند!

میکرونیدلینگ در واقع از دو واژه «میکرو» به معنای مقیاس بسیار کوچک و «نیدلینگ» به معنای سوزن زدن تشکیل شده است. در واقع در این عمل زیبایی سرپایی، پوست صورت را با ضربات سریع و البته مکرر سوزن ‌های ریز تحریک می کند.

میکرونیدلینگ یک روش کم تهاجمی با استفاده از سوزن های بسیار ریز است. این روش می تواند به کاهش نگرانی های پوستی مانند اسکار آکنه، ترک های پوشتی یا چین و چروک کمک کند. اکثر مردم برای اهداف زیبایی از میکرونیدلینگ استفاده می کنند، اما می تواند در برخی از شرایط پزشکی نیز کمک کننده باشد.

 

میکرونیدلینگ چیست | میکرونیدلینگ صورت چیست ؟

میکرونیدلینگ صورت

میکرونیدلینگ یک روش کم تهاجمی برای پوست شما است. ارائه دهنده مراقبت های بهداشتی از سوزن های بسیار ریزی برای ایجاد سوراخ های ریز در لایه بالایی پوست استفاده می کند. آسیب وارد شده به تحریک روند بهبود پوست شما کمک می کند، بنابراین کلاژن و الاستین بیشتری تولید می شود. این پروتئین ها پوست شما را محکم و صاف نگه می دارند.

اکثر افراد روی صورت خود میکرونیدلینگ انجام می دهند، اما می توانید این روش را روی پاها، کمر، گردن یا سایر مناطقی که متوجه آسیب یا پیری پوست در آنها می شوید نیز انجام دهید. احتمالاً برای دستیابی به نتایج دلخواه خود به چندین جلسه نیاز خواهید داشت.

 

تفاوت میکرونیدلینگ و میکرودرم ابریژن چیست؟

میکرونیدلینگ و میکرودرم ابریژن هر دو روشی برای بهبود ظاهر و بافت پوست شما هستند. اما در میکرودرم ابریژن از سوزن استفاده نمی شود. در عوض، از دستگاهی با لبه زبر مانند کاغذ سنباده استفاده می شود تا بالاترین لایه پوست شما را لایه برداری کند که روشی تهاجمی است. میکرونیدلینگ عمیق ‌تر از میکرودرم ابریژن به پوست شما نفوذ می کند، بنابراین ممکن است برای مشکلات زیر سطح پوست، مانند اسکار آکنه، بهتر عمل کند.

 

میکرونیدلینگ در چه مواردی استفاده میشود؟

میکرونیدلینگ جای جوش

میکرونیدلینگ کاربردهای زیبایی و پزشکی فراوانی دارد. اگر مشکلات زیر را دارید، می توانید میکرونیدلینگ را در نظر بگیرید:

 • منافذ باز.
 • خطوط ریز یا چین و چروک ها.
 • پوست شل و آویزان (نازک و چروکیده).
 • اسکارهای خفیف، به ویژه آنهایی که ناشی از آکنه یا سوختگی هستند.
 • تغییر رنگ پوست یا رنگ ناهموار پوست.
 • ترک های پوستی.

این روش همچنین می تواند به افرادی که دارای مشکلات پزشکی هستند کمک کند:

با مزایای میکرونیدلینگ‫ بیشتر  آشنا شوید

در برخی موارد، ارائه دهندگان مراقبت های بهداشتی از میکرونیدلینگ برای تحویل داروها یا شات ها به طور مستقیم به پوست شما استفاده می کنند. میکروسوزن‌ ها ممکن است بخشی از یک پچ باشد که افراد به جای مراجعه به پزشک برای تزریق، خودشان آن را اعمال می ‌کنند (میکرونیدلینگ خانگی).

 

چه کسانی نباید میکرونیدلینگ انجام دهند؟

اگر مشکلات زیر را دارید، قبل از انجام میکرونیدلینگ با پزشک خود صحبت کنید:

 • آکنه فعال یا در حال مصرف دارو برای آکنه.
 • اختلالات خونی یا مصرف داروهای ضد انعقاد خون (داروهایی که از لخته شدن خون جلوگیری می کنند).
 • سرطان و در حال دریافت شیمی درمانی یا پرتودرمانی.
 • بثورات پوستی مکرر (درماتیت تماسی) یا تبخال.
 • استعداد کلوئیدی (پوست تان اسکارهای سخت و برجسته ایجاد می کند).
 • خال ها، کک و مک، زگیل یا سایر ضایعات که در اندازه یا شکل تغییر می کنند یا خونریزی می کنند.
 • بیماری های پوستی مانند اگزما یا پسوریازیس.

 

قبل از میکرونیدلینگ چه اتفاقی می افتد؟

میکرونیدلینگ ابرو

قبل از میکرونیدلینگ، باید با یک متخصص مراقبت های بهداشتی مشورت کنید. یک جراح پلاستیک، متخصص پوست یا متخصص زیبایی می تواند فرایند میکرونیدلینگ را انجام دهد. اطمینان حاصل کنید که هر کسی که این روش را انجام می دهد تجربه این کار را داشته باشد.

ابتدا ارائه دهنده مراقبت های بهداشتی، پوست شما را بررسی می کند، سابقه سلامتی تان را بررسی می کند و اهداف شما را برای این روش مورد بحث قرار می دهد. همچنین ممکن است از این ناحیه عکس بگیرند تا بتوانید پوست خود را قبل و بعد از میکرونیدلینگ مقایسه کنید.

این زمان خوبی برای پرسیدن هر سوالی است که در مورد میکرونیدلینگ دارید، مانند:

 • آیا خطرات یا عوارض جانبی وجود دارد؟
 • آیا میکرونیدلینگ درد دارد؟
 • چه زمانی نتایج را مشاهده خواهم کرد؟
 • آیا بعد از درمان نیاز به استراحت دارم؟
 • آیا به بیش از یک جلسه نیاز خواهم داشت؟
 • چند جلسه میکرونیدلینگ کافی است؟
 • هزینه میکرونیدلینگ چقدر است؟
 • آیا میکرونیدلینگ برای جوش فعال مناسب است؟

حدود یک ماه قبل از درمان، ممکن است پزشک از شما بخواهد که کرم ویتامین A یا C روی پوست خود بمالید. این کرم ها می توانند به شروع فرآیند تولید کلاژن کمک کنند.

 

فرایند میکرونیدلینگ چگونه است؟

ارائه دهنده مراقبت های بهداشتی ابتدا پوست شما را تمیز می کند و از کرم یا پماد بی حس کننده مانند ژل لیدوکائین استفاده می کند. این کار را حدود 30 دقیقه تا 45 دقیقه قبل از عمل انجام می دهند، تا پماد زمان کافی داشته باشد تا اثر کند.

در مرحله بعد، ارائه دهنده مراقبت های بهداشتی شما از یک غلتک دستی یا یک ابزار الکتریکی برای ایجاد زخم در پوست شما استفاده می کند. این غلتک دارای سوزن های ریز است. ارائه دهنده مراقبت های بهداشتی شما آن را به آرامی و به آرامی روی پوست تان می غلتاند. اگر از دستگاه میکرونیدلینگ برقی استفاده شود، سوزن ها برای سوراخ کردن پوست شما بالا و پایین حرکت می کنند. طول سوزن های دستگاه الکتریکی قابل تغییر است. سوزن‌ های بلندتر به عمق پوست شما وارد می شوند، و ممکن است در صورت وجود زخم‌ های عمیق یا جای جوش ها ضروری باشد. طول سوزن می تواند از 0.5 میلی متر تا 2 میلی متر متغیر باشد.

پس از شروع میکرونیدلینگ ممکن است احساس گرما یا خراش روی صورت خود داشته باشید. اگر سوزن ها در نزدیکی نواحی استخوانی مانند استخوان گونه شما قرار گیرند، ممکن است احساس ناراحتی بیشتری کنید. میکرونیدلینگ عمقی ممکن است باعث کمی خونریزی شود.

روش میکرونیدلینگ بسته به اندازه ناحیه ای که نیاز به درمان دارد، می تواند از 15 دقیقه تا چند ساعت طول بکشد.

 

مراقبت های بعد از میکرونیدلینگ چیست؟

میکرونیدلینگ تهاجمی کیم کارداشیان

میکرونیدلینگ یک روش سرپایی است، بنابراین می توانید پس از انجام آن به خانه بروید. پوست شما ممکن است تا پنج روز قرمز و متورم باشد. کیسه یخ می تواند به کاهش تحریک و ناراحتی کمک کند. اکثر افراد می توانند روز بعد از عمل آرایش کنند، اما باید تا زمانی که پوست تان بهبود یابد، از قرار گیری در معرض نور خورشید دوری کنید.

 

خطرات و عوارض میکرونیدلینگ چیست؟

میکرونیدلینگ تهاجمی نیست و یک روش کاملا بی خطر است، اما عوارض آن ممکن است شامل موارد زیر باشد:

 • کبودی.
 • جای زخم.
 • عفونت پوست.

 

مزایای میکرونیدلینگ چیست؟

میکرونیدلینگ برای لک صورت

[wpdiscuz-feedback id=”p9ryi8vafh” question=”آیا در این مورد نظری دارید؟ تجربه میکرونیدلینگ در شما چگونه بوده است؟” opened=”1″]معجزه میکرونیدلینگ این است که می تواند به بهبود ظاهر و بافت پوست شما کمک کند. این روش می تواند ترک های پوستی، اسکار، چین و چروک و سایر نگرانی های پوستی را به حداقل برساند.[/wpdiscuz-feedback]

برخلاف برخی از روش ‌های جوانسازی صورت که از گرما، نور یا لیزر استفاده می ‌کنند، میکرونیدلینگ خطر تغییر رنگ پوست را به همراه ندارد. این امر میکرونیدلینگ را برای افرادی که پوست تیره تر دارند ایده آل می سازد.

 

بعد از میکرونیدلینگ چه انتظاری می توان داشت؟

در روزها و هفته‌ های پس از میکرونیدلینگ، ممکن است متوجه شوید که پوست تان می ‌سوزد یا احساس سفت شدن در آن می ‌کنید. برخی از افراد همچنین پوست شان خشک و پوسته پوسته می شود که با مرطوب کننده بهبود می یابد.

اکثر افراد به چندین جلسه میکرونیدلینگ نیاز دارند که معمولاً بین 3 تا 8 هفته از هم فاصله دارند. ممکن است 3 تا 6 ماه طول بکشد تا نتایج کامل را ببینید. پس از آن، ممکن است یک بار در سال برای حفظ نتایج به این روش نیاز داشته باشید.

 

چه زمانی باید به پزشک خود مراجعه کنید؟

در میکرونیدلینگ از چه موادی استفاده میشود

اگر متوجه شدید که وضعیت ناحیه تحت درمان به شرح زیر است با پزشک خود تماس بگیرید:

 • خونریزی بیش از 24 ساعت.
 • تاول زده است.
 • برای بیش از یک هفته متورم است.

 

یادداشت پایانی

میکرونیدلینگ یک روش کم تهاجمی است که می تواند ظاهر پوست شما را بهبود بخشد. اگر اسکار آکنه، ترک های پوستی یا سایر مشکلات پوستی دارید، در مورد میکرونیدلینگ با پزشک خود مشورت کنید. این یک روش سرپایی ایمن است. اکثر افراد برای دستیابی به نتایج دلخواه خود به چندین جلسه درمان در طی چند ماه نیاز دارند.

 

بهترین مرکز میکرونیدلینگ در شمال تهران

میکرونیدلینگ صورت چیست
بهترین مرکز میکرونیدلینگ تهران

چنانچه به دنبال یک مرکز زیبایی خوب در تهران به شما مرکز زیبایی خودمان را معرفی می کنیم.

مفتخریم اعلام کنیم مرکز زیبایی ما واقع در محدوده شمال تهران (شریعتی ، قلهک ، زرگنده ، دروس ، ظفر ، کدویی ، میرداماد ، تجریش ، فرمانیه ، پاسداران)، کلیه خدمات زیبایی و لیزر را با نازل ترین قیمت ، توسط مجرب ترین متخصصان انجام می دهد.

شما می توانید جهت کسب اطلاعات بیشتر ، مشاوره و همچنین اخذ نوبت از مرکز زیبایی ما به صفحه تماس با ما مراجعه کنید.


شاد و سلامت باشید.

تحقیق و ترجمه: مینو زرفش

منبع: clevelandclinic

1 دیدگاه دربارهٔ «آنچه پزشکان درباره میکرونیدلینگ به شما نمی گویند!»

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *