میزان خواب مورد نیاز در بزرگسالان چقدر است؟

میزان خواب مورد نیاز در بزرگسالان به طور معمول بین 7.5 تا 8 ساعت در شبانه‌روز است. این میزان به عنوان یک دستورالعمل کلی برای بیشتر بزرگسالان در نظر گرفته می‌شود تا اطمینان حاصل شود که آنها انرژی و سرزندگی لازم برای فعالیت‌های روزانه خود را دارند. با این حال، توجه داشته باشید که نیازهای خوابی افراد مختلف می‌تواند تحت تأثیر عواملی چون سن، سبک زندگی، وضعیت سلامتی و فعالیت فیزیکی واریانس داشته باشد.

اهمیت مدیریت میزان خواب

  • خواب کافی: اطمینان از دریافت خواب کافی برای حفظ سلامتی عمومی بدن، بهبود عملکرد شناختی و کاهش خطر ابتلا به بیماری‌های مزمن مهم است.
  • خواب بیش از حد: خوابیدن بیشتر از 9 ساعت به طور مرتب می‌تواند نشان‌دهنده مشکلات سلامتی باشد و با افزایش خطر برخی بیماری‌ها مرتبط است.
  • خواب ناکافی: خواب کمتر از 7 ساعت به طور منظم نیز می‌تواند منجر به مشکلات سلامتی متعددی شود، از جمله افزایش خطر بیماری‌های قلبی و متابولیک.

راهکارهای بهبود خواب

  1. ایجاد یک برنامه خواب ثابت: سعی کنید هر شب در یک زمان مشخص به رختخواب بروید و هر صبح در یک زمان مشخص بیدار شوید.
  2. کاهش محرک‌ها قبل از خواب: اجتناب از مصرف کافئین و نیکوتین در ساعات نزدیک به خواب.
  3. ایجاد محیطی مناسب برای خواب: اطمینان از اینکه اتاق خواب شما تاریک، خنک و آرام است.
  4. محدود کردن استفاده از دستگاه‌های الکترونیکی: کاهش استفاده از صفحات نمایشگر قبل از خواب که نور آبی آنها می‌تواند تولید ملاتونین را مختل کند.

نتیجه‌گیری

در نهایت، درک اینکه میزان خواب مورد نیاز می‌تواند بسته به فرد متغیر باشد، مهم است. اگرچه 7.5 تا 8 ساعت یک دستورالعمل عمومی است، اما برخی افراد ممکن است با کمتر یا بیشتر از این میزان خواب نیز احساس راحتی کنند. اگر با وجود رعایت این توصیه‌ها همچنان دچار مشکلات خواب یا خواب آلودگی روزانه هستید، مشاوره با یک متخصص خواب می‌تواند گام بعدی مناسبی باشد.


بزرگترین گروه فوق تخصصی پزشکان مغز و اعصاب و متخصصین روانپزشکی در ایران

 

شاید دیگر کمتر کسی اطلاع نداشته باشد که در مجموعه بزرگ پزشکان جایروس بهترین فوق تخصص های مغز و اعصاب و اعصاب و روان و برترین فارغ التحصیلان آمریکا،اسپانیا و آلمان حضور دارند و خدمات مغزواعصاب و روان که در این مجموعه ارائه می شود با کیفیت ترین در تمام ایران است!

کادر درمانی جایروس از لحاظ تخصصی در حیطه های اعصاب، در تمام کشور بی نظیر است


شماره تماس های نوبت گیری سریع

مشاوره های تلفنی و ویزیت آنلاین ویدئویی نیز ارائه می شود.

واحد مغز و اعصاب و روان ☎ 22616377_021

 واحد ویزیت متخصص اختلالات خواب و نوبت انجام تست خواب ☎ 02122648627

واحد مشاوره و روانشناسی  ☎ 22636863_021


درمان بی خوابی در منزل بدون دارو

 

اگر بی خوابی دارید، علاوه بر خدمات حضوری در کلینیک، میتوانید با تهیه دوره جامع درمان بیخوابی که توسط دکتر مصطفی امیری فلوشیپ اختلالات خواب تهیه شده است، بی خوابی تان را بدون دارو و در منزل درمان کنید.

درمان بی خوابی بدون دارو با ۱۱۳ روش علمی و خانگی (برای شروع، اینجا کلیک کنید)


درمان افسردگی بدون دارو آنلاین

اگر دچار افسردگی هستید یا میخواهید احساس شادی و لذت را در زندگی تان تقویت کنید، میتوانید بصورت حضوری توسط متخصصین روانپزشکی یا روانشناسان مجموعه جایروس ویزیت شوید و علاوه بر خدمات حضوری، میتوانید با تهیه دوره آنلاین درمان افسردگی در خانه که توسط مجموعه پزشکان جایروس تهیه شده است، افسردگی تان را در منزل و بدون دارو درمان کنید (برای دیدن ویدئو معرفی دوره، کلیک کنید)

درمان افسردگی در منزل بدون دارو (برای شروع، اینجا کلیک کنید)

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *