میزان خواب مورد نیاز برای دانش آموزان چقدر است ؟

 

میزان خواب مورد نیاز برای دانش آموزان چقدر است؟

 

میزان خواب مورد نیاز برای دانش آموزان چقدر است ؟

سوال این است که  بچه ها به چه مقدار خواب نیازدارند که پاسخ  به آن آسان نیست. سازمان های حرفه ای دستورالعمل هایی را پیشنهاد می کنند که حاوی محدوده هایی برای گروه های سنی مختلف است.

به عنوان مثال، بنیاد ملی خواب پیشنهاد می کند که کودکان 6 تا 13 ساله مدرسه باید هر شب 9 تا 11 ساعت خواب داشته باشند.

اما پایه گذاری این دستورالعمل ها مشخص نیست.پاسخگویی به این یک سوال دشواراست ، پیچیدگی این سوال این است که تفاوت های فردی برای کودکان در هر سنی وجود دارد.

 

کودکان در تمام سنین نیاز به خواب مشخصی دارند  اما به نظر می رسد  نوجوانان  خواب کمتری نسبت به سنین پائین تر نیاز دارند.

 

ارائه خدمات تخصصی دارویی -غیردارویی از جمله نوروفیدبک ،بیوفیدبک  و رفتاردرمانی 

 

یک روش برای برآورد اینکه  یک کودک  چقدرنیاز به خواب دارد، مشاهده کردن میزان خواب آنهاست، وقتی که آنها به خواب می روند و از خواب بیدار می شوند  میتوان تشخیص داد.

از انجایی که دانش اموزان در طول هفته و در طی مدرسه رفتن ساعات منظم خواب دارند و در آخر هفته و یا در تابستان ها که تعطیلات است ساعات متفاوت خواب دارند ، زمان خواب و بیداری می تواند انعطاف پذیرتر باشد.

این اختلالات باعث ایجاد فرصت هایی برای تعیین میزان خواب کودکان می شود.

یک مقاله که فقط در مجله Sleep منتشر شده توسط گروهی از محققان دانشگاه کارولینای جنوبی گزارش شده است که شامل اندازه گیری خواب در طی دو دوره تعلیق مدرسه می باشد – یکی از دوره های یک هفته و یک دوره سه هفته ای است که بعد از آن  مقایسه می شود.

کودکان (154 نفر) بین 5 تا 9 ساله بودند (میانگین = 7). خواب آنها با استفاده از Fitbits به طور عینی اندازه گیری شد.

طی بررسی ها نشان داده شد که در طول مدرسه خواب انها به مراتب کمتر از سطح توصیه شده است و 7 ساعت و18 دقیقه در برابر 9 ساعت است .

آنها در طول یک هفته (8 ساعت 12 دقیقه) و سه هفته تعلیق (7 ساعت 48 دقیقه) خواب بیشتری داشتند، اما مدت زمان آن هنوز 9 ساعت نشده بود.

پس باید تفاوت های فردی هرکس را نسبت به خوابیدن وی و البته زمان هایی که برای بیدار شدن اجیار وجود دارد و یا ندارد  را هم  در نظر گرفت .

منبع 

 

مریم 225x300 - میزان خواب مورد نیاز برای دانش آموزان چقدر است ؟

  • مریم عبداللهی 
  • روانشناس و نوروتراپیست
  • درمانگر تخصصی کودکان 
  • عضو انجمن روانشناسان ایران

گروه پزشکان جایروس (آلومینا) حاصل بزرگترین کار گروهی فوق تخصصی مغز و اعصاب و روان در ایران

Untitled 206x300 - میزان خواب مورد نیاز برای دانش آموزان چقدر است ؟

شاید دیگر کمتر کسی اطلاع نداشته باشد که در مجموعه بزرگ پزشکان جایروس بهترین فوق تخصص های مغز و اعصاب و اعصاب و روان و برترین فارغ التحصیلان آمریکا،اسپانیا و آلمان حضور دارند و خدمات مغزواعصاب و روان که در این مجموعه ارائه می شود با کیفیت ترین در تمام ایران است!

نقطه قوت مجموعه پزشکان جایروس نه لوستر های زیباست و نه تزییات راهرو! بلکه پزشکان و روانشناسان قوی است، کادر درمانی جایروس در تمام کشور بی نظیر است

ما از سال 1388 آغاز کردیم و اکنون گروه پزشکان جایروس با معرفی برترین کادر درمانی در مناطق مختلف تهران و شهرستان های مختلف کشور حضور دارند و در رفع مشکلات جسمی در حیطه های مغز و اعصاب و روان و ارتوپدی و توانبخشی و مشکلات روانپزشکی بزرگسالان و کودکان به شما مردم عزیز خدمت رسانی می کنند.

بدون نظر
  1. مریم عبداللهی روانشناس , رواندرمانگر و نوروتراپیست می گوید

    امتیاز بینندگان:5 ستاره

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

error: