مقاربت جنسی مانند یک ورزش تیمی است و هیچ “منم منمی” در کار تیمی وجود ندارد!

مرد و سکس

مبارزه قدرت برای همه ناپسند و مذموم شمارده می شود، بویژه زمانی که صحبت از قدرت نمایی جنسی به میان می آید. شاید شایع ترین نزاع و درگیری جنسی میان زن و مرد مربوط به چگونگی و دفعات تکرار مقاربت است. مرد معمولا به صورت خیلی متحجرانه و کلیشه ای اظهار دارد که رابطه جنسی لذت بخش، انرژی زا و مایه خوشی او را فراهم می کند و در تعجب است که چرا همسر او  به داشتن رابطه جنسی چند باره در طول هفته یا ماه رضایت نمی دهد و در واقع  چرا برای زندگی زناشویی آنها ارزش قائل نیست. از طرف دیگر، بانو در تعجب است که چرا همسرش به تماس بدنی قانع نمی شود، در حالی که صمیمیت، نوازش و اعمال عاشقانه ای از این دست، لذت جنسی کافی را برای زن تامین می کند.

نابودی زندگی زناشویی

بهترین راه برای رهایی از کشمکش و جنگ قدرت جنسی که هیچ برد-بردی برای زوجین وجود ندارد. شما و همسرتان تمایل دارید که با همدیگر صمیمی و دوست جنسی باشید، و نه دشمن خونی یکدیگر. جوهره یک زندگی زناشویی سالم این است که زوجین از یکدیگر لذت جنسی کافی را ببرند ( لذت جنسی دادن یا بردن ). زمانی که سکس و رابطه جنسی به موضوعی برای کشمکش و نزاع بین زوجین تبدیل می شود و یکی از طرفین قصد دارد که حرف خود را به شریک زندگی اش اثبات کند، مطمئن باشید که این بازی کودکانه برنده ای نخواهد داشت.

1ehsas-jafar-payandeh5

سکس و مقاربت جنسی ذاتا مانند یک کار تیمی می ماند و نه اجرای تک نفره که فرد بسته میزان عملکرد خود، نمره قبولی یا ردی دریافت می کند. آقایان و بانوان محترم توجه داشته باشید که تنها راه لذت جنسی بردن از یکدیگر، مقاربت جنسی نیست، بلکه با نوع گفتار یا رفتار تحریک آمیز، عاشقانه، مهربانانه، بازیگوشانه و شهوت انگیز نیز می توانید از همسر خود لذت جنسی دریافت کنید و حتی به او لذت جنسی بدهید.

عشق و محبت میان زن و مرد1

واژه سکس مطلقا به معنای مقاربت جنسی و جماع نیست، بلکه تعریف گسترده تر و همه جانبه ای دارد که ما در اینجا بدان اشاره کردیم. زوجین باید در برخورداری از لذت جنسی کافی و تحریک جنسی با یکدیگر سهیم باشند، بدین معنا که یک نفر تنها نباید مسئولیت دیگری را برعهده گیرد. تا زمانی که زوجین، نسبت به شریک زندگی خود شناخت کامل پیدا نکند و نیازهای او را در نظر نگرفته و تنها نیازهای جنسی و جسمی خود را در اولویت قرار دهند، داشتن رابطه جنسی موفق و لذت بخش امکان پذیر نخواهد بود. زوجین باید در رابطه جنسی هماهنگ و مشترک باشند—بدین معنا که طرفین به میزان یکسان از رابطه جنسی لذت کافی ببرند. زوج های جوان می دانند که این کشمکش ها گرچه عادی وتاثیر مثبتی بر زندگی آنها دارد، متوجه میشوند که در یک نکته با یکدیگر هماهنگ عمل نمی کنند. صمیمیت ذهنی و جسمی و همین طور مقاربت جنسی می تواند دربردارنده انگیزه ها ، مفاهیم و پیامدهای مختلف باشد.

رابطه جنسی میان زن و مرد

تمایلات جنسی غیرهمزمان بیشتر مناسب مردان بالای 45 سال است. گاهی اوقات، شرایطی بوجود می آید که مرد، همسر خود را به علت اینکه گیرایی جنسی کافی نداشته و مرد را به شور و هیجان نمی آورد، تحقیر و سرزنش می کند و در نهایت کشمکشی بین زوجین بوجود می آید که موجب کم رنگ شدن عشق و محبت بین آنها می گردد. در این حالت، در مبارزه و قدرت جنسی، مرد برنده دعوای لفظی بوده است، اما از تجربه یک رابطه جنسی خوب و لذت بخش محروم می ماند.

رابطه جنسی در دوران پیری

زمانی که زوجین شروع به کاهش دفعات تکرار رابطه جنسی خود می کنند، بویژه در سنین پنجاه سالگی و بالاتر، تصمیم آن بر عهده مرد است و در واقع مرد ابتدا نظر خود را در این رابطه ابراز کرده است. شاید وقوع این اتفاق بعلت پایین آمدن اعتماد به نفس مرد در تحریک جنسی همسر، گیرایی جنسی و غیره باشد. گاهی اوقات مردان می پذیرند که غیر همزمانی در مقاربت جنسی بیشتر به نفع خانم ها خواهد بود و مردان نیز می تواند تا سنین 50، 60 و 70 نیز گیرایی جنسی داشته و با همسر خود رابطه جنسی برقرار کنند.

رابطه زناشویی

خانم ها و آقایان، زوج هایی که مقاربت جنسی و سکس را یک کار مشترک و تیمی می دانند، هیچگاه از رابطه جنسی با یکدیگر خسته نمی شوند و کمتر به نشان دادن قدرت جنسی خود به یکدیگر فکر می کنند. آنها بر این باورند که طرفین باید به یک میزان از وجود یکدیگر لذت جنسی کافی را ببرند. زمانی که آنها این تفکر را با خود بهمراه داشته باشند، حقوق یکدیگر را در این زمینه رعایت کنند و به انتخاب های یکدیگر احترام بگذارند،  هیچ گاه درگیر قدرت نمایی جنسی نخواهند شد و سال های سال با خوبی و خوشی کنار هم زندگی خواهند کرد.

 

منبع:

https://www.psychologytoday.com

حدیث بختیاری

دکتر ندا فرزانه

دکتر ندا فرزانه

روانپزشک و رواندرمانگر 

 

 

[divider]

کلینیک فوق تخصصی مشاوره آلومینا


بزرگترین گروه فوق تخصصی پزشکان مغز و اعصاب و متخصصین روانپزشکی در ایران

 

شاید دیگر کمتر کسی اطلاع نداشته باشد که در مجموعه بزرگ پزشکان جایروس بهترین فوق تخصص های مغز و اعصاب و اعصاب و روان و برترین فارغ التحصیلان آمریکا،اسپانیا و آلمان حضور دارند و خدمات مغزواعصاب و روان که در این مجموعه ارائه می شود با کیفیت ترین در تمام ایران است!

کادر درمانی جایروس از لحاظ تخصصی در حیطه های اعصاب، در تمام کشور بی نظیر است


شماره تماس های نوبت گیری سریع

مشاوره های تلفنی و ویزیت آنلاین ویدئویی نیز ارائه می شود.

واحد مغز و اعصاب و روان ☎ 22616377_021

 واحد ویزیت متخصص اختلالات خواب و نوبت انجام تست خواب ☎ 02122648627

واحد مشاوره و روانشناسی  ☎ 22636863_021


درمان بی خوابی در منزل بدون دارو

 

اگر بی خوابی دارید، علاوه بر خدمات حضوری در کلینیک، میتوانید با تهیه دوره جامع درمان بیخوابی که توسط دکتر مصطفی امیری فلوشیپ اختلالات خواب تهیه شده است، بی خوابی تان را بدون دارو و در منزل درمان کنید.

درمان بی خوابی بدون دارو با ۱۱۳ روش علمی و خانگی (برای شروع، اینجا کلیک کنید)


درمان افسردگی بدون دارو آنلاین

اگر دچار افسردگی هستید یا میخواهید احساس شادی و لذت را در زندگی تان تقویت کنید، میتوانید بصورت حضوری توسط متخصصین روانپزشکی یا روانشناسان مجموعه جایروس ویزیت شوید و علاوه بر خدمات حضوری، میتوانید با تهیه دوره آنلاین درمان افسردگی در خانه که توسط مجموعه پزشکان جایروس تهیه شده است، افسردگی تان را در منزل و بدون دارو درمان کنید (برای دیدن ویدئو معرفی دوره، کلیک کنید)

درمان افسردگی در منزل بدون دارو (برای شروع، اینجا کلیک کنید)

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *