مزایای مزونیدلینگ | تلفیق دو درمان مزوتراپی و میکرونیدلینگ

همه چیز درباره مزایای مزونیدلینگ‫

درمان های زیبایی تزریقی اغلب به عنوان خط مقدم درمان های بازسازی و جوانسازی صورت در نظر گرفته می شوند. اما در حالی که ممکن است همه آنها بدون اینکه زیر تیغ جراحی قرار بگیرید نتایج فوری ایجاد کنند، اما کیفیت پوست اغلب در این روش ها نادیده گرفته می شود. حقیقت این است که وقتی نوبت به ایجاد تفاوت مشهود در چهره شما می رسد، مراقبت از پوست با کیفیت هر روز بر محصولات تزریقی برتری دارد. این در مورد تحریک تغییر در سلول های پوست شما برای ترغیب و هموار کردن راه برای پوستی بهتر که یکی از مزایای مزونیدلینگ صورت است صدق می کند.

در واقع، کلمه مزونیدلینگ از ترکیب دو کلمه مزو و نیدلینگ تشکیل شده است. همین موضوع نشان می‌ دهد که این روش یکی از روش‌ های ترکیبی برای جوانسازی پوست است. مزونیدلینگ ترکیبی از روش‌ های مزوتراپی و میکرونیدلینگ است که هر دو از روش‌ های متداول پزشکی در حوزه پوست و مو هستند. در این روش، کوکتل‌ های مزوتراپی از طریق سوزن‌ های میکرونیدلینگ وارد پوست می‌ شوند و با نفوذ به بافت‌ های آسیب‌ دیده آنها را درمان می‌ کنند.

درباره مزونیدلینگ بیشتر بدانید!

 

تفاوت بین میکرونیدلینگ و مزونیدلینگ چیست؟

مزونیدلینگ چیست؟

میکرو و مزو نیدلینگ، در حالی که درمان ‌های کمی متفاوت از یکدیگر هستند، اما هر دو باعث تغییرات سریع می ‌شوند. با ایجاد زخم های بسیار ریز، واکنشی در بدن فعال می شود که موجب افزایش تولید کلاژن و الاستین می شود.

در میکرونیدلینگ از سوزن های بسیار نازک برای ایجاد سوراخ های بسیار ریز استفاده می شود. اگرچه آنها بسیار کوچک هستند، اما به اندازه کافی قابل توجه هستند که توانایی های طبیعی پوست ما را در ترمیم زخم ها فعال کنند.

مزونیدلینگ با هدف تسهیل مسیر جذب مستقیم ‌تر برای محصولات مراقبت از پوست، زخم‌ های حاصل از سوراخ های فوق‌ الذکر را ایجاد می ‌کند. سپس یک کوکتل سفارشی مراقبت از پوست اعمال شده یا تزریق شده دقیقاً در جایی که بیشتر به آن نیاز است در پوست تزریق می شود.

تفاوت اصلی این دو درمان در است. عمق نفوذ سوزن میکرونیدلینگ عمیق ‌تر است و واکنش لایه ‌های زیرین پوست را تحریک می ‌کند. از طرف دیگر، مزونیدلینگ با استفاده از یک قلم مخصوص انجام می شود که به اندازه سوزن های میکرونیدلینگ به داخل پوست نفوذ نمی کند. اگرچه سوراخ ‌ها کم‌ عمق ‌تر هستند، اما به محصولات اعمال‌ شده اجازه می‌ دهند تا از لایه‌ های سطحی پوست عبور کرده و عمیق ‌تر جذب پوست شوند و این امکان را به وجود می ‌آورد که تغییرات حاصل شود.

به طور خلاصه، میکرونیدلینگ با ایجاد زخم‌ های عمیق ‌تر برای تسهیل پاسخ طبیعی بدن عمل می ‌کند، در حالی که محرک اصلی مزونیدلینگ مراقبت از پوست است که زخم‌ های کم عمق‌ تر به سادگی مسیر مستقیم ‌تری برای جذب ایجاد می‌ کنند.

 

مزایای مزونیدلینگ‫ چیست؟

مزایای مزونیدلینگ صورت

همانطور که اشاره کردیم مزونیدلینگ از ترکیب دو درمان مزوتراپی و میکرونیدلینگ حاصل می گردد که هر دو روش درمانی در تحریک تولید طبیعی کلاژن و الاستین بسیار موثر هستند. از دست دادن کلاژن که اغلب با روند پیری همراه است منجر به افتادگی، از دست دادن شادابی و چروک شدن پوست می ‌شود. با افزایش سن، تولید الاستین پوست ما نیز کاهش می ‌یابد و باعث از بین رفتن حالت و فرم پوست می ‌شود.

با افزایش تولید این پروتئین های مهم ضد پیری، مزونیدلینگ قادر است:

  • ظاهر خطوط و چین و چروک را کاهش دهد.
  • حالت پری و لطافت را به پوست برگرداند.
  • افتادگی پوست را رفع کند.
  • توانایی پوست برای حفظ فرم خود را بازیابی کند.
  • به بازگرداندن درخشندگی و شادابی به پوست کمک کند.

این روش درمانی معمولاً مورد علاقه کسانی است که خواهان دوران نقاهت کوتاه و در عین حال نتایج قابل توجه هستند. بر خلاف سایر درمان های مراقبت از پوست که نتایج قابل مقایسه ای را به همراه دارند، مزونیدلینگ کمتر تهاجمی هستند.

در واقع، راز دستیابی به یک چهره عالی چیز پیچیده و غیرممکنی نیست. با ایجاد سوراخ‌ های ریز و کنترل‌ شده طی فرایند مزونیدلینگ، پوست روشن ‌تر، سفت‌ تر و صاف ‌تر می شود، منافذ و میزان چین و چروک کاهش می یابند و تونی یکنواخت در پوست ایجاد می شود.

یکی دیگر از مزایای مزو نیدلینگ ، اجزای محصولات مراقبت از پوست در کوکتل مزونیدلینگ، آن را به درمانی مناسب برای مقابله با مشکلات پیچیده تر تبدیل می کند. در حالی که مزونیدلینگ نتایج مشابهی با میکرونیدلینگ دارد، قادر به برطرف نمودن مشکلات خاص پوستی است.

مطلب مرتبط: مزایای مزونیدلینگ مو

مشکلات ریشه ‌دار پوست، مانند کم‌ آبی، بهتر است از طریق استفاده یا تزریق ترکیبات مراقبت از پوست حاوی ویتامین و مواد معدنی برطرف شود. این بدان معنی است که مزونیدلینگ همچنین راه حل مناسبی برای نواحی دارای لک مانند تیرگی زیر چشم است که از مزایای مزونیدلینگ دور چشم به شمار می رود، زیرا یک کوکتل سفارشی را می توان در نواحی خاصی برای صاف کردن پوست استفاده کرد.

 

چرا فواید مزو نیدلینگ نتایجی باورنکردنی در بر دارد؟

عکس مزونیدلینگ

نکته کلیدی در اینجا در پاسخ به بهبود زخم است. به طور خاص، پاسخ به بهبود زخم یک مرحله 4 قسمتی است:

فاز 1. هموتاز (1 تا 10 دقیقه)

فاز 1 تقریباً بلافاصله اتفاق می افتد. همانطور که ما کوکتل را روی پوست می ‌چرخانیم، پلاکت ‌ها فوراً آزاد می ‌شوند تا جریان خون را متوقف کنند و زخم را موقتاً ببندند.

فاز 2. مرحله التهاب (1 تا 3 روز به بالا)

در طول مرحله التهاب، ما پاسخ طبیعی بدن را برای بهبود زخم تحریک می کنیم. قرمزی و گرما را می توان در حالی که باکتری ها و مواد زائد از روی پوست پاک می شوند احساس کرد. پلاکت ها برای جلوگیری از خونریزی بیشتر تشکیل می شوند و همچنین فاکتورهای رشد را آزاد می کنند که برای القای کلاژن حیاتی است. پوسته پوسته شدن خشک را می توان در این مرحله تجربه کرد.

فاز 3. مرحله تکثیر (3 تا 10 روز به بالا)

در این مرحله، بدن رگ‌ های خونی جدید تشکیل می‌ دهد، فیبروبلاست ‌ها و کراتینوسیت‌ های جدید به تکثیر ادامه می ‌دهند. کلاژن جدید تولید می شود و با تشکیل بافت جدید رسوب می کند.

فاز 4. مرحله بلوغ / بازسازی (28 روز تا 2 سال به بالا)

در طی بلوغ و بازسازی، کلاژن و الاستین جدید در پیوندهای عرضی جدید و محکم تشکیل می ‌شود و سلول ‌هایی که دیگر مورد نیاز نیستند حذف می شود و درم (لایه ضخیم ‌تر داخلی پوست) پرتری ایجاد می ‌کنند، بافت اسکار صاف می‌ شود و لایه اپیدرم (سطح بیرونی پوست) سفت ‌تر می‌ شود.

 

ماندگاری مزونیدلینگ

عکس قبل و بعد مزونیدلینگ‫

پتانسیل ماندگاری مزونیدلینگ به پاسخ پوست هر فرد به درمان بستگی دارد، اما ما توصیه می کنیم اثرات آن را با دوره های منظم حفظ کنید. ما پیشنهاد می کنیم حداقل یک دوره 2 ماهه را قبل از شروع دوره جدید درمان فاصله بیاندازید – در عین حال ممکن است متوجه شوید که نتایج بسیار طولانی تر باقی می مانند.

ما یک دوره درمان 4 جلسه ای را با فاصله 6 تا 8 هفته برای حصول بهترین نتیجه توصیه می کنیم. با این حال، مزونیدلینگ یک واکنش فوری را تحریک می کند. با شروع فرآیند بهبود زخم، متوجه خواهید شد که پوست تان در روزها و هفته های پس از درمان همچنان در حال بهبودی است.

 

آمادگی های لازم برای مزونیدلینگ

معجزه مزونیدلینگ

قبل از درمان، درمانگران مطمئن خواهند شد که پوست به طور مناسبی آماده شده است. این شامل استفاده از کرم بی حس کننده برای اطمینان از یک فرایند بدون درد است، اما این مرحله همیشه ضروری نیست و بسته به تشخیص درمانگر دارد. انجام مزو نیدلینگ به این معنی است که با زمان بهبودی کمتر از 24 تا 48 ساعت می توانید روال عادی زندگی خود را بدون هیچ وقفه ای ادامه دهید.

ما یک دوره درمان 4 جلسه ای را با فاصله 6 تا 8 هفته برای حصول بهترین نتیجه توصیه می کنیم. با این حال، مزونیدلینگ یک واکنش فوری را تحریک می کند. با شروع فرآیند بهبود زخم، متوجه خواهید شد که پوست تان در روزها و هفته های پس از درمان همچنان در حال بهبودی است.

 

آیا برای درمان آماده اید؟

آیا مزونیدلینگ برای لک صورت خوبه ؟

اگر با مشکلات سطح پوست مانند جای جوش، تون و بافت دست و پنجه نرم می کنید یا اگر پوست تان به طور مزمن کم آب شده یا رنگ چهره تان علائم پیشرفته پیری مانند افتادگی و پف را نشان می دهد، مزونیدلینگ بهترین درمان برای شما است.

معجزه مزونیدلینگ تغییرات چشمگیری را در پوست ایجاد می‌ کند و راه را برای داشتن پوستی شاداب تر هموار می ‌کند.

چنانچه به دنبال یک مرکز زیبایی خوب در تهران به شما مرکز زیبایی خودمان را معرفی می کنیم.

مفتخریم اعلام کنیم مرکز زیبایی ما واقع در محدوده شمال تهران (شریعتی ، قلهک ، زرگنده ، دروس ، ظفر ، کدویی ، میرداماد ، تجریش ، فرمانیه ، پاسداران)، کلیه خدمات زیبایی و لیزر را با نازل ترین قیمت ، توسط مجرب ترین متخصصان انجام می دهد.

شما می توانید جهت کسب اطلاعات بیشتر ، مشاوره و همچنین اخذ نوبت از مرکز زیبایی ما به صفحه تماس با ما مراجعه کنید.


شاد و سلامت باشید.

تحقیق و ترجمه: مینو زرفش

منبع: victoriancosmetic5thavenue


بزرگترین گروه فوق تخصصی پزشکان مغز و اعصاب و متخصصین روانپزشکی در ایران

 

شاید دیگر کمتر کسی اطلاع نداشته باشد که در مجموعه بزرگ پزشکان جایروس بهترین فوق تخصص های مغز و اعصاب و اعصاب و روان و برترین فارغ التحصیلان آمریکا،اسپانیا و آلمان حضور دارند و خدمات مغزواعصاب و روان که در این مجموعه ارائه می شود با کیفیت ترین در تمام ایران است!

کادر درمانی جایروس از لحاظ تخصصی در حیطه های اعصاب، در تمام کشور بی نظیر است


شماره تماس های نوبت گیری سریع

مشاوره های تلفنی و ویزیت آنلاین ویدئویی نیز ارائه می شود.

واحد مغز و اعصاب و روان ☎ 22616377_021

 واحد ویزیت متخصص اختلالات خواب و نوبت انجام تست خواب ☎ 02122648627

واحد مشاوره و روانشناسی  ☎ 22636863_021


درمان بی خوابی در منزل بدون دارو

 

اگر بی خوابی دارید، علاوه بر خدمات حضوری در کلینیک، میتوانید با تهیه دوره جامع درمان بیخوابی که توسط دکتر مصطفی امیری فلوشیپ اختلالات خواب تهیه شده است، بی خوابی تان را بدون دارو و در منزل درمان کنید.

درمان بی خوابی بدون دارو با ۱۱۳ روش علمی و خانگی (برای شروع، اینجا کلیک کنید)


درمان افسردگی بدون دارو آنلاین

اگر دچار افسردگی هستید یا میخواهید احساس شادی و لذت را در زندگی تان تقویت کنید، میتوانید بصورت حضوری توسط متخصصین روانپزشکی یا روانشناسان مجموعه جایروس ویزیت شوید و علاوه بر خدمات حضوری، میتوانید با تهیه دوره آنلاین درمان افسردگی در خانه که توسط مجموعه پزشکان جایروس تهیه شده است، افسردگی تان را در منزل و بدون دارو درمان کنید (برای دیدن ویدئو معرفی دوره، کلیک کنید)

درمان افسردگی در منزل بدون دارو (برای شروع، اینجا کلیک کنید)

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *