مزایای بازیگوشی و بازی در بزرگسالی

 

جلیقه نجات برای غرق‌شدگان در جدیت

 

بازی

تصور بازی و شیطنت برای یک فرد بزرگسال، چه جوان و چه سالمند، مثلا 30 ساله یا 60 ساله کمی دور از ذهن است. درست است که بازی‌ها، متناسب با هر سنی تفاوت می­کنند اما کلیشه‌های اجتماعی وجود دارند که بازیگوشی را محدود و متعلق به دنیای کودکی و نهایتاَ نوجوانی می­داند.

فرهنگی که شیطنت را برای مسن‌ترها نوعی سبک‌سری و سطحی بودن می­داند در واقع نوعی از تبعیض را  علیه آنان روا می‌دارد. این تبعیض تقریباَ در سرتاسرجهان البته با شدت و ضعف متفاوت وجود دارد. تبعیضی که از آن با عنوان  تبعیض سنی (ageism) یاد می‌شود.

 

این درحالیست که تحقیقات علمی در این زمینه نشان می­دهد بازی و بازیگوشی دربزرگسالان با رشد و پیری سالم‌تردر آنان همراه است. یعنی هرچه بزرگسالان جوان و سالمند جنبه‌های بیشتری از بازی، شوخی و شیطنت داشته باشند سلامت روانی و جسمی آنان نیز بیشتر است.

 

بازی نقش مهمی در افزایش سلامت و بالندگی روابط اجتماعی و صمیمانه در بزرگسالان دارد در حین بازی افراد دور هم جمع و به هم نزدیک‌تر می­شوند و حتی در قالب آن می‌توانند مشکلاتشان با یکدیگر را حل کنند. بازیگوشی و شیطنت در روابط صمیمانه‌تر و زناشویی (از آشنایی اولیه گرفته تا شکل‌گیری تعهد بلندمدت) نیز اهمیت زیادی دارد. مثلاَ بازیگوشی در ایجاد  جذابیت و کشش اولیه، غلبه بر خجالت، برانگیختن هیجان در مواقع کسالت‌بار و کم کردن تنش به هنگام اختلافات زناشویی تأثیرات مثبتی دارد.

 

در محیط‌های کاری و شغلی نیز بازی می‌تواند باعث افزایش تولید، کاهش خستگی و تنش، افزایش هماهنگی در کار تیمی و همچنین کاهش اضطراب  و ترس از تکنولوژی‌های جدید شود.

 

اگر یک برآورد نسبی از میزان بازیگوشی در خودتان نیاز دارید می‌توانید فکر کنید که توسط  خودتان و دیگران  به چه میزان با این صفات توصیف می‌شوید: شادمان، شوخ، شیطان، بانمک، سربه هوا، جوک، دلقک، مسخره، خندان و …

 


بزرگترین گروه فوق تخصصی پزشکان مغز و اعصاب و متخصصین روانپزشکی در ایران

 

شاید دیگر کمتر کسی اطلاع نداشته باشد که در مجموعه بزرگ پزشکان جایروس بهترین فوق تخصص های مغز و اعصاب و اعصاب و روان و برترین فارغ التحصیلان آمریکا،اسپانیا و آلمان حضور دارند و خدمات مغزواعصاب و روان که در این مجموعه ارائه می شود با کیفیت ترین در تمام ایران است!

کادر درمانی جایروس از لحاظ تخصصی در حیطه های اعصاب، در تمام کشور بی نظیر است


شماره تماس های نوبت گیری سریع

مشاوره های تلفنی و ویزیت آنلاین ویدئویی نیز ارائه می شود.

واحد مغز و اعصاب و روان ☎ 22616377_021

 واحد ویزیت متخصص اختلالات خواب و نوبت انجام تست خواب ☎ 02122648627

واحد مشاوره و روانشناسی  ☎ 22636863_021


درمان بی خوابی در منزل بدون دارو

 

اگر بی خوابی دارید، علاوه بر خدمات حضوری در کلینیک، میتوانید با تهیه دوره جامع درمان بیخوابی که توسط دکتر مصطفی امیری فلوشیپ اختلالات خواب تهیه شده است، بی خوابی تان را بدون دارو و در منزل درمان کنید.

درمان بی خوابی بدون دارو با ۱۱۳ روش علمی و خانگی (برای شروع، اینجا کلیک کنید)


درمان افسردگی بدون دارو آنلاین

اگر دچار افسردگی هستید یا میخواهید احساس شادی و لذت را در زندگی تان تقویت کنید، میتوانید بصورت حضوری توسط متخصصین روانپزشکی یا روانشناسان مجموعه جایروس ویزیت شوید و علاوه بر خدمات حضوری، میتوانید با تهیه دوره آنلاین درمان افسردگی در خانه که توسط مجموعه پزشکان جایروس تهیه شده است، افسردگی تان را در منزل و بدون دارو درمان کنید (برای دیدن ویدئو معرفی دوره، کلیک کنید)

درمان افسردگی در منزل بدون دارو (برای شروع، اینجا کلیک کنید)

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *