مرگ های ناگهانی بر اثر ایست قلبی

علائم هشدار دهنده ی حمله ی قلبی

ایست ناگهانی قلب با حملات قلبی متفاوت است .

یک فرد سالم در دوران جوانی خود و یا یک ورزشکار با احتمال خیلی کمی ممکن است به مشکلات قلبی مبتلا شود و یا به علت انها جان خود را از دست بدهد ولی هنوز هم مرگ به دلیل ایست قلبی به عنوان خبری دست اول در روزنانه ها چاپ میشود .نرخ مرگ و میر بر اثر ایست قلبی در مردهای زیر 35 سال از بین 1 نفر در بین 100 هزار نفر تا 1 نفر در بین 300 هزار نفر متفاوت است .

مرذم همیشه به پیشگیری از این حملات فکر میکنند و سعی میکنند عوامل خطرزا و امکان سالم ماندن پس از این حمله را ارزیابی نمایند .

درصورتی که فرد در عرض یک دقیقه به مراکز پزشکی برده شود میتوان با دستگاه دفیبریلاتور وی را نجات داد .

ایست قلبی ناگهانی چیست ؟

زمانی که خبر ناگهانی مرگ یک فرد را میشنوید ممکن است ابتدا به حمله قلبی فکر کنید ولی ایست قلبی ناگهانی موردی متفاوت است .

حمله قلبی ریشه در اختلالات گردش خون وسیستم عروق قلب دارد و زمانی اتفاق می افتد که انسدادی در عروق کرونری مانع از رسیدن خون به قلب میشود و به ماهیچه های قلب اسیب میرساند .

ولی ایست قلبی به دلیل مشکل  الکتریکی در قلب است .در این زمان تپش قلب به طور ناگهانی افزایش می یابد وباعث میشود تا بطن قلب (محفظه های اصلی ان ) لرزش پیدا کنند و خون را به صورت صحیح پمپاژ نکنند .به این اختلال ریتم ,انقباض بی نظم رشته های عضلانی بطنی قلب گفته میشود و در واکنش به یک اختلال قلبی ایجاد میشود که ممکن است هرگز مشخص نشود .

فیبریلاسیون بطنی عملیات پمپاز خون را مختل کرده و چریان خون به دیگر مناطق بدن را قطع میکند .فردی که دچار ایست قلبی میشود به صورت ناگهانی هشیاری خود را از دست میدهد و ضزبان و تنفس وی قطع میشود .

در صورتی که در همان لحظه به فرد شوک داده نشود تا چند دقیقه فرد فوت خواهد کرد و به همین دلیل به این حالت مرگ ناگهانی قلبی میگویند .

رابطه ای بین حمله قلبی و مرگ ناگهانی قلبی وجود دارد زیرا حمله قلبی میتواند اختلالات الکتریکی را در قلب ایجاد کند که به ایست قلبی می انجامد .


بزرگترین گروه فوق تخصصی پزشکان مغز و اعصاب و متخصصین روانپزشکی در ایران

 

شاید دیگر کمتر کسی اطلاع نداشته باشد که در مجموعه بزرگ پزشکان جایروس بهترین فوق تخصص های مغز و اعصاب و اعصاب و روان و برترین فارغ التحصیلان آمریکا،اسپانیا و آلمان حضور دارند و خدمات مغزواعصاب و روان که در این مجموعه ارائه می شود با کیفیت ترین در تمام ایران است!

کادر درمانی جایروس از لحاظ تخصصی در حیطه های اعصاب، در تمام کشور بی نظیر است


شماره تماس های نوبت گیری سریع

مشاوره های تلفنی و ویزیت آنلاین ویدئویی نیز ارائه می شود.

واحد مغز و اعصاب و روان ☎ 22616377_021

 واحد ویزیت متخصص اختلالات خواب و نوبت انجام تست خواب ☎ 02122648627

واحد مشاوره و روانشناسی  ☎ 22636863_021


درمان بی خوابی در منزل بدون دارو

 

اگر بی خوابی دارید، علاوه بر خدمات حضوری در کلینیک، میتوانید با تهیه دوره جامع درمان بیخوابی که توسط دکتر مصطفی امیری فلوشیپ اختلالات خواب تهیه شده است، بی خوابی تان را بدون دارو و در منزل درمان کنید.

درمان بی خوابی بدون دارو با ۱۱۳ روش علمی و خانگی (برای شروع، اینجا کلیک کنید)


درمان افسردگی بدون دارو آنلاین

اگر دچار افسردگی هستید یا میخواهید احساس شادی و لذت را در زندگی تان تقویت کنید، میتوانید بصورت حضوری توسط متخصصین روانپزشکی یا روانشناسان مجموعه جایروس ویزیت شوید و علاوه بر خدمات حضوری، میتوانید با تهیه دوره آنلاین درمان افسردگی در خانه که توسط مجموعه پزشکان جایروس تهیه شده است، افسردگی تان را در منزل و بدون دارو درمان کنید (برای دیدن ویدئو معرفی دوره، کلیک کنید)

درمان افسردگی در منزل بدون دارو (برای شروع، اینجا کلیک کنید)

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *