مدیریت بیش فعالی کم توجهی در بزرگسالان

مهارت های ضروری برای مدیریت بیش فعالی کم توجهی در بزرگسالان
اکثریت بزرگسالان مبتلا به بیش فعالی کم توجهی نیاز به تنظیم نگرش دارند، دلیلش هم این است که بسیاری از آنها با عزت نفس پایین به زندگی خود نگاه می کنند.
ما می توانیم درک کنیم که چرا این اتفاق می افتد. هنگامی که شما با یک احساس مزمن ضعف و قضاوت نادرست در مورد خود زندگی می کنید، شما ممکن است که یک رفتار نادرست را به همه زندگیتان گسترش بدهید. اما این نگرش خوب نیست و بهتر است که مدیریت خود را برای رفع این اختلال تغیر دهید.
تغییر و تنظیم این نگرش شامل 2 چیز است:
بهبود اعتماد به نفس
اضافه کردن یک دیدگاه مثبت به زندگی

ADHD
بیایید با اعتماد به نفس شروع کنیم. بزرگسالان مبتلا به بیش فعالی کم توجهی عادت کرده اند که بر اینکه چه چیزی اشتباه است تمرکز کنند. تمرکزشان بر تفاوت هایی است که فکر می کنند بد است،است. ما تمرکز می کنیم بر اشتباهات و چالش ها و بعد هم می فهمیم که کار کردن بر روی آنها خیلی پیچیده است.
هیچ کس تاکنون با تمرکز بر نقاط ضعف موفق نشده است. در مورد این موضوع فکر کنید، تنها راه پیشرفت در زندگی تمرکز بر روی نقاط قوت است. تمرکز بر روی استعدادها، مهارت ها، احساسات و کارهایی که آنها را به خوبی می توانید انجام دهید و می توانید در آنها بهتر هم باشید.
اگر شما تمام وقتتان را بگذارید برای اینکه در همه موضوعات خوب باشید، هیچ وقت نمی توانید! چون وقت کافی ندارید! در عوض چه اتفاقی می افتد اگر که سعی کنید در موضوعاتی که مهارت و استعداد دارید تمرکز کنید و آنها را پرورش دهید. این موضوع کمک می کند که شما اعتماد به نفس از دست رفته تان را نیز دوباره به دست بیاورید.
موضوع دوم، تنظیم و تغییر نگرش تان در مورد چشم انداز زندگی است. این موضوع بیشتر از چیزی که به نظر می آید مهم و حیاتی است. برای یک بزرگسال مبتلا به کم توجهی خیلی ساده است که به یک متفکر منفی باف تبدیل شود! تفکر منفی روی مسایل بد، همه چیز را در در زندگی تحت تاثیر قرار می دهد. در حقیقت راه های زیادی برای کسب تفکر مثبت در مورد خود وجود دارد، یکی از آنها این است که سعی کنید از خودتان به تنهایی مراقبت کنید.
هنگامی که شما دچار استرس و یا اینکه نگران هستید، تنفس تان کم عمق می شود، ضربان قلب تان افزایش می یابد و عضلات تان منقبض می شود. ذهن تان بر بدنتان تاثیر می گذارد. و در این هنگام بسیار سخت است که ذهن مثبت گرایی داشته باشید با بدنی پر از تنش!
هنگامی که شما آرام و ریلکس هستید تنفس شما عمیق تر می شود، ضربان قلب تان کاهش میابد و عضلاتتان نیز شل می شود، در این هنگام بسیار راحت تر است که به چیزهای مثبت فکر کنید. پس برای تبدیل شدن به آدمی که فکر مثبت دارد، نیاز است که بدنتان نیز در حال آرامش باشد و بتواند به تنهایی از خودش مراقبت کند.
هنگامی که شما اعتماد به نفس داشته باشید و به جنبه های مثبت زندگی نگاه کنید خیلی راحتتر می توانید بیش فعالی کم توجهی را مدیریت کنید و زندگی برایتان لذت بخش تر می شود.

.

.


اگر به دنبالی راهی برای افزایش هوش و حافظه و بهبود عملکرد مغزتان هستید، دوره تقویت هوش و تقویت حافظه دکتر مصطفی امیری را از دست ندهید.

تقویت هوش


 

.فاطمه امیری

فاطمه امیری – کارشناس ارشد روانشناسی بالینی و نوروتراپیست


بزرگترین گروه فوق تخصصی پزشکان مغز و اعصاب و متخصصین روانپزشکی در ایران

 

شاید دیگر کمتر کسی اطلاع نداشته باشد که در مجموعه بزرگ پزشکان جایروس بهترین فوق تخصص های مغز و اعصاب و اعصاب و روان و برترین فارغ التحصیلان آمریکا،اسپانیا و آلمان حضور دارند و خدمات مغزواعصاب و روان که در این مجموعه ارائه می شود با کیفیت ترین در تمام ایران است!

کادر درمانی جایروس از لحاظ تخصصی در حیطه های اعصاب، در تمام کشور بی نظیر است


شماره تماس های نوبت گیری سریع

مشاوره های تلفنی و ویزیت آنلاین ویدئویی نیز ارائه می شود.

واحد مغز و اعصاب و روان ☎ 22616377_021

 واحد ویزیت متخصص اختلالات خواب و نوبت انجام تست خواب ☎ 02122648627

واحد مشاوره و روانشناسی  ☎ 22636863_021


درمان بی خوابی در منزل بدون دارو

 

اگر بی خوابی دارید، علاوه بر خدمات حضوری در کلینیک، میتوانید با تهیه دوره جامع درمان بیخوابی که توسط دکتر مصطفی امیری فلوشیپ اختلالات خواب تهیه شده است، بی خوابی تان را بدون دارو و در منزل درمان کنید.

درمان بی خوابی بدون دارو با ۱۱۳ روش علمی و خانگی (برای شروع، اینجا کلیک کنید)


درمان افسردگی بدون دارو آنلاین

اگر دچار افسردگی هستید یا میخواهید احساس شادی و لذت را در زندگی تان تقویت کنید، میتوانید بصورت حضوری توسط متخصصین روانپزشکی یا روانشناسان مجموعه جایروس ویزیت شوید و علاوه بر خدمات حضوری، میتوانید با تهیه دوره آنلاین درمان افسردگی در خانه که توسط مجموعه پزشکان جایروس تهیه شده است، افسردگی تان را در منزل و بدون دارو درمان کنید (برای دیدن ویدئو معرفی دوره، کلیک کنید)

درمان افسردگی در منزل بدون دارو (برای شروع، اینجا کلیک کنید)

2 دیدگاه دربارهٔ «مدیریت بیش فعالی کم توجهی در بزرگسالان»

  1. سلام.من دچار یک مشکل شدم اینکه بعضی وقتها دارم یه چیزی می نویسم ولی بعد چند ساعت نگاهش می کنم یه چیز دیگه نوشتم.مثلا تاریخ 94 رو می خواستم بنویسم ولی بعدا متوجه شدم 96 نوشتم یا اینکه مفتوح رو متفوح نوشتم یا بعضی وقتها کلا نوشتن یک کلمه رو فراموش می کنم درحالی که فکر می کنم نوشتم.من دانشجوی کارشناسی ارشد هستم و بسیار تعحب می کنم از اشتباهاتم.لطفا اگه می شه بهم جواب بدید آیا من اختلال کمبود توجه دارم

    1. مریم عبداللهی روانشناس , رواندرمانگر و نوروتراپیست

      سلام
      نیاز است تا بررسی های کامل در زمینه شناختی و تمرکزی انجام گردد برای این موضوع برای خانم دکتر وهابی در کلینیک شریعتی نوبت ویزیت تهیه فرمائید.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *