علل سندرم متابولیک چیست ؟

سندرم متابولیک1

 

از علت ایجاد سندرم متابولیک، اطلاع دقیق نداریم. این سندرم یک بیماری تنها نیست، بلکه مجموعه‌ای از فاکتورهای خطر است. بنابراین احتمالا علل مختلفی دارد.

 

برخی فاکتورهای خطر ایجاد سندرم متابولیک عبارتند از :

 

مقاومت به انسولین : انسولین هورمونی است که به مصرف گلوکز و تبدیل آن به انرژی در بدن کمک می‌کند.در افراد با مقاومت به انسولین، انسولین به خوبی عمل نمی‌کند و به همین دلیل بدن با افزایش سطح گلوکز، میزان تولید انسولین را هم افزایش می‌دهد. گاهی این وضعیت منجر به دیابت می‌شود. مقاومت به انسولین ارتباط نزدیکی با افزایش وزن در ناحیه شکم دارد.

 

چاقی

 

چاقی : به خصوص چاقی شکمی با سندرم متابولیک مرتبط است.

 

سبک زندگی ناسالم : مصرف غذای با چربی بالا و نداشتن فعالیت فیزیکی کافی

 

عدم تعادل هورمونی : هورمون‌ها ممکن است دراین سندرم نقش داشته باشند، برای مثال سندرم تخمدان پلی‌کیستیک که روی باروری تاثیر می‌گذارد با اختلال هورمونی و سندرم متابولیک مرتبط است.

 

اگر برایتان تشخیص سندرم متابولیک داده شده، ممکن است مضطرب شوید. اما این را به عنوان یک زنگ بیداری در نظر بگیرید و در مورد بهبود وضعیت سلامتی خود جدی باشید. تغییرات ساده در عادات و رفتارهای کنونی شما می‌تواند از بیماری‌های جدی در آینده جلوگیری کند.

 

در صورتیکه تغییرات جدی در سبک زندگی، برای کنترل وضعیت کافی نباشد، ممکن است پزشک درمان‌های دارویی برای کنترل فشارخون، کلسترول یا قندخون به شما پیشنهاد کند.

 

دکتر سارا قربانپور

  • دکتر سارا قربانپور
  • متخصص طب داخلی و دوره غدد و متابولیسم از دانشگاه تهران

بزرگترین گروه فوق تخصصی پزشکان مغز و اعصاب و متخصصین روانپزشکی در ایران

 

شاید دیگر کمتر کسی اطلاع نداشته باشد که در مجموعه بزرگ پزشکان جایروس بهترین فوق تخصص های مغز و اعصاب و اعصاب و روان و برترین فارغ التحصیلان آمریکا،اسپانیا و آلمان حضور دارند و خدمات مغزواعصاب و روان که در این مجموعه ارائه می شود با کیفیت ترین در تمام ایران است!

کادر درمانی جایروس از لحاظ تخصصی در حیطه های اعصاب، در تمام کشور بی نظیر است


شماره تماس های نوبت گیری سریع

مشاوره های تلفنی و ویزیت آنلاین ویدئویی نیز ارائه می شود.

واحد مغز و اعصاب و روان ☎ 22616377_021

 واحد ویزیت متخصص اختلالات خواب و نوبت انجام تست خواب ☎ 02122648627

واحد مشاوره و روانشناسی  ☎ 22636863_021


درمان بی خوابی در منزل بدون دارو

 

اگر بی خوابی دارید، علاوه بر خدمات حضوری در کلینیک، میتوانید با تهیه دوره جامع درمان بیخوابی که توسط دکتر مصطفی امیری فلوشیپ اختلالات خواب تهیه شده است، بی خوابی تان را بدون دارو و در منزل درمان کنید.

درمان بی خوابی بدون دارو با ۱۱۳ روش علمی و خانگی (برای شروع، اینجا کلیک کنید)


درمان افسردگی بدون دارو آنلاین

اگر دچار افسردگی هستید یا میخواهید احساس شادی و لذت را در زندگی تان تقویت کنید، میتوانید بصورت حضوری توسط متخصصین روانپزشکی یا روانشناسان مجموعه جایروس ویزیت شوید و علاوه بر خدمات حضوری، میتوانید با تهیه دوره آنلاین درمان افسردگی در خانه که توسط مجموعه پزشکان جایروس تهیه شده است، افسردگی تان را در منزل و بدون دارو درمان کنید (برای دیدن ویدئو معرفی دوره، کلیک کنید)

درمان افسردگی در منزل بدون دارو (برای شروع، اینجا کلیک کنید)

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *