علت اصلی بیماریهای روانی کشف شد-مرکز مشاوره

علت اصلی بیماریهای روانی کشف شد

 

استرس مادران و توسعه مغزی غیرطبیعی می توانند به تولید بیماری های روانی کمک کنند

 

ارتباط  نادرست قشر پیشانی میتواند منجر به فعالیت غیرطبیعی مغز و اختلالات روانی شود این اطلاعات بر گرفته از تحقیقات موس که در زورنال نوروساینس به تازگی منتشر شده است می باشد .

نشان داده شده است موش هایی که در معرض استرس محیطی قرار گرفته اند  در مغزشان مولکولی بنام (1DISC ( Disrupted-in-Schizophrenia منجر به از بین رفتن اتصال بین قشر پیشانی و هیپوکامپ شده و در توانایی های شناختی شان اختلال ایجاد میشود.

 

ارائه خدمات تخصصی دارویی – غیردارویی اختلالات روان 

 

عملکرد مولکول DISC1 نشان دهنده یک مرکز درون سلولی فرآیندهای تکاملی است و با اختلالات شناختی در اختلالات روانپزشکی مرتبط است.

 

موش هایی که کل مغز شان با DISC1  مواجه است ، نشان داده است که عملکرد مغز درناحیه پری فرونتال ( پیش پیشانی ) – هیپوکامپ و توانایی های شناختی در طول دوره رشد و در دوران بزرگسالی، به ویژه هنگامی که با عوامل استرس زودهنگام محیط زیست مانند فعال سازی ایمنی مادران (MIA)، دچار ضعف ومختل می شود.

مغز نوزاد - علت اصلی بیماریهای روانی کشف شد-مرکز مشاوره

اگر چه علت این ناهماهنگی ها در این نواحی مغز در مجاورت این مولکول هنوز ناشناخته مانده است .

با ترکیب الکتروفیزیولوژی in vivo و نوروآنتومی با آزمایش رفتاری، ما نشان می دهیم که موش های GPFCE در سن نوزادی الگوهای غیر طبیعی فعالیت های نوسانی دارند.

میزان شلیک غیر طبیعی در PFC موش های GPFCE مربوط به تلقیح دندریتیک اسپاسترر و چگالی ستون فقرات پایین است.

علاوه بر این، اتصال طولانی مدت در شبکه های پیش پیشانی و هیپوکامپ در این سن کاهش می یابد.

بنابراین، اختلال عملکردی مغز پیش فرونتال باعث اختلالات طولانی مدت مرتبط با بیماری روانی می شود.

 

منبع

 

 

 

 

 


بزرگترین گروه فوق تخصصی پزشکان مغز و اعصاب و روان در ایران

Untitled 206x300 - علت اصلی بیماریهای روانی کشف شد-مرکز مشاوره

شاید دیگر کمتر کسی اطلاع نداشته باشد که در مجموعه بزرگ پزشکان جایروس بهترین فوق تخصص های مغز و اعصاب و اعصاب و روان و برترین فارغ التحصیلان آمریکا،اسپانیا و آلمان حضور دارند و خدمات مغزواعصاب و روان که در این مجموعه ارائه می شود با کیفیت ترین در تمام ایران است!

نقطه قوت مجموعه پزشکان جایروس نه لوستر های زیباست و نه تزییات راهرو! بلکه پزشکان و روانشناسان قوی است، کادر درمانی جایروس در تمام کشور بی نظیر است

ما از سال 1388 آغاز کردیم و اکنون گروه پزشکان جایروس با معرفی برترین کادر درمانی در مناطق مختلف تهران و شهرستان های مختلف کشور حضور دارند و در رفع مشکلات جسمی در حیطه های مغز و اعصاب و روان و ارتوپدی و توانبخشی و مشکلات روانپزشکی بزرگسالان و کودکان به شما مردم عزیز خدمت رسانی می کنند.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

error: