سوء تغذیه و سالمندان

تغذیه

تعداد زیادی از سالمندان به دلیل سوءتغذیه دچار بیماری های متفاوت میشوند و حتی ممکن است این روند از کودکی آنها اغاز شده باشد و در نهایت اثار سوء تغذیه با چالش های پیری یکی میشوند و وضعیت سالمند را وخیم تر میکنند.

چربی های موجود در غذاها باعث ابتلا به سرطان پانکراس و روده بزرگ و پروستات میشوند و فاکتور های اتروژنیک مانند افزایش فشار خون ،چربی های خونی و عدم تحمل گلوکوز از رژیم غذایی تاثیر میگیرند و نقش مهمی در ابتلا به بیماری های قلبی عروقی دارند.

بیماری های دژنراتیو مانند بیماری های قلبی عروقی و عروق مغزی، دیابت، پوکی استخوان و سرطان بیشتر از همه بر سالمندان موثر میباشد و بر اثر رژیم غذایی نامطلوب بوجود می ایند. ریزمغذی ها هم در جنگ بین رژیم غذایی و بیماری بسیار مورد توجه قرار گرفته اند زیرا نقش مهمی در بهبود سلامتی فرد و پیشگیری از ابتلا به بیماری های غیر مسری دارند. همچنین سالمندان به دلیل کاهش میزان مصرف مواد غذایی و کمبود انواع غذاهای مصرفی به مقدار کافی از ریز مغذی ها استفاده نمیکنند. قیمت بالای این مواد هم باعث میشود تا سالمندان کمتر از آنها مصرف نمایند. بنابراین سیستم ایمنی بدن این افراد ضعیف شده و به همین دلیل مرگ و میر بین آنها بیشتر است. در جوانان این حالت با دارو درمانی پس از تغییر رژیم غذایی بهبود می یابد و تحقیقات نشان میدهند که کاهش میزان فشار خون تا 6 میلی متر جیوه خطر بروز سکته قلبی را تا 40 درصد و حملات قلبی را تا 15 درصد کاهش میدهد و کاهش 10 درصدی کلسترول خون میزان ابتلا به بیماری های قلبی را تا 30 درصد کاهش خواهد داد.

تغییرات غذایی باعث تغییر میزان تاثیر عوامل خطرزا در طی زندگی میشوند و این مورد برای سالمندان خیلی پرررنگ تر است. کاهش مصرف چربی های اشباع شده و نمک که باعث کاهش فشار خون و کلسترول میشود، تاثیر زیادی بر کاهش میزان ابتلا به بیماری های قلبی عروقی دارد و مصرف میوه و سبزیجات به میزان یک تا دو بشقاب در روز میتواند خطر ابتلا به بیماری های قلبی عروقی را تا 30 درصد کاهش دهد.

[divider]

مترجم:فرحناز آل احمد

کلینیک فوق تخصصی مغز و اعصاب و روان الومینا   

[divider]

 گردآورنده: مریم عمادی

مشاور تغذیه و رژیم درمانی

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *