روان درمانی  دربرابر  دارودرمانی

 

درمان  افسردگی، اضطراب و سایر بیماریهای روانی

 

درمان رواندرمانی

 

امروزه، انتخاب بین دارو درمانی و روان درمانی در درمان بیماریهای روحی به چالشی اساسی برای افراد تبدیل شده است.

 

برخی از بیماران به دلیل تاثیر و عوارض جانبی داروها در انتخاب آن دچار شک و تردید می شوند. به عبارت دیگر، ممکن است داروها بر روی شناخت آنها از اطراف و هویت فردیشان اثر منفی بگذارد. از سوی دیگر اعتیاد آوری آنها مورد سوال است. بحث دیگر، امکان باز گشت بیماری پس از قطع مصرف دارو است.

 

از سوی دیگر، روان درمانی نیاز به صرف هزینه و زمان دارد که بسیاری از بیمه ها آن را تحت پوشش نمی گیرند؛ که این مسئله به دغدغه افراد تبدیل شده و آنها را به سوی درمان دارویی ترغیب می کند.

 

موضوع اساسی دیگر “وجود مدرک” است. در خصوص تاثیرات دارو در تسکین دهی و درمان بیماریهای روحی مدارک ثبت شده و قابل استناد زیادی موجود است، ولیکن تاثیرات روان درمانی را نمی توان به صورت همه جانبه ثبت و ضبط کرد. حتی می توان ادعا کرد که روان درمانی در بسیاری از موارد موثر تر از دارو درمانی است، اما مدرک قابل استناد وجود ندارد.

 

جمع بندی: روان درمانی و دارو درمانی، هر دو در درمان و غلبه بر افسردگی ، اضطراب و دیگر بیماریهای روانی موثر هستند. توصیه می شود که هر دو نوع درمان به صورت همزمان استفاده شوند تا نتایج مطلوب تری به دست آید.

 


بزرگترین گروه فوق تخصصی پزشکان مغز و اعصاب و متخصصین روانپزشکی در ایران

 

شاید دیگر کمتر کسی اطلاع نداشته باشد که در مجموعه بزرگ پزشکان جایروس بهترین فوق تخصص های مغز و اعصاب و اعصاب و روان و برترین فارغ التحصیلان آمریکا،اسپانیا و آلمان حضور دارند و خدمات مغزواعصاب و روان که در این مجموعه ارائه می شود با کیفیت ترین در تمام ایران است!

کادر درمانی جایروس از لحاظ تخصصی در حیطه های اعصاب، در تمام کشور بی نظیر است


شماره تماس های نوبت گیری سریع

مشاوره های تلفنی و ویزیت آنلاین ویدئویی نیز ارائه می شود.

واحد مغز و اعصاب و روان ☎ 22616377_021

 واحد ویزیت متخصص اختلالات خواب و نوبت انجام تست خواب ☎ 02122648627

واحد مشاوره و روانشناسی  ☎ 22636863_021


درمان بی خوابی در منزل بدون دارو

 

اگر بی خوابی دارید، علاوه بر خدمات حضوری در کلینیک، میتوانید با تهیه دوره جامع درمان بیخوابی که توسط دکتر مصطفی امیری فلوشیپ اختلالات خواب تهیه شده است، بی خوابی تان را بدون دارو و در منزل درمان کنید.

درمان بی خوابی بدون دارو با ۱۱۳ روش علمی و خانگی (برای شروع، اینجا کلیک کنید)


درمان افسردگی بدون دارو آنلاین

اگر دچار افسردگی هستید یا میخواهید احساس شادی و لذت را در زندگی تان تقویت کنید، میتوانید بصورت حضوری توسط متخصصین روانپزشکی یا روانشناسان مجموعه جایروس ویزیت شوید و علاوه بر خدمات حضوری، میتوانید با تهیه دوره آنلاین درمان افسردگی در خانه که توسط مجموعه پزشکان جایروس تهیه شده است، افسردگی تان را در منزل و بدون دارو درمان کنید (برای دیدن ویدئو معرفی دوره، کلیک کنید)

درمان افسردگی در منزل بدون دارو (برای شروع، اینجا کلیک کنید)

2 دیدگاه دربارهٔ «روان درمانی  دربرابر  دارودرمانی»

  1. سایت خوب و جامعی دارید.تبریکمی گم.تا حالا غیر از پست های خانم دکتر مهدوی در فیس بوک ،سایت دیگری من رو برای مطالعه متوقف نکرده بود.
    موفق باشید.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *