راهکارهای طبیعی برای مقابله با بوی بد دهان

بوی بد دهان یکی از مشکلات عمده ی گروه وسیعی از آدمهاست،  باکتریهای موجود در روی زبان و لابه لای دندانها یکی از دلایل بوی بد دهان می باشد.

در اینجا راه کارهایی ساده برای مقابله با بوی بد دهان ارائه می شود:

جویدن برگ نعناع: برگ نعناع حاوی کلروفیل است و می تواند احساس تازگی و بوی خوب به نفس شما بدهد.

راهکارهای مقابله با بوی بد دهان

♦ غرغره با آب نمک: آب نمک می تواند باکتریها و ذرات غذای موجود در دهان را پاک کند.یک قاشق چایخوری نمک را به آب ولرم اضافه کنید  و هم بزنید و دهان خود را با آن بشویید، اینکار به سالم نگه داشتن دهان کمک می کند.

راهکارهای مقابله با بوی بد دهان

♦مسواک با سودا( جوش شیرین): جوش شیرین حاوی پراکسید هیدروژن است که می تواند اسید موجود در دهان را خنثی کند. اسید  محیط مناسبی برای رشد باکتری در دهان فراهم می کنند.

راهکارهای مقابله با بوی بد دهان

♦ خوردن سیب:  سیب یک مسواک طبیعی محسوب می شود که می تواند انواع  زیادی از باکتری های موجود در دهان را که باعث بوی بد دهان می شود از بین ببرد. وقتی سیب می خورید آن را خوب بجوید.

 راهکارهای مقابله با بوی بد دهان

♦ ماست: ماست بوی بد نفس ناشی از نان را از بین می برد، مصرف ماست به طور منظم 30 تا 45 روز روشی بسیار موثر در درمان بوی بد دهان می باشد.

راهکارهای مقابله با بوی بد دهان

♦ نوشیدن آب به مقدار زیاد:خشکی دهان به شکل گیری زیاد باکتری در دهان کمک می کند، بنابراین روزی باید حداقل 8 لیوان آب بنوشید تا آب کافی برای دفع سموم بدن محیا باشد،حتماً نوشیدن آب به مقدار لازم  را به برنامه خود  اضافه کنید.

راهکارهای مقابله با بوی بد دهان

♦ جویدن چریش(neem): این برگ ها خاصیت ضد باکتریایی و ضد قارچی دارند، اکر می توانید طعم و مزه ی بد آن را تحمل کنید روش خیلی خوبی برای جلوگیری از بوی بد دهان است.

راهکارهای مقابله با بوی بد دهان

♦ هل: اگر نمی توانید مزه ی برگ های چریش را تحمل کنید، با جویدن دانه های هل می توانید از بوی بد دهان خلاص شوید و باکتریهای موجود در درهان را از بین ببرید و احساس تازگی به نفس خود بدهید.

راهکارهای مقابله با بوی بد دهان

منبع:

way2care

0 0 votes
امتیاز دهی به این نوشته

بزرگترین گروه فوق تخصصی پزشکان مغز و اعصاب و متخصصین روانپزشکی در ایران

 

شاید دیگر کمتر کسی اطلاع نداشته باشد که در مجموعه بزرگ پزشکان جایروس بهترین فوق تخصص های مغز و اعصاب و اعصاب و روان و برترین فارغ التحصیلان آمریکا،اسپانیا و آلمان حضور دارند و خدمات مغزواعصاب و روان که در این مجموعه ارائه می شود با کیفیت ترین در تمام ایران است!

کادر درمانی جایروس از لحاظ تخصصی در حیطه های اعصاب، در تمام کشور بی نظیر است


شماره تماس های نوبت گیری سریع

مشاوره های تلفنی و ویزیت آنلاین ویدئویی نیز ارائه می شود.

واحد مغز و اعصاب و روان ☎ 22616377_021 ☎

واحد انجام تست خواب ☎ 02122639401 ☎

 واحد ویزیت متخصص اختلالات خواب ☎ 02122648627 ☎

واحد مشاوره و روانشناسی  ☎ 22636863_021 ☎

 واحد مغز و اعصاب و روان غرب تهران (آزادی) ☎ 02166158469 ☎


درمان بی خوابی بدون دارو

 

اگر بی خوابی دارید، علاوه بر خدمات حضوری در کلینیک، میتوانید با تهیه دوره جامع درمان بیخوابی که توسط دکتر مصطفی امیری فلوشیپ اختلالات خواب تهیه شده است، بی خوابی تان را بدون دارو و در منزل درمان کنید.

درمان بی خوابی بدون دارو با ۱۱۳ روش علمی و خانگی (برای شروع، اینجا کلیک کنید)


درمان افسردگی

اگر دچار افسردگی هستید یا میخواهید احساس شادی و لذت را در زندگی تان تقویت کنید، میتوانید بصورت حضوری توسط متخصصین روانپزشکی یا روانشناسان مجموعه جایروس ویزیت شوید و علاوه بر خدمات حضوری، میتوانید با تهیه دوره آنلاین درمان افسردگی در خانه که توسط مجموعه پزشکان جایروس تهیه شده است، افسردگی تان را در منزل و بدون دارو درمان کنید (برای دیدن ویدئو معرفی دوره، کلیک کنید)

درمان افسردگی در منزل بدون دارو (برای شروع، اینجا کلیک کنید)

عضویت
Notify of
guest

2 نظرات
Inline Feedbacks
View all comments
سودابه

باسلام برا بوی دهانم دنبال یه کلینیک هستم که فقط مخصوص بوی دهان باشه وتضمین بکنه بوی بددهانم رو ازبین میبره . چون باوجودیکه مسواک میزنم وحتی بعد غذاخوردنم باز دهانم بومیده.. واصلا نمیتونم درجمع صحبت کنم بواسطه بوی بد دهانم مجبورم همیشه سکوت کنم.لطفا کمکم کنید ممنون

2
0
نظر دارید؟ سوالی دارید؟x