راهکارهای طبیعی برای مقابله با بوی بد دهان

بوی بد دهان یکی از مشکلات عمده ی گروه وسیعی از آدمهاست،  باکتریهای موجود در روی زبان و لابه لای دندانها یکی از دلایل بوی بد دهان می باشد.

در اینجا راه کارهایی ساده برای مقابله با بوی بد دهان ارائه می شود:

جویدن برگ نعناع: برگ نعناع حاوی کلروفیل است و می تواند احساس تازگی و بوی خوب به نفس شما بدهد.

راهکارهای مقابله با بوی بد دهان

♦ غرغره با آب نمک: آب نمک می تواند باکتریها و ذرات غذای موجود در دهان را پاک کند.یک قاشق چایخوری نمک را به آب ولرم اضافه کنید  و هم بزنید و دهان خود را با آن بشویید، اینکار به سالم نگه داشتن دهان کمک می کند.

راهکارهای مقابله با بوی بد دهان

♦مسواک با سودا( جوش شیرین): جوش شیرین حاوی پراکسید هیدروژن است که می تواند اسید موجود در دهان را خنثی کند. اسید  محیط مناسبی برای رشد باکتری در دهان فراهم می کنند.

راهکارهای مقابله با بوی بد دهان

♦ خوردن سیب:  سیب یک مسواک طبیعی محسوب می شود که می تواند انواع  زیادی از باکتری های موجود در دهان را که باعث بوی بد دهان می شود از بین ببرد. وقتی سیب می خورید آن را خوب بجوید.

 راهکارهای مقابله با بوی بد دهان

♦ ماست: ماست بوی بد نفس ناشی از نان را از بین می برد، مصرف ماست به طور منظم 30 تا 45 روز روشی بسیار موثر در درمان بوی بد دهان می باشد.

راهکارهای مقابله با بوی بد دهان

♦ نوشیدن آب به مقدار زیاد:خشکی دهان به شکل گیری زیاد باکتری در دهان کمک می کند، بنابراین روزی باید حداقل 8 لیوان آب بنوشید تا آب کافی برای دفع سموم بدن محیا باشد،حتماً نوشیدن آب به مقدار لازم  را به برنامه خود  اضافه کنید.

راهکارهای مقابله با بوی بد دهان

♦ جویدن چریش(neem): این برگ ها خاصیت ضد باکتریایی و ضد قارچی دارند، اکر می توانید طعم و مزه ی بد آن را تحمل کنید روش خیلی خوبی برای جلوگیری از بوی بد دهان است.

راهکارهای مقابله با بوی بد دهان

♦ هل: اگر نمی توانید مزه ی برگ های چریش را تحمل کنید، با جویدن دانه های هل می توانید از بوی بد دهان خلاص شوید و باکتریهای موجود در درهان را از بین ببرید و احساس تازگی به نفس خود بدهید.

راهکارهای مقابله با بوی بد دهان

منبع:

way2care

2 دیدگاه دربارهٔ «راهکارهای طبیعی برای مقابله با بوی بد دهان»

  1. باسلام برا بوی دهانم دنبال یه کلینیک هستم که فقط مخصوص بوی دهان باشه وتضمین بکنه بوی بددهانم رو ازبین میبره . چون باوجودیکه مسواک میزنم وحتی بعد غذاخوردنم باز دهانم بومیده.. واصلا نمیتونم درجمع صحبت کنم بواسطه بوی بد دهانم مجبورم همیشه سکوت کنم.لطفا کمکم کنید ممنون

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *