رابطه بهره هوشی با یادگیری

هوش هیجانی

 

به ما گفته شده است که بهره هوشی با یادگیری رابطه دارد،بهره هوشی بالا،رتبه بالاتر ، در حالی که بسیاری از تحقیقات نشان می دهند که تعداد زیادی از دانش اموزان هستند که بهره هوشی بالایی دارند ولی پیشرفت خوبی در مدرسه ندارند.

سوالی که مطرح است اینکه ما می دانیم هوش و حافظه فعال هر دو با یادگیری مرتبط هستند،اما تأثیر کدام یک بیشتر است؟برای این منظور در یک پژوهش یک گروه 5 ساله با هوش و علاقه مند را که کودکستان را شروع  کرده بودند،در یک دوره پنج ساله مورد بررسی قرار دادند.هدف این بود که بدانیم هوش و حافظه فعال چگونه می توانند مهارت های خواندن،نوشتن و ریاضیات را پیش بینی کنند.

 

زمانی که به نتایج یادگیری در طی 5 سال نگاه شد،پژوهشگر دریافت که بعضی از کودکان با iq  بالا در حال کسب نتایج پایینی بودند.این مسئله خیلی عجیب به نظر می رسید.اگر iq  در یادگیری  خیلی  مهم است،چرا حتی وقتی هوش بالایی هم دارند،به تقلا می افتند؟زمانی که به نتایج نگاه دقیق تری انداخته شد،به نظر می رسید که اختلاف در نمره ها و نتایج متأثر از حافظه فعال بود.کودکان با حافظه فعال در خواندن و نوشتن و ریاضیات عملکرد خوبی داشتند،در حالی که افراد دارای حافظه فعال پایین به زحمت افتاده بودند.

 

اهمیت حافظه فعال در یادگیری فقط محدود به کودکان نیست ما همان الگو را تا سطح دانشگاه هم می توانیم ببینیم.حافظه فعال یک پیش بینی کننده خوب یادگیری در مقایسه با هوش است.در سطح دانشگاه نیز به نظر می رسد که حافظه فعال در مقایسه با آزمون های ورودی هم پیش بینی کننده بهتر رتبه افراد باشد.

 

انجام روش های نوروفیدبک و بیوفیدبک در مرکز مشاوره رستا ( آلومینا ) در کرج 

0 0 votes
امتیاز دهی به این نوشته

بزرگترین گروه فوق تخصصی پزشکان مغز و اعصاب و متخصصین روانپزشکی در ایران

 

شاید دیگر کمتر کسی اطلاع نداشته باشد که در مجموعه بزرگ پزشکان جایروس بهترین فوق تخصص های مغز و اعصاب و اعصاب و روان و برترین فارغ التحصیلان آمریکا،اسپانیا و آلمان حضور دارند و خدمات مغزواعصاب و روان که در این مجموعه ارائه می شود با کیفیت ترین در تمام ایران است!

کادر درمانی جایروس از لحاظ تخصصی در حیطه های اعصاب، در تمام کشور بی نظیر است


شماره تماس های نوبت گیری سریع

به دلیل شیوع کرونا، مشاوره های تلفنی و ویزیت آنلاین ویدئویی نیز ارائه می شود.

 

واحد مغز و اعصاب و روان ☎ 22616377_021 ☎

واحد انجام تست خواب ☎ 02122639401 ☎

 واحد ویزیت متخصص اختلالات خواب ☎ 02122648627 ☎

واحد مشاوره و روانشناسی  ☎ 22636863_021 ☎

 واحد مغز و اعصاب و روان غرب تهران (آزادی) ☎ 02166158469 ☎


درمان بی خوابی

اگر بی خوابی دارید، علاوه بر خدمات حضوری در کلینیک، میتوانید با تهیه دوره جامع درمان بیخوابی که توسط دکتر مصطفی امیری فلوشیپ اختلالات خواب تهیه شده است، بی خوابی تان را بدون دارو و در منزل درمان کنید.

درمان بی خوابی بدون دارو با ۱۱۳ روش علمی و خانگی (برای شروع، اینجا کلیک کنید)

 


درمان افسردگی

اگر دچار افسردگی هستید یا میخواهید احساس شادی و لذت را در زندگی تان تقویت کنید، میتوانید بصورت حضوری توسط متخصصین روانپزشکی یا روانشناسان مجموعه جایروس ویزیت شوید و علاوه بر خدمات حضوری، میتوانید با تهیه دوره آنلاین درمان افسردگی در خانه که توسط مجموعه پزشکان جایروس تهیه شده است، افسردگی تان را در منزل و بدون دارو درمان کنید (برای دیدن ویدئو معرفی دوره، کلیک کنید)

درمان افسردگی در منزل بدون دارو (برای شروع، اینجا کلیک کنید)


 

عضویت
Notify of
guest
2 نظرات
Inline Feedbacks
View all comments
لیلا غفارپور

سلام . اینجانب دانشجوی روانشناسی ارشد تربیتی هستم .مطالب سایتتون فوق العاده است . می خواهم عضو بشم تو ساییتون . ممنونم

2
0
نظر دارید؟ سوالی دارید؟x